אנחנו יודעים שלחזור לבית הספר אחרי תקופת החגים זו לא משימה קלה, ושהיום האחרון ללימודים לא יכול להיראות רחוק יותר. בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם רשימת סדרות לבינג' אינטנסיבי בשירותי השידור של NETFLIX, שיעבירו לכם את הזמן שבין הלמידה למבחנים והפגישות עם החברים, ויזכירו לכם שבית הספר הוא לא מקום כזה מחריד אחרי הכל.

ריברדייל

אם חשבתם שהחיים שלכם דרמתיים, חכו לרגע שבו תתמכרו ל"ריברדייל", סדרת מתח לנוער המבוססת על הקומיקס "ארצ'י", שהיא סוג של שילוב בין "אחת שיודעת" ל-"שקרניות קטנות". הסדרה עוקבת אחר חייהם של תיכוניסטים בתיכון ריברדייל, ההופכים לחשודים מיידים במותו המסתורי של חבר כיתתם בקיץ שלפני תחילת הלימודים. תחכים ומזימות הם תמיד עניין שכיף לעקוב אחריו בסדרות נוער, אך ריברדייל מתהדרת גם בעיצוב יפיפה ופסקול קול בטירוף ששווה לכם להכיר, במיוחד לפני שהעונה השנייה עולה עוד רגע לאוויר.

לא טיפוסי

סם הוא תיכוניסט בן 18 שנמצא על הספקטרום האוטיסטי, אשר מגיע למסקנה שהגיע השלב בחיים למצוא חברה. ההחלטה של סם גוררת אותו ואת משפחתו למסע מתלתל, מלא באירועים קורעים מצחוק, שמלמד את סם על עצמאיות, אך גם מקרב את הסובבים אותו אליו. זו סדרה מרגשת שנותנת זווית מרעננת על קבלת האחר, ומצליחה להראות שלא משנה מה גודל ההבדלים בינינו, בסופו של דבר כולנו מתמודדים עם אותן צרות בתיכון.

חוליגן אמריקאי

כן, אנחנו יודעים שאתם רגילים לראות סרטים דוקומנטריים רק אם זה לשיעור היסטוריה, אבל "חוליגן אמריקאי" היא סדרת דוקו שאתם לא רוצים לפספס. היא עוקבת אחר תלמיד תיכון שתויג במשך שנים כליצן הכיתתי, שמואשם כוונדליסט הראשי בתקרית ציורים פוגעניים של איברי מין על יותר מ20 מכוניות של אנשי הצוות בבית הספר. הסדרה היא אומנם מוקומונטרית (מצולמת כמו דוקו אבל היא מתוסרטת מראש), אך היא מעלה נושאים מורכבים איתם מתמודדים תלמידי תיכון ברחבי העולם, ובנוסף לכל זה היא גם מותחת ומעניינת ברמות.

 

אקדמיית החממה

אתם לא טועים, "אקדמיית החממה" נשמעת לכם מוכרת וזה בגלל שמדובר בגרסה האמריקאית של NETFLIX לסדרת הלהיט של גיורא חמיצר "החממה". החממה האמריקאית (שנוצרה גם היא על ידי חמיצר ובהפקה ישראלית), עוקבת אחר אח ואחות תאומים שעוברים ללמוד בבית הספר היוקרתי "החממה", שם הם מנסים למצוא את דרכם, להתמודד עם היריבות המרכזית בין שתי הקבוצות בבית הספר, וגם (איך לא?) להציל את העולם. "אקדמיית החממה" היא ממתק לכל מי שאהב את הסדרה הישראלית המקורית, אך גם לצופים חדשים שעדיין לא לקחו חלק בסערה.

 בנות גילמור

אם אתם חושקים בסדרה שתחמם לכם את הלב אבל גם תצחיק אתכם בלי שליטה, הגיע הזמן שתכירו את "בנות גילמור", שמציגה את יחסיהם של לורליי ורורי גילמור, אמא ובת שמתפקדות גם כחברות הכי טובות אחת של השנייה, בעיירה הקטנה והדמיונית "סטארס הולו". בתקופה שהסדרה שודרה לראשונה לא הייתה נערה שלא חלמה להיות רורי, ושהיחסים שלה עם אימא יראו כמו בתכנית. בשנה שעברה "בנות גילמור" אף זכתה לחידוש בחסות NETFLIX, שסיפקה עונה חדשה למעריצים האדוקים, ונתנה הזדמנות לדור חדש של צופים להתרגל לשיחות המהירות בין השתיים, ולהתמכר בקסם של העיירה.

 Good Morning Call

חובבי הז'אנר היפני בוודאי כבר מכירים את "Good Morning Call", אך למי שלא, ומסוקרן מהז'אנר זה לגמרי הזמן להתאהב במשהו חדש. הסדרה עוקבת אחר תלמידת תיכון ששוכרת את דירת החלומות הראשונה שלה, סיטואציה הזויה בפני עצמה, שמגלה כי השותף שלה הוא הבחור הכי נחשק בשכבה. בין השניים מתפתח ניצוץ רומנטי, עמוס בהומור ותמימות נעורים, שמוכיח שהתיכון הוא לחלוטין התקופה הכי חוויתית בחיים. 

(באדיבות: Netflix)