"בחיים לא אשכח את היום שסרטון הביטבוקס הראשון שלי התפרסם", מתרגש שגיא ברייטנר (22), אושיית רשת, שחקן, דוגמן, ובמילה אחת – טאלנט. "שלושה חודשים לפני השחרור העליתי לפייסבוק את 'איינט נו סאנשיין' עם קורל טליאז, סתם לכיף. קיבלנו 300 לייקים והיינו בהלם, אז עשינו עוד אחד. קיבלנו עליו 500 לייקים, ועל זה שאחריו 800. הרביעי, שהיה מאש-אפ של שלושה שירים, כבר הגיע ל'סטטוסים מצייצים' ול'צינור לילה', וזה היה יום שאני לא אשכח בחיים. לא ידעתי איך להגיב לזה. הייתי אצל חברים, והפלאפון שלי כל רגע קיבל התראות ופושים. קיבלתי 1,400 בקשות חברות ביום".

אילו תגובות קיבלת?

" בניגוד לסרטונים אחרים שמתפרסמים ברשת ומקבלים תגובות שנויות במחלוקת, אצלי כמעט כולן היו מפרגנות. היו הרבה תגובות על המראה: 'וואו, היא ל'כוכב נולד' והוא לדגמן בקסטרו', או 'אמן שהוא גיי, אמן שהוא גיי', 'איזה חתיך' וכאלה. נהניתי לקבל את תשומת הלב הזאת והבנתי שיש לי משהו בידיים. כאן התחילו 15 דקות התהילה. ידעתי שאם אני אמשיך ליצור, אפשר לראות איך זה יתקדם הלאה".

אפס ביטחון עצמי

שגיא ברייטנר, שחלק מכירים אותו יותר בכינוי "שגיא ביטבוקס", מוכר בעיקר בזכות סרטוני הביטבוקס (כן, ראיתם את זה מגיע) שהוא מעלה לפייסבוק וליוטיוב שלו – לרוב בלוויית מישהו שיודע לשיר ממש טוב. בסוכנות "יולי" ראו אותו, אהבו והחליטו לצרף אותו אליהם. בהתחלה הכוונה הייתה להחתים אותו על חוזה דוגמנות, אבל לשגיא היו תוכניות אחרות. "אמרתי להם שאני לא מוכן לדגמן. היו לי אז 20 אחוזי שומן. היום אני על 13, וזה עדיין לא מספיק מבחינתי, דוגמנים לא עוברים את ה-10 אחוז. זה לא אומר שאני לא מקבל את הגוף שלי או איך שאני, אבל כשאני מגיע לדגמן אני בא למכור משהו, ולצורך הזה הגוף שלי עדיין לא מספיק מחוטב. אמרתי להם 'אני לא דוגמן, אני לא הולך על מסלול ולא עושה פוזות למצלמה. אני בנאדם שהולך עם סנדלי שורש וחולצה גזורה, איזה דוגמן בראש שלכם'".

אתה קצת קשה עם עצמך.

"באתי מהמקום של הילד השמן שכל החיים ירדו עליו. רק בצבא התחלתי לרדת במשקל. כל החיים הייתי ילד שמן, יש לי בגלל זה צלקות עד היום. ילדים יכולים להיות נוראיים. הדחייה החברתית שעברתי הייתה קשה מאוד, שלא לדבר על הדחייה מבנות. רק בצבא הייתה לי חברה ראשונה. היה לי אפס ביטחון עצמי".

נשמע לא פשוט בכלל.

"זה לא קל. היה לי מאוד קשה עם בנות. גם אם רציתי להתחיל עם מישהי, כשכבר אזרתי אומץ וסירבו לי ירד לי עוד יותר הביטחון העצמי. אמרתי לעצמי 'למה שהיא תסתובב איתי? אני שמן, מה יש לה לעשות איתי?'. אבל מעולם לא האשמתי את הבנות שלא רצו לצאת איתי. מלבד העובדה שהאמנתי שאני לא מושך חיצונית, גם אם מישהי כבר כן הייתה מתחברת אליי, היא הייתה חייבת להכיר אותי קודם, ואני תמיד הייתי חוסם את עצמי ונסגר".

חייב ללמוד לאכול נורמאלי.. @Pasteltlv_lounge

A photo posted by Sagi Beatbox | שגיא ביטבוקס (@sagibraitner) on


מה ההורים שלך חשבו על זה?

"אבא שלי תמיד ניסה לגרום לי לעשות ספורט, הוא היה אומר לי 'אתה יושב כל היום על המחשב, לך תשחק קצת בחוץ'. לא שיתפתי את ההורים שלי בשום דבר ממה שעבר עליי. התמודדתי עם עצמי, לא סיפרתי להם דברים. באופן כללי אני לא נוטה לשתף דברים שעוברים עליי. האקסית שלי לימדה אותי להיפתח ולשתף".

