חושבים שהסודות של הבנים מדהימים? חכו עד שתשמעו מה הבנות הצליחו להסתיר

בן 19: "הסתרתי מהוריי הימנים שאני קורא בקוראן"

"תמיד התעניינתי באסלאם. בכיתה ז' למדנו את מערכת האותיות הערבית וכמה מילים בסיסיות, ולאחר מכן הבנתי שהדת האסלאמית היא בעלת חשיבות גבוהה במזרח התיכון ובעולם כולו. התחלתי לחפש בויקיפדיה ובאתרים אחרים מידע בסיסי אודות האסלאם. לאחר מכן, בכיתה ט', הלכנו בסיור שלח לרמלה ונכנסו למסגד. זה היה רגע מכונן עבורי. הרגשתי מוטיבציה ורצון לדעת עוד. הורדתי באינטרנט ספרים באנגלית אודות האסלאם והתחלתי לראות סרטונים ביוטיוב. שנה לאחר מכן נכנסתי למסגד בזמן טיול באירופה. ככל שידעתי עוד ועוד הרגשתי שאני מבין את האזור בו אני חי ויכול לפרש יותר טוב את המציאות הפוליטית שבו. אני קורא  בקוראן ומסתיר זאת מהוריי הימנים כבר 3 שנים כי אני מפחד שהם ינדו אותי. היום אני משרת בתפקיד בצבא שדורש ממני ידע נרחב על האסלאם אז הדבר עזר לי, אבל אם ההורים שלי היו יודעים על כך לא הייתי מגיע למקום הזה לעולם".

בן 16: "הרגתי את שני הארנבים שלי כשהייתי בן 7"

"זה קרה כשהייתי בן שבע. היו לי שני ארנבים, וכשהחזרתי אחד מהם לסלון הוא התחיל להתנגד. הייתי ממש מעוצבן מזה אז זרקתי אותו על הרצפה ובעטתי בו וזה ריסק את הגולגולת שלו. הרמתי אותו מהר והוא היה מאוד רופס והעיניים שלו זזו לכל מקום, בכיתי והלכתי לאמא שלי ואמרתי שמצאתי אותו ככה והוא מת. עד היום לא סיפרתי להם מה קרה. פחדתי שישלחו אותי לפסיכיאטר (מה שממילא קרה). הארנב השני מת בגלל שזרקתי עליו מחשב. מאז היו לי כלב שברח, שני דגים שמתו וציפור שהתאבדה".

ארנבים מוציאים לשון (צילום: boredpanda.com)
"הרגתי את שני הארנבים שלי כשהייתי בן 7" | צילום: boredpanda.com

בן 17: "שלחתי תמונות עירום שלי לאנשים זרים"

"כשהייתי בן 14 התחלתי לדבר בפייסבוק עם מישהו מעיר אחרת שגדול ממני בשנה. העניינים התגלגלו והתחלתי לפלרטט איתו. החלפנו תמונות וסרטונים בעירום במשך כמה חודשים, עד שגיליתי שהייתה לו חברה במשך כל הזמן שדיברנו. אחרי המקרה הזה נפתחתי והתחלתי לשלוח תמונות לכל מי שביקש. התחלתי להיות פעיל באפליקציות כמו 'kik', בהן דיברתי עם אנשים מעל גיל 18. פירסמתי תמונות עירום גם בטוויטר. כל הסיפור נמשך קצת יותר מחצי שנה, שבה ההורים שלי לא ידעו כלום. הייתי מסתגר בחדר שלי ועושה הכל שם, וכשהם היו מתקרבים אליי הייתי מסתיר את הפלאפון".

