1. שמלה העשוייה משערות ערווה

שרה לואיז בריין, מעצבנת אפנה בריטית, רצתה לשבור את רף הזעזוע שהציבה ליידי גאגא עם שמלת הבשר שלה – אז היא ביקשה מהרשת שתשלח לה תרומות של שיער ערווה לצורך תפירת השמלה המגעילה ביותר בעולם. תאמינו או לא, הרשת עשתה את זה, והשמלה אכן נתפרה.

2. שמלה העשוייה מפרחים

השמלה הזו דווקא די יפהפייה – ואנחנו מניחים שהיא גם מריחה לא רע, כי היא עשויה כולה מפרחים. החזון שייך לחברת צילומי החתונה "With Love and Embers" והביצוע ל-"Splints and Daidies".

3. שמלת חתונה ממסמכי גירושים

כשדמי בארנס קיבלה בלימודיה משימה להכין שמלת חתונה, היא חשבה על הרעיון הזה כבדיחה – אבל יומיים ו-1,500 דפים לאחר מכן, שמלת החתונה העשויה ממסמכי גירושים הפכה למציאות.

4. שמלה מכדורי בייסבול

המעצבת ג'ניפר היצ'נר שיתפה פעולה עם הניו-יורק מטס כדי ליצור את השמלה המגניבה הזו מ-130 כדורי בייסבול משומשים, מתוכם 7 חתומים. 

5. שמלה העשויה מחודי עטים רוטטים

סטיבן טאי וג'ון נוסי יצרו את השמלה הנוצצת הזו מ-795 חודי עטים והשתמשו באותו מנוע בו טלפונים ניידים משתמשים כדי לרטוט. התוצאה פשוט מהפנטת.

6. שמלה מנורות LED

"שמלת הגלקסיה" של פרנצ'סקה רוזלה וראיין גנץ עשויה מ-24,000 נורות LED קטנטנות, 4,000 אבני בדולח וארבע שכבות של בד שיפון-משי. היא מופעלת על ידי בטריות של אייפוד, ויכולה להאיר למשך 30 דקות.

7. שמלה משיעורי בית במתמטיקה

ארין פייסלי הקנדית יצרה את שמלת הנשף שלה משיעורי בית במתמטיקה, כדי להעלות מודעות לעובדה שלא כל הנשים יכולות להגשים את חלומותיהן – ואפילו לקבל השכלה ראויה. היא העמידה את השמלה למכירה פומבית לאחר מכן, ואת הכסף תרמה לקרן של מלאלה יוספאזי כדי לעזור לבנות צעירות מרחבי העולם לקבל השכלה.

8. שמלה מציפורניים מלאכותיות

אנא גוסוואני היא סטודנטית לונדונית לאופנה שלא מפחדת מדקירה קטנה פה ושם, ויצרה את השמלות המגניבות האלה מציפורניים מלאכותיות.

9. שמלה מכרטיסי אשראי

בשנת 1995 זכתה מעצבת התלבושות ליזי גארדינר באוסקר על עבודתה ב"פרסיליה מלכת המדבר". אחת מיצירותיה לסרט היא שמלה העשויה מ-254 כרטיסי אשראי מוזהבים של אמריקן אקספרס. היא אמנם לא נכנסה לסרט בסוף, אבל היי, אמריקן אקספרס השתמשו בה לכמה פרסומות, וכשגארדינר מכרה את השמלה תמורת 12,650 דולר, הכסף נתרם לחיפוש תרופה לאיידס.

10. שמלה מבקבוקים ממוחזרים

אמה ווטסון הגיעה לטקס הגאלה במוזיאון המטרופוליטן השנה כשלבשה שמלת שחור-לבן של קלווין קליין העשויה כולה מבקבוקים ממוחזרים. המטרה: להעלות את המודעות לחשיבות המחזור.

(תמונה 9, 10: גטי אימג'ס)