זה אולי קשה להאמין, אבל במהלך חיינו שמענו על כל כך הרבה מיתוסים, שרובם התבררו ככלל לא נכונים (היי, בעבר לימדו שהומוסקסואליות היא לא דבר טבעי, נכון?). אז לפני שתופסים אתכם לא מוכנים, ריכזנו עבורכם את המיתוסים שכולנו היינו בטוחים שהם נכונים, אבל למעשה הם ממש שטויות. אל תאשימו אותנו אם מרוב כל הידע הזה, בסוף יקראו לכם "עילאיים ומתנשאים".

ג'ינג'ים הם זן נכחד

עם השינויים הקשוחים במזג האוויר, זה הגיוני לחשוב שיהיו לו הרבה השפעות על העולם. זה שהג'ינג'ים יכחדו בגלל הרגישות שלהם לשמש היא לא אחת מהם! שיער כתום הוא תכונה גנטית, ואין לזה שום קשר להתחממות הגלובלית. תודו שזה באמת היה נשמע די אידיוטי.

כשמגלחים את השיער, הוא צומח עוקצני ושחור יותר

זה נכון שלאחר הגילוח בסכין, בסיס השערה צומח בצורה שנראית כהה וחדה יותר, אך השיער עצמו הוא מת, ובמידה ויתנו לו להמשיך לצמוח הוא יגדל בצורתו הטבעית. במצב ובו מגלחים את השיער על בסיס קבוע, אנחנו "מונעים" ממנו את ההזדמנות לגדול בצורתו הרכה יותר. אולי כולנו צריכים להפסיק לגלח בעצם?

ילדים שאוכלים יותר מדי ממתקים הם היפראקטיביים

זו הסיבה שההורים שלנו מנעו מאתנו שוקולדים בשעת לילה מאוחרת, ואם מישהו מכם עדיין שומר טינה על האירוע הזה, כדאי שתקראו את העובדה הבאה – לסוכר ולצבעי מאכל אכן יש השפעות לא חיוביות על הגוף כמו השפעה על יכולת הריכוז והשמנת יתר, אך מחקרים הוכיחו שהקשר בין סוכר להיפראקטיביות הוא מקרי בהחלט.  לכן, אולי אתם לא צריכים להפחית בסוכר, אבל תשקלו להפחית במשקאות אנרגיה.

לוקח 7 שנים לעכל מסטיק

זה נכון שייקח לו קצת זמן להתעכל, אבל אל תדאגו, זה לא יהיה שם במשך 7 שנים! הוא יצא משם מתישהו בימים הקרובים. למעשה, התיאוריה הזו התחילה כנראה בגלל קבוצת הורים שפחדו שהילדים שלהם יחנקו מבליעת מסטיק, וחשבו על דרך יצירתית "להפחיד" אותם מלעשות את זה.

לבני אדם יש חמישה חושים

כל החיים לימדו אותנו שיש לנו חמישה חושים: ראייה, שמיעה, מישוש, ריח וטעם, אך זו לגמרי טעות! אנחנו אומנם לא יכולים לראות רוחות רפאים, אבל לכל חוש ראשי, כמו חוש המישוש, יש עוד מגוון חושים בקטגוריה שלו, כמו חוש הכאב וחוש שיווי המשקל.

 תפוז נקרא באנגלית Orange על שם הצבע כתום

למעשה זה ממש הפוך – הצבע הכתום נקרא על שם הפרי תפוז, וזאת מאחר שעד סוף המאה ה-15 אנשים התייחסו לצבע "כתום" כשילוב של אדום וצהוב בלבד, ורק לאחר מכן ניתן לו שמו הפירותי.

פינגווינים הם בעלי חיים מונוגמיים

לא רק שהם לא מונוגמיים, הם גם בוגדים אחד בשני!

נפוליאון היה נמוך

למעשה הוא היה בגובה 1.70 (מעל הממוצע לזכרים באותה תקופה), וכנראה שהכינוי נדבק בו מתוך הבעת חיבה.

אם רוצים לשחות אחרי הארוחה - צריך לחכות רבע שעה

התיאוריה אומרת ששחייה לאחר ארוחה כבדה תגרום לכם לחוות צרבות והתכווצויות בשרירים, מה שעלול להוביל לטביעה. זה אומנם ממש לא נכון, מכיוון שאין קשר בין השניים, אבל אם אתם כבר שואלים – אלכוהול, לעומת זאת, יכול לגרום לכם לאבד הכרה בים, אז תדאגו לשמור על עצמכם.