העשור החולף היה אחד העשורים המשמעותיים בתחום הגבות. עיצוב הגבות עבר ממקצוע זניח למקצוע נחשק ונחשב.  מעצבי הגבות זכו למקום של כבוד בעולם הביוטי לצד  מאפרים ומעצבי שיער. דוגמניות וטאלנטיות מאמצות לעצמן אמני גבות צמודים וגם עולם המדיה מיישר קו עם התהליך וכיום ניתן לראות את מעצבי הגבות נוכחים בצילומי שערים והפקות.

רומי אברג'יל למעריב לנוער
צילום: רוני מטס, מעריב לנוער

העשור האחרון הביא איתו מגוון שינויים והתפתחויות בעולם עיצוב הגבות. מעצבי הגבות עברו לקדמת הבמה  והביאו איתם מגוון שיטות, טרנדים ומוצרים חדשים לעיצוב ושיקום הגבה. בעבר נהגו הבנות לגשת. למעצבי הגבות לטיפול קצר של פינצטה, שעווה  או חוט  בעוד היום  ניתן לראות שטיפול אצל מעצב גבות כולל בתוכו תהליך שיקום הנעשה באמצעות שמנים, סרומים, סבונים יחודיים לגבות ומוצרי טאץ אפ הכוללים צלליות, עפרונות, מברשות ייעודיות ומוצרי איפור נוספים  המאפשרים לנו להראות במשך כל יום כאילו הרגע סיימנו ביקור אצל מעצב הגבות. 

ליזה למעריב לנוער
צילום: רוני מטס, מעריב לנוער
 

גם הסלבריטאיות המכתיבות את האופנה הצטרפו למהפכת הגבות, כאשר הגבות הפכו לסמל מסחרי עבור רבות מהן והן דואגות להשקיע בשגרת טיפוח עשירה שהייתה שמורה עד כה לנישות אחרות בעולם הביוטי.

בין אם בחרת בעיצוב פטישי, מעוגל או ששמרת על צורת הגבה הטבעית הדגש הבולט ביותר בעשור החולף היה לשמור על גבות עבות.  מקים קרדשיאן ועד  אניה בוקשטיין כולן טיפחו גבות עבות ומלאות המדגישות את נוכחות הגבה על הפנים ותוחמות את מסגרת הפנים בצורה חדה. עם הזמן,  ובזכות החשיפה של מעצבי הגבות והמוצרים החדשים לעיצוב ושיקום הגבה הטרנד עבר אבולוציות שונות ואת העשור החדש אנחנו פותחים עם  טרנדים חדשים.

רומי אברג'יל למעריב לנוער
צילום: רוני מטס, מעריב לנוער

אז מה יהיה לנו ב-2020?

את 2020 אנחנו פותחים עם בשורה של מראה טבעי ואוורירי. בעבר היינו מקפידים למלא את הגבה  ולהעניק לה מראה פטישי ואחיד.  כיום אנחנו נפרדים מהמראה המלא  ונותנים מקום למראה האוורירי והמסורק. בין אם הגבות עבות או דקות יותר,   אנו רואים יותר ויותר גבות בעלות מראה טבעי,  הנותנות ביטוי ודרור לשיערות  שעל הגבה.  גם תחום המיקרובלייד והאיפור הקבוע מתאים את עצמו לטרנדים הקרבים ובאים, כאשר  הדרישה הבולטת ביותר כיום היא איפור קבוע בעל מראה טבעי, אוורירי וכזה שמדמה שיער גבה טבעי. 

שי רון למעריב לנוער
צילום: רוני מטס, מעריב לנוער

טיפ טרנד

ניתן לסייע לשיקום הגבה ולצמיחת השיער באופן טבעי על ידי שימוש בשמן קוקוס ושמן קיק.  יש מגוון תכשירים המציעים תהליך שיקום באמצעות מוצרי ביוטי שונים ברשתות הקוסמטיקה. ניתן להשתמש גם בהן.  את קצה הגבה יש לסרק כלפיי מעלה  ולאפשר את תנועתה הטבעי של השיערה.  לאורך הגבה נמשיך ונסרק  בהתאם לכיוון צמיחת השיערה. מה שיצור מראה אוורירי, מרושל מעט  וכמובן  טרנדי במיוחד! 

רומי אברג'יל למעריב לנוער
צילום: רוני מטס, מעריב לנוער
 

קרדיטים:

עיצוב גבות: רותם ללוש ודברת מסמי.

שיער: בן קדר

איפור: רוני מטס  לסטודיו איל מקיאג'

צילום: רוני מטס.

בגדים: ים גודייב/ נובוריש דוג.

דוגמניות: רומי,  שי וליזה.

צילום בק סטייג': יחצ.