חייל במשמר המלכה הבריטי

על חיילי משמר המלכה נאסר לזוז, לחייך, לדבר או לעשות שום דבר שהוא לא עמידה זקופה ושמירה על ביטחונם של בני המלוכה שיושבים להם בארמון ומשחקים שש-בש. זו כמובן משימה לא קלה בכלל כשיש לך אפצ'י, פיפי או סתם כשאתה נתקל חדשות לבקרים בתיירים או במבקרים חוכמולוגים שיציקו לך ויעשו הכול כדי לעצבן אותך ולגרום לך לזוז.

מנקה שירותים כימיים

חרא של עבודה, במובן המילולי ביותר. תפקידם של מנקי השירותים הכימיים הוא בדיוק מה שנדמה לכם – לשאוב את כל מה שמערכת העיכול של בני התמותה שביקרו בהם לא רצתה להכיל יותר.

מפנה פגרים

עצוב נורא לחשוב על כל החתולים והכלבים שמאבדים את חייהם בכבישים, אבל כל העצב שבדבר, מישהו צריך להיות זה שיפנה את הגופות שלהם מהדרך לפני שיגרמו לתאונה. ושלא תחשבו שמדובר רק בעבודה מסריחה בגלל העיסוק עם גופות: הצורך להתמודד עם גופות של חיות כבדות וגדולות (צבאים, דובים, גמלים) מאלץ את המפנים גם להשתמש בכלים כבדים תוך שהם נאלצים להיזהר לא להפוך לקורבנות בעצמם עם התנועה הערה מסביבם.

מריח פלוצים

תתפלאו, אבל מה שנכפה על האף שלנו במעליות ובשטחים ציבוריים הוא לא פעם עבודה של ממש שאנשים מקבלים עבורה שכר - ואפילו שכר טוב. אז למה לעזאזל העולם צריך מריח פלוצים? כדי לאתר מחלות שונות בגוף האדם ואת המקור שלהן. המריח, אם כן, הוא לא המסריח - כי אם המרוויח.

חוקר יתושים

יתושים (או ליתר דיוק יתושות) הם לא רק מוצצי דם מקצועיים יותר מערפדים, הם גם חוכמולוגים לא קטנים. כדי לחקור את הרגלי העקיצה שלהם, חוקרים נאלצים לא פעם להקריב את גופם למען המדע ולאפשר ליתושים לעקוץ אותם. הסיבה? היתושים מסרבים ליפול למלכודות שהחוקרים מציבים להם (תרתי משמע).

מייצר זרע אצל חיות 

זה ג'וב מלוכלך, אבל כדי לחקור את הרגלי הרבייה של חיות או לעסוק בהפרייה מלאכתותית ושאר עניינים מדעיים ורפואיים, נדרשת לפעמים דגימת זרע. אם וכאשר האמצעים הטכנולוגיים לא מצליחים לייצר את הדגימה הרצויה, החוקרים נאלצים להפשיל שרוולים ולעשות שימוש בידיים שלהם כדי לעזור לחיות.

בודקי צואה

תחשבו על כל הפעמים שדרכתם בטעות על קקי שהשאיר כלב סורר על המדרכה וכמה מגעיל ומסריח היה לנקות את זה. עכשיו תגידו תודה שזה לא המקצוע שלכם. בודקי הצואה עוברים על הררי צואה של חיות כדי לבדוק שאינה מזוהמת ולא תעביר טפילים ושאר מזיקים ומחלות לגידולים בסביבתה, ובסופו של דבר לציבור הצרכנים.

מנקי ביוב

מערכת היחסים שלכם עם מה שיוצא לכם בשירותים נגמרת בשנייה שהורדתם את המים, אבל יש אנשים שהתפקיד שלהם בחיים זה לעשות בונדינג צמוד עם כל הפסולת המשייטת הזו. אותם מנקים נאלצים להשתחל לביוב שנמצא לפעמים עמוק מאוד באדמה, לעתים ללא יותר מדי הגנה או כלים, כדי לפתוח סתימות ולנקות צינורות מפסולת, גופות (ולא רק של חולדות. לפעמים גם של אנשים!) ושאר דברים דוחים ומסוכנים.

