העיתונאית הילדי קייט לייסיאק מסלינגרוב, פנסילבניה, קיבלה בשבת בבוקר התראה מאחד המקורות שלה על נוכחות משטרתית כבדה בניין סטריט. היא מיהרה לזירה בו ברגע, וכך העיתון המקוון שלה "Orange Street News" היה הראשון לדווח על פרשת הירצחה של תושבת המקום. ביום ראשון בבוקר הילדי קמה, התלבשה, הכינה את הילקוט והלכה לבית הספר. הילדי היא בת תשע.

כן, תלמידה כיתה ג' השיבה מלחמה שערה לעיתונים הגדולים ביותר בעירה ודיווחה ראשונה על פרשת רצח.

אין תמונה
הילדי לייסיאק

המקורות טענו שהאישה נרצחה ככל הנראה על ידי בעלה באמצעות פטיש. הילדי דיווחה שאנשי העזרה הראשונה שהובהלו למקום נראו מובילים מישהו אל מחוץ לבית על אלונקה, ושמפקד המחוז המשטרתי, חוקר מקרי המוות והפרליט המחוזי נראו בזירה גם הם. "אורנג' סטריט ניוז שומרים במערכת את שמה של הקורבן כדי לוודא כי הבשורה תגיע לחברים ולמשפחה לפני הפרסום", סיכמה.

הייתם חושבים ש-5,000 אנשי העיירה ישמחו על נוכחותה של ילדה צעירה, כישרונית ואמביציוזית כל כך ביניהם, אבל לאחר פרסום הידיעה הילדי הותקפה ברשתות החברתיות על ידי אנשים שחושבים שהיא אמורה לשחק בבובות. "ילדות בנות 9 אמורות לשחק בבובות, לא לנסות להיות עיתונאיות", טענה תגובה אחת לכתבה. "אני נגעלת מכך שהילדה הקטנה והחמודה הזו חושבת שהיא עיתונאית אמיתית. מה קרה למסיבות התה?" נאמר באחרת, ואת השאר לא נצטט.

הילדי לא שמרה על שתיקה, ופינתה זמן בלו"ז העמוס שלה כדי להגיב לטוקבקיסטים בסרטון הבא:

"אני יודעת שזה גורם לחלק מכם להרגיש לא בנוח", היא אומרת, "אני יודעת שחלקכם רוצים שאני אשב בשקט כי אני בת 9, אבל אם אתם רוצים שאפסיק לדווח על חדשות – אתם צריכים לקום מהמחשב ולעשות משהו לגביהן. הנה, זה חמוד מספיק בשבילכם?"

אביה של הילדי, מת'יו לייסיאק, היה כתב של הדיילי ניוז לפני שמשפחתו עברה למשכנה החדשה. הוא סיפור לוושינגטון פוסט כי הילדי פתחה עיתון משלה כי היא חשבה שגורמי העיתונות המקומיים לא היו טובים מספיק.