בין אם אתם אוהבים אותו או לא, אי אפשר להתעלם מזה ש-"היפה והחיה" הוא אחד מהסרטים האייקונים של דיסני (ויעיד על כך החידוש משנת 2017 עם אמה ווטסון, שהוכרז כסרט המצליח ביותר של אותה שנה). הסרט תמיד מכניס אותנו למצב רוח נוסטלגי, ועושה לנו חשק לרקוד לצלילי "Be Our Guest", אבל הצפייה בו בתור מבוגרים גרמה לנו להבין כמה דברים, שפשוט פספסנו לחלוטין כשהיינו ילדים. בואו ונראה אם גם אתם עליתם על זה.

לאפו לגמרי נמשך לגסטון

זה נכון שסיפור האהבה הגדול של הסרט הוא בין בל לחיה, אבל גם אתם קלטתם את זה שלאפו, העוזר הנאמן של גסטון, לגמרי מאוהב בבוס שלו? לאפו מעריץ את גסטון בצורה עיוורת לחלוטין, ומתעלם מכל הרע שהוא עושה. בחידוש לסרט ב-2017 התייחסו לנושא ואף הוציאו את לאפו מהארון (בסצינה שעוררה זעם גדול ברוסיה – שם אסרו על הקרנת הסרט), אבל כנראה שבשנות התשעים זה עדיין היה נושא רגיש מדי.

החיה קולל בתור ילד

בתחילת הסרט אנו נחשפים לסיפור המקור של החיה, ומדוע כישפו אותו לדמות הנוראית הזו. הקללה בסרט מספרת שלחיה יש עד יום הולדתו ה-21 להסיר את הכישוף, ובשלב מאוחר יותר לומייר, הנר האהוב, מספר לבל שאף אחד לא ביקר בטירה כבר 10 שנים – כלומר, החיה כושף כאשר היה בן 11! זו חתיכת טראומה אם חושבים על זה, לא?

לאפו זה לא שם אמיתי, זו מילת גנאי

אם נחזור ללאפו, העוזר הנאמן של גסטון, נגלה שלמרות ששמו נשמע צרפתי לחלוטין לאוזן לא מיומנת, הוא למעשה כינוי שמשתמשים בו לאדם "מושגע". אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאף אחד לא קרא לבן שלו משוגע, לכן זה ברור שהמסכן נתקע עם כינוי לא נחמד במיוחד.

אנשי הכפר לא מפחדים מהמראה הקסומה של בל

כמעט בכל סרט נסיעות בזמן יש את הסצינה שבה הגיבור שולף אייפון מהכיס ומפחיד את כל תושבי העיירה שלא מבינים מה זו קופסת הקסמים הזו, אך כאשר בל חוזרת לכפר שלה ומציגה בפני תושבי הכפר את מראת הקסמים שהיא לקחה מהטירה, הם נראים הרבה יותר מזועזעים מהחיה, מאשר מהמראה המכושפת. אותנו, באופן אישי, זה היה די מלחיץ.

בל לא באמת הייתה יכולה להתחתן עם גסטון

קבלו מאתנו פיסת היסטוריה קטנה – אתם זוכרים שגסטון לא מפסיק לנסות להציע לבל להתחתן? אוקי, אז עזבו את זה שזה לא מגניב בכלל ללחוץ ככה על מישהי להתחתן, אז מסתבר שגם אם בל הייתה מעוניינת, היא לא הייתה יכולה להינשא לו בלי אישור מההורים שלה. לפני המהפכה הצרפתית, נשים שרצו להתחתן מתחת לגיל 25 היו חייבות לקבל את אישור הוריהן לנישואים, ולפי הסיפור בל היא בת 20 גג. ניצלה מכדור, כמו שאומרים.

ממש לא ברור באיזו עונה מתרחש הסרט

הנה טעות הוליוודית טיפוסית – גם אתם שמתם לב שמזג האוויר בסרט משתנה בקצב קיצוני? בשיר הראשון של בל, בו אנחנו פוגשים את אנשי הכפר, נראה שמדובר ביום קיץ טיפוסי, או סתיו ישראלי במקסימום. אך בהמשך, כשבל מגיע לטירה, מזג האוויר משתנה לחורפי במיוחד! גם כאן הסרט משנת 2017 נתן התייחסות למקרה, בצורה די משעשעת כשאבא של בל מנסה להרגיע את הסוס שלו ואומר "אל דאגה, זה רק קצת שלג ביוני". היינו אומרים ששלג ביוני, זה די מקום לדאגה.