ריצ'רד סנדרק התחיל להרים משקולות כבר בגיל שנתיים. הוא נולד באוקראינה ב-1992 לאב אלוף אמנויות לחימה ולאם מתעמלת קרקע, ובגיל שנתיים עבר איתם לפנסילבניה, ארה"ב כדי להמציא למשפחה חיים חדשים וטובים יותר. חלק מהתכנית, כנראה, היה להפוך גם את ריצ'רד הקטן לספורטאי. וכך אכן היה – המשקולות הפכו כבדות יותר ויותר, ועד גיל 6 שגרת האימון היומית שלו כללה 600 שכיבות סמיכה, 600 כפיפות בטן ו-300 סקווטים. שוב, את כל זה הוא עשה כל יום.

>> האם תצליחו לזהות מה לא בסדר בתמונות הבאות?

כשהילד הפך לבאדי-בילדר באופן רשמי, המשפחה עברה לקליפורניה כדי לנסות את מזלה בעסקי השעשועים. ריצ'רד מצא לו שם מאמנת אישית שלקחה עליו חסות ושמו התחיל לעבור מפה לאוזן. הוא התחיל להופיע בפסטיבלים, בפרסומות ובטלוויזיה, ולעשות מזה כסף. הוא היה ידוע כילד הכי חזק בעולם – אבל הוא ממש לא היה הילד הכי שמח בעולם.

אין תמונה

סנדרק אומר שכל הילדות שלו עברה בחדר הכושר – אבל גם שזו הייתה בחירה שלו. "ההורים שלי התאמנו כל הזמן ורציתי להצטרף אליהם", אמר. "לא הכריחו אותי". ובכל זאת, זה לא היה קל להתאמן יום שלם מהבוקר עד הערב, או לצפות באבא שלך אוכל פיצה כשאתה צריך להסתפק בראש חסה בלבד. ריצ'רד גם לא הלך לבית הספר אלא למד בבית כדי שיהיה לו זמן להתאמן, וככל שהתאמן יותר, ככה אביו לחץ עליו להיות טוב יותר, ועד מהרה נכנסו לתמונה עונשים – ומערכת היחסים הפכה להתעללות.

>> 12 דברים שלא ידעתם על מרשמלו

אין תמונה

משם העניינים רק הידרדרו. בתיכון הפופולריות של ריצ'רד בעסקי השעשועים איבדה מכוחה, והמאמנת האישית של ריצ'רד הפסיקה לעבוד איתו בעקבות מערכת היחסים שלו עם אביו. האב המתוסכל החל לפרוק את מתחיו על האם – והכה אותה עד לשבירת איברים. ובכל הקשור לתקשורת, הספקולציות על שימוש אפשרי בסטרואידים והשמועות על המשפחה הלא-מתפקדת עשו להן כנפיים.

אין תמונה

לריצ'רד לא נותרה ברירה אלא להתקשר למשטרה. השוטרים עצרו את האב, ושלחו אותו בסופו של דבר למאסר תחת הסתכלות פסיכיאטרית.

אין תמונה

אבל הדבר עשה לו רק טוב – המאמנת האישית האהובה חזרה לעבוד איתו, ואמו חתמה על חוזה עם סוכן כישרונות חדש, שגם עבר לגור איתם. הוא המשיך להתאמן, אבל פחות מבעבר, ובאווירה נעימה יותר. הוא הופיע בכמה סרטי קולנוע, שרובם ככולם נכשלו, ובסופו של דבר הסכים בשמחה רבה להופיע בסדרה של סרטונים להעלאת המודעות לאורח חיים בריא שיועדו לילדים.

אין תמונה

אין תמונה

היום, בגיל 24, ריצ'רד כבר לא מרים משקולות – "זה משעמם בעיני, משהו ששייך לעבר" – ואפילו שינה את החלום שלו: מלהיות כוכב קולנוע ללהיות, תחזיקו חזק, מדען. כן, הוא כבר לא רוצה להיכנס להוליווד – אלא לנאס"א.

 

אין תמונה
ריצ'רד סנדרק כיום

בינתיים הוא משמש כפעלולן בסרטים של אולפני יוניברסל, ומפקיד להתרחק מכל רשת חברתית כדי לשמור על חיים פרטיים ורגילים. "אני מאוד גאה בעבר שלי", הוא אומר, "אבל אני לא הולך להישאר תקוע בו".