הפלטפורמות, אופנת הפרינג' והזמש היו אולי הדברים הכי בולטים בשנות השבעים. אבל כמו באופנה של העשור הקודם, גם בתקופה הזו האופנה השתנתה באופן דרמטי מתחילת העשור ועד לסופו. מצד שני, אי אפשר באמת להשוות את אופנת שנות השבעים לשנות השישים. למעשה, מה שכן אפשר לומר זה שתחילת שנות השבעים היו סוף שנות השישים ,כמו שסוף שנות השבעים היו תחילת שנות השמונים...

אופנת שנות ה-70
גם בעשור הזה האופנה השתנתה באופן דרמטי | צילום: getty images

שנות ה-70 הצבעוניות

אז מה היה לנו שם? בתחילת הסבנטיז הצבעוניות החזקה וצבעי הניאון היו עדיין מאוד אופנתיים. הכול היה מאוד אקסטרים. החצאיות היו ארוכות ונשפכות וכך גם המכנסיים. גם בחורף וגם בקיץ, המיני המכנסונים הקצרים כיכבו.  הטי שירטס הצמודות היו להיט, והאקססורי הכי מבוקש היה כמובן רולר בליידס. בתחילת העשור המכנסיים רק הלכו והתרחבו כלפי מטה, ואחרי זה הלכו ונהיו צרים כלפי מעלה עד שנכנסו כמובן חגורות המותן. 

אופנת שנות ה-70
הכל היה אקסטרים. | צילום: getty images

באופן כללי, המכנסיים כיכבו בעשור הזה. בעוד ששנות השישים הכניסו מלכתחילה את המכנס לגרדרובה של הנשים, רבות מהן עדיין נצמדו לשמלות וחצאיות. בשנות השבעים כל אישה לבשה מכנסיים. חליפות המכנסיים היו סופר-אופנתיות לנשים עובדות, אבל גם עקרות הבית בחרו במכנסיים על פני חצאית או שמלה. 

מכנסיים שבעים
בשנות השבעים כל אישה לבשה מכנסיים | צילום: GETTY IMAGES, GETTYIMAGES

זניחת העקרונות ורדיפה אחרי כסף

אמצע שנות השבעים ועד סוף שנות השבעים התאפיינו בלהיט החליפות: לעבודה, לפנאי וחליפות טרנינג. היו אפילו חליפות חוף! לעומת זאת, הכובעים והתכשיטים היקרים יצאו לגמרי מהאופנה. נשים הלכו עם שיערן באופן טבעי והיו מרוצות מאוד להיפטר מהשעות שבילו במספרה. היה מאוד ברור בעשור הזה שנשים יכולות ללבוש מה שהן רוצות. אחרי השנים הקשות, שנות השבעים התאפיינו בזניחת עקרונות ורדיפה אחרי כסף. 

חליפה וחגורה
היה מאוד ברור בעשור הזה שנשים יכולות ללבוש מה שהן רוצות. | צילום: GETTY IMAGES, GETTYIMAGES
 

מחשופים עמוקים, איפור נוצץ ושמלות מעטפת נכנסו חזק. מה שהיום נראה לנו כסטנדרט היה פורץ דרך באותה תקופה, והמעטפת השתלטה גם על החולצות והמעילים. 

שנות ה-70 התאפיינו במחשופים העמוקים
מה שהיום נראה לנו כסטנדרט היה פורץ. | צילום: GETTY IMAGES, GETTYIMAGES
 

עוד סימן היכר לשנות השבעים היו משקפי השמש הגדולים שכיסו חצי פנים. את אלו ראינו גם אצלנו בשנים האחרונות, ואחד מהאחראים לטרנד הזה הוא לא אחר מאשר המעצב טום פורד.

הפרוות היו חזקות מאוד, כמו גם האוברולים. הפדלפון הלך והתחזק ונכנס גם לגזרות האוברולים, שקיבלו באמצע שנות השבעים גם חגורות מותן צרות.

פרוות שנות השבעים
צילום: GETTY IMAGES, GETTYIMAGES

אופנת שנות ה-70
צילום: GETTY IMAGES, GETTYIMAGES