"תכל'ס פורטנייט הוא לא כזה משחק מיוחד", אומר אפק הלל בן ה-17 וחצי, "יצא לי לשחק משחקים יותר טובים ממנו".

ולדעתך הוא יישאר בשיא עוד הרבה זמן?

"לא. תמיד יוצא פתאום איזה משחק שאנשים יותר נהנים ממנו ועוברים לשחק בו. זה ככה עם כל משחק".

עכשיו תנו לנו למסגר לכם את שני המשפטים האחרונים – הכירו את אפק הלל, אחד משחקני ה"פורטנייט" הטובים בארץ ויש שיגידו המוביל ביניהם, בעל ערוץ היוטיוב afek (150,000 עוקבים) ואחד מהסטרימרים הידועים בקהילת היוטיוב הישראלית. שידורי הלייב שלו סוחפים אלפי צופים, ואם יש נציג בולט לטירוף הפורטנייט ששטף את העולם וגם את ישראל בשנה האחרונה – זה הבחור.

במקום ראיון שגרתי, החלטנו להתיישב למשחק זוגות ולאחר כמה קיטורים על המוד החדש שבוא אנו הולכים לשחק, יצאנו לדרך. שנינו נוחתים ב- Retail Row, וכל אחד מאיתנו נכנס לבית אחר.

איך הכרת את פורטנייט?

"דרך האתר Twitch (אתר שידורים חיים – ג.ש). כולם הסטרימו אותו שם באותו היום, היה נראה נחמד אז הורדתי אותו גם. זה היה כבר ביום הראשון שהמשחק יצא. שיחקתי יום-יומיים עם כמה חברים והפסקתי כי לא ממש התחברתי אליו. אחרי חודש או חודשיים ניסיתי שוב, ואז התחלתי לשחק באמת".

היית טוב בו מההתחלה?

"לקח לי זמן להיות טוב בו כי הוא שונה משאר המשחקים, למשל עם כל העניין של הבניות שאין בשום משחק אחר, אבל לאט לאט השתפרתי".

מאחורי המקרר בבית מגיח בן אדם שמחסל אותי ואני מסיים במקום ה-80. זה היה מהיר. אפק נשאר לבדו במשחק הזוגות

יש לך איזה ריקוד או נשק אהוב?

"פחות מעניין אותי השטויות האלה, גם מבחינת נשקים - אין לי משהו מועדף תכלס. אני אוהב מה שעוזר לי לנצח".

ולמה החלטת לפתוח ערוץ ביוטיוב ולעלות בלייבים?

"נהניתי לצפות באנשים עושים לייבים לכל מיני משחקים שאהבתי, ותמיד היה בי איזה משהו שרצה גם. כשפורטנייט הגיע ואמרתי לעצמי אולי ננסה גם".

בעודו עונה על השאלה, אפק עובר מגג בית אחד לאחר ומפתיע יריב בקפיצה מעליו. הוא מסיים אותו לפני שלחברו היה זמן להתקרב לאיזור ולהחיות אותו

איך לדעתך הערוץ הצליח כל כך?

"הייתי בין הראשונים שהתחילו לשחק ולשדר פורטנייט, עוד לפני שהוא נהיה טרנד גדול, ובכללי אני שחקן די טוב אז אנשים נהנים לצפות בגיימפליי שלי ואולי גם ללמוד ממנו, זה מה שאני חושב בכל מקרה".

לדעתך פורטנייט זה מעבר למשחק בשביל אנשים?

"לפני חודש הייתי משחק פורטנייט רוב היום וגם כשהייתי מדבר עם חברים בדיסקורד, היינו מדברים על פורטנייט, אבל למשל אחי הקטן משחק פורטנייט רק שעה ביום לכיף שלו. אני חושב שזה משתנה בין אדם לאדם".

36 איש נותרו חיים. אפק מתחיל להתקרב לאיזור ה- Tilted Towers, שתמיד מלא באנשים. הוא נתקל בשני אנשים ומתחיל איתם קרב. בגלל המוד שיש כרגע במשחק, לא תוקפים אותו רק שני השחקנים האלה, אלא גם חבורת זומבים. 

אפק הלל  (צילום: שרבן לופו)
אנשים שהקשר שלי נותק איתם פתאום כתבו לי". אפק הלל" | צילום: שרבן לופו

יש איזה משחק שלדעתך עומד להיות הדבר הבא?

"לא ממש, אבל זה חד משמעית יהיה משחק שעוד לא יצא. לדעתי אף משחק שבחוץ כרגע לא יוכל לעשות קאמבק מטורף ".

ובמה היית משחק לפני פורטנייט?

"הייתי משחק H1Z1, PUBG, כל משחקי ה'באטל רויאל', כמו פורטנייט, רק עם סטייל שונה. גם בהם הייתי ממש טוב".

הזוג מורידים לו חצי מהמגן, והוא בונה הגנה ושותה קצת משקה להעלאת ה-HP שלו. הזוג שוברים את המגן והקרב מתחדש. אפק בונה מגדל גבוה ובכך מקבל יתרון גובה על שאר המתמודדים. הזוג בורח מהזומבים ואפק יורד מן המגדל וחוזר לחפש נשקים.

אז למה אתה לא משחק בהם?

"למשל H1Z1, שינו אותו ממש וזה הוציא את כל הכיף, לצערי זה קורה להרבה משחקים. גם לפורטנייט יש עדכונים די מבאסים, אבל לפחות הם מביאים משהו חדש כל פרק זמן קצר אז הם גם קולעים פה ושם".

אפק מטפס על הר באיזור דרום-מערב Tomato Temple, ומתחיל להילחם נגד זוג נוסף. אפק בונה מגדל על מנת לקבל יתרון גובה, אך הם שוברים את המגדל והוא נופל. "מצטער אחי אני חלוד רצח לא שיחקתי איזה שבוע", הוא אומר ומיד לאחר מכן מצליח לחסל את הזוג

תגיד, איך אתה מצליח לתמרן בין היוטיוב ללימודים? בכל זאת, התיכון זאת תקופה די עמוסה

"אני לומד בפרוייקט בשם 'היל"ה', אז נמצא שלושה ימים בשבוע בסביבות הארבע-חמש שעות ביום – זה סוג של בית ספר אקסטרני, ולמדתי שם עוד לפני שהתחלתי עם יוטיוב ".

אנשים מתנהגים אליך שונה מאז שאתה מוכר?

"הרבה ביקשו שאשחק איתם, למשל אנשים שהקשר שלי נותק איתם פתאום כתבו לי".

אפק פוגש בשני בחורים עם משגרי רקטות, הם מפוצצים את הבניות שלו ומתחילים לבנות מעליו. הוא מניח מלכודת על הקיר, אך הם נכנסים לחדרון ומחסלים אותו. לצערו המלכודת בפועלת באיחור, ומחסלת אותם רק אחרי שכבר נפסל. טוב, לפחות הוא הגיע ל-טופ טן, מה שאי אפשר להגיד עליי