במשך עשרים השנים האחרונות, אליזבת' איטון רוזנטל, הידועה כאליזבת' סוויטהארט, לבשה אך ורק ירוק, מכף רגל ועד ראש. בשבילה ירוק הוא הצבע השמח והאופטימי ביותר בעולם – ולכן היא לא יכולה לדמיין את עצמה לובשת כל צבע אחר.

אליזבת' (75), אמנית מברוקלין, ניו יורק, ידועה גם כ"הגברת הירוקה מקרול גארדנס". היא תמיד אהבה להתנסות עם רעיונות מגניבים – במשך תקופה מסוימת בחייה היא לבשה אך ורק שמלות הדפס משנות השלושים, ואז עברה סדרה של תקופות צבע, שכללו מלתחות בצבע כסף, כחול וסגול – כשהשלב הנוכחי הוא ירוק, ולא נראה שהוא יחלוף בקרוב.

>> והיא לא לבד: הכירו את האישה שלבשה רק ורוד במשך 35 שנה

התשוקה שלה לצבע הירוק ניצתה עם לק ירוק מבריק ופס ירוק בשיער, ואז התלקחה ופשטה לכל המלתחה שלה, ואז גם לכלי הבית. היום לא רק המגבות והסבונים שהיא קונה הם ירוקים, אלא אפילו השיער שלה הוא ירוק.

"לא תכננתי את זה מראש", היא סיפרה לניו יורק טיימס. "זו לא אובססיה, זה קרה באופן טבעי. תמיד השתמשתי בצבעים, אספתי צבעים... אולי זה כי עברתי לניו יורק מנובה סקוטיה, קנדה, ולכן אני מתגעגעת לכל הירוק הזה מסביבי".

אין תמונה

אין תמונה

אין תמונה

על הצבע הירוק היא מספרת: "זה הצבע החיובי ביותר בעולם. הוא משמח אותי. אני יכולה לקום אומללה בבוקר וללבוש ירוק ואז פתאום להרגיש נפלא". אבל זו לא הסיבה היחידה: "הירוק גם משמח אנשים אחרים, ואני אוהבת לשמח אנשים. אני לא אדם מוחצן, אבל אני אומרת שלום לכל מי שמדבר איתי ואני אוהבת את זה".

דילן, בעלה של אליזבת', מאשר: "זה מדהים להסתובב איתה. אנשים צועקים לה ממכוניות, ילדים נצמדים אליה ברכבת ותיירים מצלמים אותה".

אבל זה לא כזה קל למצוא כל כך הרבה פריטים ירוקים, בטח שלא לאורך 20 שנה. אליזבת' מספרת שלפעמים היא קונה דברים בצבעים אחרים ופשוט צובעת אותם בצבע ירוק. והאם האהבה הזו אי פעם תיגמר? לא אם תשאלו את אליזבת': "זה רק משתפר מיום ליום".