1. צ'ארלי איטון התקבל לסדרה בצורה מוזרה ביותר - הכול התחיל באודישן מוקלט ששלח, שהוביל לשיחת סקייפ שהתנהלה ב... ובכן, מסעדת המבורגרים. היוצרים הסבירו לו שהם מחפשים שחקנים פחות מוכרים, והוא הודה שהוא מאוד מתחבר לדמות. חיבור מושלם. זמן לא רב מאוחר יותר, הטיסו את איטון לאודישן קצר בארצות הברית, וזהו – הוא קיבל את התפקיד.

2. מילי בובי בראון חששה מאוד מהתספורת הקצוצה שהתבקשה לעשות לקראת תפקידה בעונה הראשונה, אבל הבמאים הרגיעו אותה, ואמרו לה לחשוב על שרליז ת'רון בסרט "מקס הזועם". למקרה שתהיתם - אבא שלה בכה בזמן שגילחו לה את השיער, אבל היא לא מתחרטת. מה אתם הייתם עושים במקומה?

3. מאט ורוס דאפר, היוצרים של הסדרה, הודו שהושפעו ממספר סרטים, והם הכריחו את כל השחקנים לצפות בהם לפי שהתחילו לצלם. אם גם אתם רוצים להיחשף להשראה, אתם ממליצים לכם לצפות בחלק מהם: "אי.טי", "סיוט ברחוב אלם", "אני והחבר'ה", "הגוניס" וכמובן "פולטרגייסט".

4. באחד הפרקים בעונה הראשונה, אילבן מצולמת כשהיא צפה בבריכה בבית הספר. זה באמת קרה, רק שהיה צריך לשפוך 544.32 קילוגרמים של מלח לבריכה על מנת שזה יקרה. אנחנו ממליצים שבפעם הבאה הם פשוט יבואו לצלם בים המלח.

5. על פי דיווחים באתר Thrillist, באמצע שנות ה-80 באמת ערכו ניסויים, שדומים לניסויים שעברה אילבן, שקשורים לחלל, זמן ומימדים אחרים. הספר "פרויקט מונטאק: ניסויים בזמן" נכתב על הנושא הזה, ואפילו הוליווד הפיקה סרט שעסק בסוגיה בשם The Philadelphia Experiment"". אז מה דעתכם – אמת או תיאורית קונספירציה?

6. בתסריט המקורי ננסי, ג'ונתן וסטיב הם אלה שיוצרים קשר עם וויל בעזרת מנורות חג המולד, אבל אחד מהתסריטאים חשב שדווקא ג'ויס היא זו שהכי מתאימה לעשות את זה. תכל'ס, החלטה חכמה.

7. סטיב היה אמור להיות הדושבאג האולטימטיבי, זה שכולנו אוהבים לשנוא, אבל מסתבר שהשחקן ג'ו קרי עשה עבודה כל כך טובה וגרם לקהל דווקא להתאהב בו. אז אפילו שתפקידו היה אמור להסתיים בעונה הראשונה – היוצרים לא יכלו לוותר עליו והמשיכו איתו גם לעונה החדשה.

8. בעונה השנייה הבנים התחפשו למכסחי השדים. אבל לפני שזה קרה, האחים דאפר היו חייבים להתקשר לבמאי הסרט המקורי, ולבקש ממנו רשות לעשות שימוש בתחפושות. הם הכינו נאום ארוך וסופר מפורט, ואפילו שהוא כבר ידע שהוא הולך להסכים - הוא אפשר להם לסיים את כל הנאום. חמודי כזה.