טלפון סלולרי (צילום: triloks, Thinkstock)
"התחלתי לשלוח תמונות לכל מי שביקש" | צילום: triloks, Thinkstock

בן 18: "עשיתי עם חברים גז מזגנים במתנ"ס השכונתי"

"כשהייתי בחטיבת ביניים הייתה לי להקה עם כמה חברים מהשכבה. את החזרות עשינו במתנ"ס השכונתי. יום אחד חבר שלי עלה לגג וחשב שיהיה מצחיק אם ננסה לפרק את המזגן ולשאוף מתוכו גז מזגנים. בפעם הראשונה שניסיתי את זה הייתי בטריפ מטורף והייתי בטוח שאני בסופר מריו. יצא שהיינו מגיעים לשם רק בשביל המזגן ולא בשביל החזרות. אחרי שנתיים המזגן נשבר והאשימו אותנו. המנהל של המתנ"ס סיפר להורים שלי מה קרה ומאז הפסקתי".

מזגן (צילום: Ma-Ke, Thinkstock)
"יצא שהיינו מגיעים לשם רק בשביל המזגן ולא בשביל החזרות" | צילום: Ma-Ke, Thinkstock

בן 17: "חזרתי בשאלה והתמכרתי לסמים בלי לספר להורים שלי"

"כל החיים שלי חונכתי בחינוך דתי. אמא שלי היא חילונית שחזרה בתשובה ואבא שלי הוא חרדי שהתמתן עם השנים. גדלתי בשכונה חרדית ולמדתי בישיבה. בשלב מסוים הרגשתי שאני מתרחק מהדת. הפסקתי להגיע לתפילות והתחלתי להסתובב ברחוב. משם הדרך לסמים קשים הייתה מהירה. התחלתי להשתמש בכל מה שהצלחתי להשיג, נשרתי מהישיבה, וכל זה בזמן שההורים שלי חושבים שהכל כרגיל. לפני כשנה, חמש שנים אחרי שעזבתי את הדת, נתפסתי מחזיק סמים קלים, ורק ככה ההורים שלי גילו שאני לא הולך ללימודים ושאני משתמש בסמים. אחרי זה סיפרתי להורים שלי שאני כבר לא דתי. מאז עברתי תהליך של שיקום והיום אני מרגיש הרבה יותר טוב. אני מרגיש שירדה לי אבן מהלב ושמח שסיפרתי להם, גם אם לא בנסיבות טובות".

עישון ג'וינט (צילום: David Sutherland, GettyImages IL)
"נתפסתי מחזיק סמים קלים, ורק ככה ההורים שלי גילו שאני לא הולך ללימודים ושאני משתמש בסמים" | צילום: David Sutherland, GettyImages IL

בן 18: "בבית הייתי אוכל אוכל בריא, ובחוץ - הייתי מכור לג'אנק"

"הכול התחיל כשהייתי בן 12. אהבתי מאוד לאכול, אבל בגלל שאבא שלי דיאטן הוא התחיל להכניס הביתה רק אוכל בריא. בתקופה הזאת כבר הייתי מכור לג'אנק פוד והיה לי קשה מאוד לעשות את המעבר. מהרגע שהתחלתי לעבוד, כל הכסף שלי בוזבז על אוכל בחוץ. בבית הייתי אוכל עוף מאודה ונבטים, ובחוץ אוכל משמין ולא בריא בשביל להשלים את החסר. אני אוכל כל יום 3 ארוחות בבית כרגיל ועוד כמה בחוץ בשביל שההורים שלי לא יחשדו בגלל שאני מגיע הביתה שבע. פעם הייתי עושה דיאטות כסאח, לא אוכל חמישה ימים בשביל שההורים שלי לא ישימו לב שמשהו לא תקין במשקל שלי ובשביל לאכול את השווארמה בסוף. מעניין איך זה שאבא שלי אף פעם לא הבין למה אני לא יורד במשקל. הדבר הזה נמשך עד היום".

גבר אוכל המבורגר (צילום: istockphoto)
"הייתי עושה דיאטות כסאח, לא אוכל חמישה ימים בשביל שההורים שלי לא ישימו לב שמשהו לא תקין במשקל שלי" | צילום: istockphoto