שיעור יתר

תופעת שיעור היתר אינה נובעת רק מההתבגרות ומההורמונים, מסבירה ד"ר להבית אקרמן, רופאת עור בשירותי בריאות כללית. "למרכיב הגנטי והאתני יש חלק נכבד מגורמי התופעה", היא אומרת. "בשונה מאקנה, השערות שצמחו אינן חולפות עם השנים, וברגע שמופיע שיער הוא כאן כדי להישאר. אך ניתן לטפל בתופעה באמצעות תכשיר המיועד לכך, כמו קרם וליקאר, העוצר את צמיחת השיער. כמו כן, ניתן למרוט את השיער ולבצע טיפולים שונים כגון לייזר או אינפרא אדום". במידה והתופעה הופכת למשמעותית, ד"ר אקרמן ממליצה לפנות לרופא עור לקבלת חוות דעת רפואית.

חייבים להישאר מעודכנים? הצטרפו אלינו בפייסבוק!

הזעת יתר

לבעיית ההזעה, מסבירה ד"ר אקרמן, אין עדיין הסבר מדעי. חלק מבני הנוער סובלים ממנה וחלק לא, ולא ניתן לדעת באיזה גיל היא תיפסק, אם בכלל. "יש נטייה לדעיכת הבעיה עם הגיל, אך לא ניתן לקבוע זאת אצל כולם", היא מפרטת. "קשה לנבא אצל מי זה ייפסק ואצל מי זה ימשיך. על מנת לטפל בבעיה, מומלץ להשתמש בדאודורנט המכיל אלומיניום. במידה וזה לא עוזר, קיימים תכשירים כמו אנאידרול פורטה, המכילים חומרים טובים מאוד לבית השחי ולכפות הידיים והרגליים, שעובדים חזק על אפקט ההזעה. במידה והתכשיר לא עוזר, ניתן לעשות אמבטיית מלחים למשך שעה-שעתיים ביום, טיפול שהינו יעיל מאוד".

היא מוסיפה: "קיים גם טיפול חדש בגלי רדיו בשם 'סווט ES' המתבצע בבתי השחי ובכפות הידיים. הטיפול מחמם את בלוטות הזיעה, וכך מפחית ועוצר את ההזעה. כמו כן, ניתן לבצע הזרקת בוטוקס המתבצעת בבתי השחי בלבד ומעל לגיל 18, אך בחלק גדול מהמקרים ההזעה נפסקת במקום המנותח ועוברת למקום אחר בגוף".

לחצו כאן לגיליון של "מעריב לנוער" במתנה!