היום יש לך חברה?

"יש לי חברה שהיא דוגמנית ב'יולי', אבל היופי שלה, והיא מדהימה, הוא הדבר הכי פחות מרשים אצלה. זה רק בונוס. אני איתה כי יש לנו אותו ראש. היו לי הרבה חברות שהן לא דוגמניות. אבל אין מה לעשות, אנחנו כבני אדם מתחברים לדברים יפים. אתה תרצה מנה שנראית טוב, מכונית שנראית טוב, וזה בסדר. אבל אם אני אבוא לראות בית שמבחוץ הוא מכוער ובפנים מתאים בדיוק למה שאני צריך, אני אקנה אותו".

סיפרת שסירבת ליולי, אבל בסוף כן דגמנת.

"נכנסתי לסוכנות שלהם כטאלנט, לא כדוגמן. אחר כך הציעו לי לעשות קמפיין ל-TNT, והרגשתי טוב עם עצמי אחרי שירדתי במשקל, אז אמרתי 'יאללה, נלך על זה'. אבל אני לא דוגמן. לא בשביל זה הגעתי לסוכנות. ראיתי שאני צריך הכוונה, אחרי שגיליתי שכל כך הרבה אנשים אוהבים את הסרטונים שלי וקיבלתי המון פניות. הבנתי שאנשים אוהבים את איך שאני נראה, מה שאני משדר ומה שאני עושה. אני לא הביטבוקס הכי טוב בארץ, אבל אנשים אוהבים את העיבודים שלי".

אילו פניות קיבלת אחרי שהעלית את הסרטונים?

"פנו אלי מהתקווה 6, ודניאל סלומון ודנה עדיני – עשיתי איתם את "רבות הדרכים", ואז כבר פתחתי דף עסקי, כי הייתי חייב לעשות הפרדה בין החיים העסקיים לפרטיים".

הו הו הו! נעליים וחולצה: ואנס עיר ימים @vans @moshikpollak

A photo posted by Sagi Beatbox | שגיא ביטבוקס (@sagibraitner) on


יש גם מסר

אם מסתכלים על החיים הפרטיים של שגיא מרחוק, קל להכניס אותו לתדמית הילד העשיר והמפונק. בחור נאה שגר בקיסריה ומצליח לפתוח לעצמו דלתות הוא לא הקאפ אוף טי של הציבור, שמחבב אנדרדוגים שהגיעו, נניח, מקריית גת, ופרצו לקדמת הבמה. אבל כשנכנסים לפרטים ומגלים שמדובר בילד שהיה שמן ודחוי והצליח להרים את עצמו בכוחותיו בלבד, משהו קצת זז בלב. וכשמגלים שאחד הדברים שהכי חשובים לשגיא הוא לעזור לכמה שיותר בני נוער שהיו במצבו, אפילו מתרגשים. "אני רוצה להיות כמה שיותר מפורסם", הוא מכריז, "שיהיו לי המון עוקבים, רק כדי שאני אוכל להגיע לכמה שיותר בני נוער, לעזור להם ולעודד אותם, ולהעביר את המסר שאפשר גם אחרת. במהלך תהליך ההרזיה שלי העליתי לאינסטגרם תמונה בה אני מרים את החולצה לצד תמונה שלי כילד שמן בגיל 15, וקיבלתי גל פניות משוגע. המון ילדים פנו אלי וכתבו לי שהם סובלים מדחייה חברתית, שהם שמנים וקשה להם, ואני מנסה להסביר שאין קשר בין ביטחון עצמי למראה. אתה יכול להיות רזה וחתיך ולא לאהוב את הגוף שלך. יצאתי עם בנות מדהימות שהיו בטוחות שהן נראות ממש רע. קודם כל אתה חייב לקבל את עצמך ולאהוב את עצמך. כשהייתי שמן והתחלתי לקבל את עצמי, פתאום הבנתי שאני רוצה להיות בריא, בכושר, בשבילי – ולכן החלטתי לרזות. הייתי ילד שמן ודחוי והיום אני שחקן ודוגמן, וחשוב לי שבני נוער יבינו שאפשר לעשות את השינוי הזה. אני ממש רוצה לעזור להם, וכיף לי כשאני משמח אותם. אם צריך אני אישן שעה בלילה אבל אשאר לעשות סלפי עם ילדים בקניון כדי לשמח אותם".

ילדים באמת מזהים אותך ברחוב?

"חבל על הזמן. זה מתחלק: יש את אלה שקוראים לי 'זה שעושה את הקולות', ואז 'זה עם הביטבוקס' עד שזה מגיע לאלה שיודעים שאני שגיא ברייטנר. לא היה מישהו שלא פרגן לי בחיים האמיתיים. בטוקבקים יכולים להגיד לפעמים 'ראיתי, די, נמאס ממנו', שזה לגיטימי, אבל פנים מול פנים רק מפרגנים לי".

