1. תתקדמי!

על-פי ההגדרה המסורתית, "רוח רפאים" היא כינוי להופעתו של אדם מת, או ליתר דיוק לנפשו של המת שנשארה על הארץ במקום להמשיך הלאה אל המוות המוחלט.

2. הגבלת גיל

קיים סיכוי גדול יותר שילדים קטנים יראו או ירגישו רוחות רפאים, משום שרמות האנרגיה שלהם גבוהות יותר ומושכות את הרוחות. יש הטוענים כי חבריהם הדמיוניים של ילדים הם למעשה רוחות רפאים.

3. שינוי תדמית

רוחות רפאים לרוב לא נראות כמו שכולנו מדמיינים אותן - הן לא איש שקוף שמרחף באוויר והן גם לא סדין לבן עם עיניים כמו שאנחנו רואים בסרטים המצוירים. לרוב הן מתקיימות בצורת צללים ואורות מטושטשים.

4. קוקו!

למה בכל זאת נדמה לנו שרוח רפאים נראית כמו סדין מעופף? כנראה כי פעם היה נהוג בטקסי קבורה לעטוף את המת בבד לבן ולהשאיר רק את פניו חשופות. אנשים שרצו להתחזות לרוחות רפאים התכסו בסדין לבן, ומאז זה הפך לסטריאוטיפ של רוחות רפאים.

5. אז אין סיכוי לגלגלון?

גם אם הן כן נשארות בעולם החיים בצורה שנראית אנושית, רוחות רפאים לא יכולות לגעת באדמה עם שום איבר מגופן מלבד כפות הרגליים. זו הסיבה שלפעמים אנחנו יכולים לשמוע צעדים.

6. פיפי ולא לישון!

ממש כמו ערפדים, גם רוחות רפאים אף פעם לא הולכות לישון.

7. יותר יעיל מהעתידות של בזוקה

על-פי האמונה הרווחת, רוחות רפאים יכולות לקרוא מחשבות ואפילו לראות את העתיד ולגלות לנו אותו בחלומותינו.

8. נרגענו

למקרה שאתם מפחדים מקיומן של רוחות רפאים, הסירו דאגה מליבכם – הרוחות אולי יכולות להפחיד אבל הן לא יכולות להרוג בני אדם חיים.

9. עוד חברים לאוסף

ואם אתם עדיין קצת מפחדים, תדעו שלא כל הרוחות רוצות להפחיד אותנו - חלקן רוחות ידידותיות שנשארו בעולם שלנו בלי סיבה מיוחדת.

10. צחוקים איתן

לא רק שהן עשויות להיות ידידותיות, יש המאמינים כי הן גם מאוד נהנות לשמוע אנשים צוחקים ושיש להן חוש הומור לא רע בכלל.

11. מיאו, יש פה רוח

ידוע שהרבה חיות יכולות להרגיש שמתרחשת פעילות על-טבעית בקרבתן, אבל חתולים הם היחידים שממש יכולים לראות רוחות רפאים. שימו לב מתי החתול שלכם פשוט בוהה באוויר – ייתכן שישנה רוח רפאים באזור.

12. מלאכים קטנים

ומה לגבי ילדים מתחת לגיל שנה? אחרי מותם, נשמותיהם לא נשארות בעולם כרוחות רפאים אלא ממשיכות להתקיים כמלאכים.

13. גם רוחות אוהבות מזגן

זה לא מופרך להאמין שרוחות רפאים נמצאות בעיקר בבתי קברות (הרי זה לא תענוג גדול להסתובב שם בשעות הלילה), אבל דעו לכם שלרוב הן מעדיפות לשהות במקומות סגורים, כמו כנסיות למשל.

14. לא עוזב את הבית

לא מעט מהאנשים ששהו בבית הלבן, נשיאים, נשותיהם ואורחיהם, טוענים כי רוחו של הנשיא ה-16 של ארה"ב, אברהם לינקולן, עדיין לא עזבה את מעון הנשיא מאז מותו באמצע המאה ה-19.

15. על טעם ועל ריח

רבים מאמינים כי רוחות רפאים ניחנו בחוש ריח מפותח במיוחד ושהריח המועדף עליהן הוא ריח של לימון. היינו ממליצים להיזהר בפעם הבאה שאתם מכינים תה או סלט...

16. אני מפחד, סמסו לי

חוקר אנגלי, שככל הנראה מאמין ברוחות רפאים ואולי אפילו מפחד מהן, גילה שהן מפחדות מצלילים של טלפון נייד. איזה מזל שהוא אצלנו ביד כל הזמן!

17. מה הסיכויים שזה יקרה?

בשנת 2004, המכון לסטטיסטיקה בניו-דלהי שבהודו נסגר לאחר שדווח ששוהה בו רוחו של סטודנט שנפטר. איזה פחד.

18. שמישהו יספר להן

לרוב, לרוחות רפאים כלל אין מושג שהן מתות. להן זה מרגיש כאילו הן בסיוט שמתמשך.

19. לא שמעו על הטריק עם הנייד

נכון לשנת 2011, רבע מאוכלוסיית בריטניה העידו כי יצא להם לראות רוח רפאים.

20. בחברה טובה

גם הפיזיקאי הגדול אלברט איינשטיין האמין בקיומן. סוג ש: הוא טען שהאנרגיה שבעולם לא יכולה להיווצר וגם לא להיעלם אלא רק לשנות את צורתה. לכן, גם אחרי מותם, האנרגיה שנמצאה באנשים מוכרחה להשתמר כמשהו אחר. יתכן שה"משהו" הזה הוא רוחות רפאים.

צפו בטריילר הסרט "לזמן את הרוע 2":