>> רוצים לראות את הקליפקול הקורע של אנה זק? הורידו את האפליקציה עכשיו

>> הכירו את קליפקול, האפליקציה החדשה של מעריב לנוער

כשילדים קטנים כועסים הם שוברים את הכלים. משתטחים על הקרקע באמצע הקניון וצורחים. זורקים משהו על הרצפה. קשה לומר שזה חמוד, אבל גם קשה לומר שזה לא לגיטימי, הרי הם ילדים. ואז הם גדלים, והלגיטימי הופך לחריג. לפעמים אנחנו רוצים לשבור, לרטש או להרוס משהו, בין אם זה הטלפון כשהוא נתקע או מסך המחשב כשאנחנו קורסים מרוב עבודה. אבל אנחנו מצייתים לנורמות. כיף בחברה המערבית.

בבוקר יום שישי יצאתי יחד עם חברה לחדר הזעם החדש בתל אביב, "2Break". הקונספט פשוט: באים, שוברים ומנפצים, ויוצאים רגועים יותר. בעולם זה כבר טרנד, בארץ נחנך הסניף הראשון בתחילת 2017. מאחר וההתנסויות הכי אלימות שלי סו פאר היו קיקבוקס ושיעור קרב מגע בטירונות, חשבתי שיהיה נחמד לנסות.

בשלב הראשון בחרנו את הפריטים שנשבור. ספלים, צלחות, גמדי גינה וברווזים עשויים חרס, אגרטלים, מקלדות, מסכי מחשב ומדפסות הם רק חלק מהדברים שמוצעים לשבירה, כשכל פריט מתומחר אחרת, בהתאם לגודלו. תוכלו גם לבחור באחת מהחבילות שמציעים במקום, כמו "משרד המנהל" (כולל מסך מחשב, סורק, מקלדת, שני ספלים ואגרטל) או "בוקר הפוך" (כולל צלחות, ספלים ואגרטל). אנחנו בחרנו כמה צלחות, ספלים, שני גמדי גינה וגם מקלדת ועכבר שסימלו את כל הפעמים שבהן קשיים טכנולוגיים הפכו את היום במשרד לסיוט.

חדר זעם - מעריב לנוער (צילום: עמית מגר, מעריב לנוער)
שופינג להריסה | צילום: עמית מגר, מעריב לנוער

ההשוואה של חדר הזעם לחדרי הבריחה היא מתבקשת. התכלית אמנם שונה, ובחדר זעם לא תידרשו להפעיל את הראש יותר מדי, אבל הקונספט דומה: נכנסים לחדר לבד או עם חברים, כשהמטרה היא לפצח או לכסח, יוצאים כמו חדשים ומעלים תמונה מגניבה לפייסבוק. למעשה, מקימי חדר הזעם, עמית מגר ותום פלד, מנהלים במקביל גם חדר בריחה. "החלטנו לחפש אחר אטרקציה חדשה, והגענו לחדר הזעם, קונספט שהצליח לראשונה בקנדה ומאז התפשט למדינות נוספות בעולם", אומר מגר, שמגיע מרקע של בניית תפאורה לסדרות טלוויזיה. "בארץ אנשים עובדים יותר שעות ונמצאים תחת עומס ולחץ גדולים יותר. מקום כזה, שמאפשר לאנשים להשתחרר אחרי יום עבודה עמוס, הוא מתבקש".

אולם, לדבריו, האנשים שהגיעו לחדר הזעם מאז שנפתח לא היו כועסים במיוחד, אלא פשוט באו כדי לבדוק את האטרקציה החדשה בעיר. "היו לנו כבר קבוצות של חברים וחברות, חיילים, זוג נשוי ואפילו דייט", מספר מגר. כשחושבים על זה, אולי מדובר בדרך לא רעה לבדוק את רמת האגרסיביות של בן הזוג הפוטנציאלי כבר בדייט הראשון.

חדר זעם - מעריב לנוער (צילום: עמית מגר, מעריב לנוער)
זה לא צער בעלי חיים? | צילום: עמית מגר, מעריב לנוער

אחרי שמילאנו את הסל בכל טוב, הגיע הזמן לשבור. עטינו סרבלים לבנים, מגנים וכפפות, חבשנו קסדות הגנה ונכנסנו פנימה, מצוידות במחבט בייסבול ולום ברזל.

עברו כמה דקות עד שנכנסתי לזה. כבת למשפחה יקית שבה שמירה על סרוויסים היא ערך עליון, היה קצת מוזר לשבור דברים שהיו יכולים, בסיטואציה אחרת, להיות מוצגים לראווה בוויטרינה שפותחים רק כשמגיעים אורחים. אבל כשהשיר הנכון החל להתנגן ברקע (תוכלו לבחור את השירים טרם כניסתכם לחדר, ומגר מספר כי יש גם מי שבוחרים במוצרט) נכנסנו לאווירה. הכינו בגמדי הגינה, ניתצנו את הצלחות וריסקנו את המקלדת עד שלא נותר ממנה אלא לוח הברזל הפנימי. ככל שהפעלתי יותר כוח, כך זה נהיה טוב יותר.

חדר זעם - מעריב לנוער (צילום: עמית מגר, מעריב לנוער)
לא חבל לשבור את זה? | צילום: עמית מגר, מעריב לנוער

הדבר שהכי הפתיע אותנו לטובה היה דווקא הצלחות הפשוטות. גמדי הגינה והאגרטלים הצבעוניים והגדולים הם אמנם אלה שמושכים את העין, אבל מסתבר שלשבור צלחת ולראות אותה מתנפצת למלא רסיסים שעפים באוויר זה הרבה יותר כיף. בשלב מסוים גם זרקנו את הצלחות על הקיר המיוחד המיועד לזה. איכשהו הן לא תמיד נשברו (ובאמת שזרקנו חזק). בכל אופן, היה מצחיק.

חדר זעם - מעריב לנוער (צילום: עמית מגר, מעריב לנוער)
דווקא נחמד האמת | צילום: עמית מגר, מעריב לנוער

השהות בחדר מוגבלת לחצי שעה, אבל לנו הספיקו 20 דקות. האם יצאתי רגועה יותר? לא, אבל גם לא הגעתי עצבנית במיוחד. בכלל, קצת קשה לי עם הקונספט של להרוס דברים כדי להירגע (לא עדיף פשוט לדבר על זה?). אבל כחוויה כיפית ומלאת אדרנלין - חדר הזעם לגמרי עובר. כשיצאנו מהחדר, התחושה הייתה דומה להיי המתקבל אחרי ריצה טובה. חדר זעם, למי שטעה וחשב, הוא לא דרך טיפול בכעסים; אבל אם אתם מחפשים חוויה מקורית, מצחיקה ומשחררת - זה אחלה מקום.

 

חדר זעם - מעריב לנוער (צילום: עמית מגר, מעריב לנוער)
מישהו יצטרך לנקות כאן אחר כך | צילום: עמית מגר, מעריב לנוער

2Break, יצחק שדה 22 ת"א, מחיר: 68-160 ש"ח