וזה באמת לא מתנגש עם החיים הפרטיים שלך?

"לפעמים כן. הייתה מישהי שהתקשרה לנייד האישי שלי רק כדי להגיד 'שגיא תעשה לי ביטבוקס'. אז ביקשתי יפה שלא תפריע בטלפון הפרטי שלי. כפרה, אני אעשה לך סרטון, מה שתרצי, רק לא דרך הנייד האישי".

מה אפשר לעשות עם ביטבוקס חוץ מסרטונים?

"אני מופיע עם איזי והתארחתי אצל סינגולדה. הציעו לי להרים מופע בזאפה, אבל זה לא נראה לי הגיוני. אי אפשר לשמוע ביטבוקס יותר משלוש דקות. אנשים יתחרפנו. יש עכשיו סרטון מגניב של א-קאפלה שאני ועוד חבר עושים. אני יכול ללוות זמרים, לדגמן, לשחק, אני פורץ את הגבולות של עצמי".

מגאליס באהבה

שגיא בהחלט יכול לשחק. כמו שהוא מעיד על עצמו, הוא אחד היחידים שהצליחו לפרוץ מהרשת אל המסך הקטן. "דורון ביטון עשה את זה, אבל זה כמעט לא קורה. אני הצלחתי". וב"הצלחתי" הוא מתכוון לכך שהוא הרכש החדש בעונה של "גאליס" שממש עכשיו התחילה, אבל, כמובן, הוא לא יכול לדבר על זה: ספוילרים.

נו, באמת. אתה חייב לזרוק לנו משהו.

"עוברים כמה פרקים עד שרואים אותי, אבל אני דמות די משמעותית בעלילה. שיחקתי מישהו שהוא לגמרי לא אני, ולא היה פשוט להתחבר לדמות. עבדתי עם תובל שפיר ועם אליאנה, והם היו מדהימים וקיבלו אותי באהבה. יצא לי לדבר הרבה עם תובל, הוא אחלה בנאדם ויש לנו הרבה תחומי עניין משותפים. כשרק התחלתי להתפרסם חברים שלי צחקו עלי, ותמיד היה את המשפט הזה שאמרו לי 'בסוף עוד תשחק בגאליס'. כשהם שמעו שזה קורה הם לא יכלו לדבר מרוב צחוק".

עשית שם למישהו ביטבוקס?

"לא ממש. עשיתי עם דניאל מורשת, בקטנה, הוא שר ואני עשיתי לו ביטבוקס. אבל לא משהו שצילמנו, כי היה אסור לנו לצלם שם. לא ידעתי איך הם יקבלו אותי, אולי תובל או אליאנה יהיו סנובים, אבל הם לא היו כאלה בכלל. אני שונא שיש מפורסמים שיש להם תדמית לא טובה, שהם סנובים או לא מוכשרים, והם בכלל לא כאלה. זה מעצבן אותי. עדי ביטי, למשל, אני רואה עליה תגובות ברשת שאומרות 'היא ילדה קטנה', 'מי היא בכלל', ובא לי להגיד להם 'תסתמו את הפה'. יצא לי לעבוד איתה על איזושהי פרסומת שבסוף לא יצאה לפועל, והיא ילדה מתוקה ברמות אחרות, מוכשרת בטירוף, אני רק מפרגן לה".

זה קורה לפעמים כשאתה כוכב ריאליטי. פחות נוטים לפרגן להם.

"אני הייתי הולך לריאליטי בכיף. זו נראית לי חוויה משוגעת".

וואלה. אם מתקשרים אליך עכשיו מ"האח הגדול", אתה נכנס?

"ברור! שלושה חודשים בתוך בית סגור עם אנשים שאתה לא מכיר? נשמע לי כמו משהו מגניב לגמרי. אני לא צריך את החשיפה והפרסום, אני רק בקטע של החוויה ".

אתה לא מפחד מהביקורת? ריאליטי טראש? "ההפקה עיוותה את דבריי"?

"לא אמרתי שאין חסרונות. חשוב לי שאנשים יכירו אותי באמת. אבל אם אתה מכיר אותי באמת וחושב שאני טראש, אז סבבה. משנה לי מה אומרים עליי, אבל זה לא משהו שישנה לי את ההחלטות. הייתי באודישן לריאליטי ולא קיבלו אותי. מה לעשות. נראה לי שאני קז'ואל מדי".

מה זה אומר? שאין בך צדדים אפלים?

"בכל אחד יש צד אפל. אבל לי יש טאקט, ברמות. אני מאוד יודע מה להגיד ומתי, ואני מאוד שקול. כנראה זה לא מה שהם מחפשים".

אם היית נכנס לריאליטי, היית מנצח?

"אני אצא שחצן... אבל כן. הייתי מנצח".