מוצרים שאת חייבת שיהיו לך

גם אם את צובעת וגם אם את שומרת על השיער טבעי, יש כמה מוצרי טיפוח שאת חייבת שיהיו לך בהישג יד בשביל לשמור על השיער שלך:

שמפו ומרכך טובים: התאימי את השמפו ואת המרכך לסוג השיער - שומני או יבש, צבוע או טבעי, חלק או מתולתל. מומלץ להשתמש בשמפו ובמרכך של אותה חברה, ולהחליף את החברה מדי פעם.

מסיכה טובה: לאחר כל חפיפה טפחי את שיערך עם מסיכה. תפקידו של השמפו הוא לנקות את השיער מהלכלוך והשומן של היום-יום, להסיר קשקשים ולנקות את הקרקפת. תפקידה של המסכה הוא להחזיר את הלחות והחיות לשיער ולייצר מעטפת חדשה של גמישות ורכות.

>> 24 מהפכי תספורות שיעשו לך חשק להסתפר גם את

חומר עיצוב: חשוב בעיקר אם את אוהבת לעשות תסרוקות. בין אם השיער שלך מתולתל או חלק, עם נפח או בלי - רכשי תכשיר עיצוב טוב שישמור עליו ויחזיק אותו במקום בכדי שהתסרוקת שלך תחזיק לאורך כל היום.

מברשת איכותית: סירוק השיער הוא חשוב ביותר, ונועד לא רק להתרת קשרים. תפקידו להמריץ את הדם, למנוע קשקשים ונשירה ולחזק את צמיחת השיער.

רוצה לצבוע את השיער? הנה כמה דברים שאת צריכה לדעת 

צבע אמנם מאפשר לך להחליף את הגוון של השיער כולו, אבל זה לא אומר שאת חייבת לעבור מבלונד לשחור או לצבוע את כל השיער בטורקיז בשביל לעשות שינוי. המוצרים שקיימים היום בשוק מאפשרים הבהרה של גוון אחד או שניים בלבד וגם הוספת גוונים צבעוניים עמידים, שלא ידהו אחרי יומיים.

A post shared by OPSIME • LILIA BRAUN (@lilyabraun) on

מספר דגשים חשובים:

1. הימנעי מהבהרות חוזרות וחמצון של השיער, מכיוון שזה יכול להרוס אותו. נסי קודם כל להבהיר או להכהות בגוון אחד ותראי אם זה מוצא חן בעינייך. תמיד תוכלי להבהיר או להכהות עוד בעתיד.

2. אל תאמיני לאיך שהצבע נראה על האריזה. בשיער שלך יש פיגמנטים שונים, והצבע לא תמיד תופס על כולם באותה הדרך. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בנושא, על מנת לבחור צבע שגם יתפוס וגם ישמור על השיער ועל הקרקפת (חלק מאוד חשוב בצביעה שרבות שוכחות ממנו!).

3. התנסי. בחרי גוון חדש וצבעוני ונסי פס אחד בולט או גוונים בשיער. כך, אם לא תאהבי את הצבע, לפחות הוא לא ישתלט לך על כל השיער.

4. ואז - התפרעי. את לא חייבת להתקבע על צבע אחד וגם לא חייבת ללכת על צבע "רגיל". האפשרויות רבות ומגוונות, והיום אפשר לצבוע רק את הקצוות של השיער, לצבוע את הפוני בצבע אחד ואת השיער בצבע אחר ועוד.

רוצה לשנות תספורת? הנה כמה דברים שאת צריכה לדעת 

בלי קשר לצבע, אפשר לעשות גם תספורת חדשה כדי לפתוח את השנה בסימן של שינוי.

A post shared by Lalpe Human Hair (@lalpehumanhair) on

מספר דגשים חשובים:

1. אל תיכנעי לטרנדים. אל תמהרי לגזור את השיער בתספורת שלא מתאימה למבנה הפנים או לסוג השיער שלך.

2. החליטי מראש על האורך. החליטי מראש על האורך- אם את אוהבת לאסוף את השיער, אל תסתפרי קצר מדי. אספי את השיער נמוך וגבוה ובדקי מהו האורך המינימלי שאת מוכנה לגזור בשביל שהשיער ייכנס בקלות לקוקו.

3. שקלי אם פוני מתאים לך או לא. פוני אולי נראה מגניב במגזינים, אבל הוא לא תמיד נוח. אם יש לך שיער עבה או מתולתל, הוא לא תמיד יסתדר, וגם זכרי שכשחם הוא יכול להיות מציק מאוד. אם את בכל זאת רוצה לעשות פוני, נסי לקצר קצת את החלק הקדמי של השיער וליצור פוני הצדה, כזה שאפשר להחזיק בסיכה או לתחוב בקלות מאחורי האוזן לפי הצורך.

4. התאימי את התספורת לאופי שלך. לא לכל אחת יתאים שיער קצר, למשל. אם את אוהבת שינויים ולא אכפת לך להתנסות, את יכולה להתפרע - אבל אם את אחת שמתחרטת בקלות, למרות ששיער גדל וחוזר לצורתו הטבעית בסוף - אל תמהרי לגלח או לעשות קוצים. לפעמים מספיק רק לספר קצוות או לדרג את השיער בשביל ליצור מראה חדש לגמרי.

5. התאימי את התספורת למבנה הפנים. נסי תסרוקות שונות מול המראה כדי לבחון את אורך השיער- אם מתאים לך ארוך או קצר, סימטרי או א-סימטרי. את זו שמכירה את שיערך הכי טוב - אם הוא נוטה להתנפח או להתכווץ, למשל. התספורת צריכה להיראות טוב גם ימים אחרי שאת יוצאת מהספר.

6. הכי חשוב - אל תשכחי לטפח את השיער באופן קבוע. התאימי את המוצרים שאת קונה לשיערך והתמידי לטפח אותו ולשמור עליו בכל יום.

עכשיו כשאת יודעת מה הם הדגשים החשובים, את יכולה לקבוע תור לספר ולהתיישב מתחת למספריים ומול פלטת הצבע כדי להתחדש ולהתחיל את השנה החדשה רעננה ויפהפייה.

נכתב מטעם רוברטו מיכאלי www.mowan.co.il