מריח בתי שחי

כל מי שחווה את הקיץ הישראלי או נאלץ להכיר מקרוב את בית השחי של אדם שאינו הוא עצמו בשל צפיפות יתר באזורים נטולי ונטילציה יודע כמה זה יכול להיות עסק מסריח. כדי שהחוויה תהיה פחות טראומטית, ישנם אנשים המועסקים במפעלי קוסמטיקה שתפקידם הוא לבדוק את יעילותם של דיאורדרנטים חדשים ולוודא שהם אכן עושים את עבודתם נאמנה ומנטרלים ריחות. הדרך היחידה לעשות את זה כראוי, כמובן, היא לרחרח אלפי בתי שחי ביום. נכון פתאום נורא מתחשק לכם להיות תתרנים?

טועם מזון של בעלי חיים

בדיוק כמו שהכלבים והחתולים טועמים לפעמים את האוכל שלכם, ישנם אנשים שהופכים את היוצרות ועושים בדיוק את ההיפך – טועמים את האוכל של בעלי החיים לפני שהוא משווק. למה? כדי לבדוק דברים כמו מרקם, טעם וכיו"ב.

מסדר תחתונים ללוחמי סומו

אין ספק שזה התפקיד הכי נוצץ אחרי מסדר התחתונים של המלאכיות של ויקטוריה סיקרט או משמן הישבן של קים קרדשיאן (שני תפקידים שאנחנו בטוחים שקיימים). תפקידו של מסדר התחתונים הוא בדיוק זה – לבדוק שהתחתונים של הלוחמים היפניים כבדי המשקל יישבו בדיוק במקום כדי להכיל את כל מה שצריך.

מבריח קופים

אם יצא לכם לבקר פעם בספארי, ודאי שמתם לב שהקופים הם חיות מאוד חברותיות ואוהבים לא פעם להיתלות על חלונות המכוניות של מבקרים במקום או לתפוס טרמפ על הגג עד לכניסה. כדי שלא ייברחו החוצה עם המבקרים, ישנם אנשים שתפקידם הוא לעמוד בכניסות והיציאות ולהבריח אותם בחזרה לגן החיות.

חולב ארס נחשים

התפקיד המסוכן הזה נשמע כמו משהו שלקוח מסיפורי התנ"ך, אך מדובר בג'וב אמיתי וחשוב - חולב הארס של הנחשים אמון על שאיבת ארס שיוכל לשמש במחקרים רפואיים ובטיפול בהכשות.

קמע אנושי

בארץ זה טיפה פחות נפוץ (למרות שקופיקו או קיפי הם קרובי משפחה רחוקים), אך ברחבי העולם הקמעות האנושים (מה שמכונה בלעז מאסקוט) הם אותן הבובות הענקיות בהן קבורים מפעילים מסכנים שנאלצים להיחנק בחליפה נטולת חמצן, להזיע למוות ולא לזכות אפילו באהבת הקהל או הפפראצי כי אף אחד לא מכיר את הפרצוף האמיתי שלהם.

שולה כדורי גולף

כמו שבטניס יש את "נערי הכדור" שמתזזים על המגרשים בזמן שהכוכבים הגדולים חובטים בכדור, כך גם בגולף – יש את אלה שחובטים בכדור הלבן על מדשאות מטופחות, ויש את אלה שנאלצים לכתת רגליהם בבוץ, לצלול בביצות ובשלוליות ולשלות משם את הכדורים האובדים.

מנקה קיא

אין ספק שאחרי מרחרחי בתי השחי ודוגמי הצואה, מדובר בג'וב הריחני והנחשק ביותר ברשימה הזו. את מנקי הקיא בני המזל (וכנראה התתרנים) תמצאו בעיקר בפארקי שעשועים, בסמוך לרכבות ההרים ושאר המתקנים שגורמים לבטן להתהפך ולמיצי הקיבה לזרום בכיוון הלא נכון.