כל מי שצפה ב"ריברדייל" מכיר את הקול המהפנט הזה, שמספר לנו מה באמת קורה בתיכון ריברדייל. אותו קול שייך לבחור מיוחד, שמספק לצופים את נקודת המבט שלו על האירועים - ג'אגהד ג'ונס. אבל האם מדובר במספר אובייקטיבי? לא בטוח, אבל נדבר על זה עוד מעט. העונה הראשונה מתחילה בהיעלמותו המסתורית של ג'ייסון, שיצא לשייט עם אחותו ובסופו של דבר נמצא מת מסיבה אחרת לגמרי, ובדיוק אחרי שגילינו מי הרוצח (או שאנחנו רק חושבים שגילינו?) הגיעו המון שאלות חדשות ואנחנו ממש מקווים לגלות את כל התשובות בעונה השנייה.

הפעם הקודקודים בנטפליקס החליטו לשחרר פרק אחד בלבד מדי שבוע, אפילו שבדרך כלל הם ידועים ככאלה שמעלים את כל העונה בבת אחת, ובכך מאפשרים לצופים את חווית הבינג' שכולנו כבר התמכרנו אליה. אז למה הפעם לא? פשוט כי חברת ההפקה היא גם בעלת הערוץ CW, ולכן מקבלת ראשוניות על זכות השידור. כלומר, בעונה הזו הפרקים משודרים קודם כל בערוץ הטלוויזיה האמריקאי, ורק לאחר השידור, נטפליקס יכולה להעלות אותם לשירותיה. באסה, כי ממש קשה לנו לדחות סיפוקים! אבל הצד החיובי פה, הוא שבעונה הזו נזכה ל-22 פרקים, תשעה יותר מהעונה הראשונה. יאיי! ובואו לא נשכח שעל פי הדיווחים בעונה הזו הכול הולך להיות הרבה יותר אפל! קיי.ג'יי אפא, הלוא הוא ארצ'י אנדרוז, חשף בריאיון ל- ל-TVGuide.com קצת על הדמות שלו בעונה השנייה: "בקיצור, הוא רוצה נקמה... אנחנו הולכים לראות צד אחר לגמרי של ארצ'י".

ג'אגהד ג'ונס, ספר לי סיפור...

בריאיון למגזין "טין ווג" , שהתמקד בעונה הראשונה, קול ספראוס הגיב בנוגע להיותו המספר של העלילה: "אני לא רוצה להיות מספר אמין". מה הכוונה? ספראוס כנראה לא רוצה שתמחקו את דמותו
מרשימת החשודים, והבהיר שגם ג'אגהד עלול להיות הרוצח: "אני חושב שהוא בוודאות צריך להיחקר". גם הסדרה חיזקה את הרעיון הזה אצל הצופה במהלך העונה הראשונה, כאשר ג'אגהד נחקר אצל השריף וזקוק לאליבי מאבא אנדרוז. בעונה הקרובה אפשר לצפות לעוד הרבה דברים מפתיעים, כך לפחות ספראוס הבטיח למגזין "גלאמור": "המעריצים שלנו צריכים לדאוג בנוגע לכל מה שהם חושבים שהוא יציב בסדרה". בריאיון ל"הרפרס בזאר", ספראוס סיפר על ההרגשה לקחת חלק בסדרה שמבוססת על יצירה אמריקאית כל כך ידועה: "האמת היא שזה היה די סיכון ליצור את הסדרה הזו. לקחנו מסמך תרבותי אמריקאי ישן, שגם היה טוב ותמים (הקומיקס 'ארצ'י'), ואז יוצרי הסדרה למעשה שאלו 'מה יקרה אם נזרוק את כל הדמויות המוכרות למצב שונה לחלוטין ממה שקהל היעד רגיל אליו?'". ספראוס בעצם הזכיר לקוראי המגזין שמדובר בדמויות בנות 75 שנים ולכן ברור שמדובר בהימור לא פשוט. מזל שזה דווקא הצליח להם.

זוכרים אותו מזאק וקודי? (צילום: יחסי ציבור, getty images)
ילד פלא שהפך לקראש החדש שלנו | צילום: יחסי ציבור, getty images

מפרסומות לחיתולים ועד היום

וזה הזמן לעשות לכם קצת פלאשבקים לשיעור היסטוריה. קול ספראוס החל את דרכו המקצועית יחד עם אחיו התאום, דילן, בגיל חצי שנה, בפרסומת לחיתולים. בגיל שנה הם כבר קיבלו את התפקיד הגדול הראשון שלהם, וגילמו את התינוק של ברט באטלר בסדרה "גרייס על הכוונת", ועשו זאת בהצלחה במשך חמש עונות. אבל מה שבתכל'ס הפך אותם לסופר-סטארים היה התפקיד שלהם בסרט "ביג דאדי", בו שניהם גילמו את בנו של אדם סנדלר. כמה שנים מאוחר יותר, קול הצליח לקבל תפקיד סולו ראשון בסדרה "חברים" כששיחק את בנו של רוס גלר במשך שבעה פרקים. מאז, האחים הספיקו להופיע במספר סדרות מובילות בערוץ "דיסני" ואפילו הקימו ליין אופנה משלהם.

זמן לא רב אחרי שסיים את ההתחייבויות שלו לערוץ "דיסני", קול התחיל ללמוד באוניברסיטת ניו-יורק. באפריל 2017 הוא נשאל על ידי מגזין "אל" מדוע בחר לעזוב הכול ולהתחיל ללמוד, והתשובה שלו הייתה פשוט מקסימה: "בניגוד לאחרים, אני מצאתי את הזהות שלי בגלל שהלכתי למוסד לאקדמי שבו יכולתי להתפתח ולהבין למה אני חושב בצורה מסוימת ואיך החברה רואה אותי". מעבר לכך, הוא הסביר שכדי להיות שחקן טוב יותר, צריך לחוות כמה שיותר אינטראקציות משמעותיות עם בני אדם, כאלה שלא היו לו בגלל שלמד רוב הזמן במסגרת ביתית. 

על אף שספראוס בכלל לא תכנן לחזור לעולם המשחק, בתחילת השנה הוא נכנס לנעליו של האאוטסיידר המהורהר ג'אגהד, הדמות האהובה עלינו, אגב, שאותה הוא מגלם בקסם אישי מעורר השראה. בריאיון ל"טין ווג" הוא סיפר שנמשך לדמותו של ג'אגהד כבר מהרגע הראשון: "הכול הרגיש כמו חוויית נעורים מאוד הגיונית, ואני חושב שג'אגהד הפך לדמות מאוד מעניינת". בריאיון למגזין "הראפרס באזר", ספראוס נשאל האם היוצרים התייעצו איתו בנוגע לדמותו בסדרה, והוא סיפר שדווקא מעט מאוד: "אני חושב שבתחילת הדרך הייתה לנו הרבה יותר עבודה כי היינו צריכים לבסס את הדמות, אבל עכשיו הדמויות הפכו לבשר ודם לחלוטין".

בריאיון למגזין "אל", ספראוס הבהיר שממש לא בטוח שהוא יישאר שחקן לנצח: "המשחק מספק אותי, וזה בעצם מה שאני מחפש כרגע. כל עוד זה ימשיך למלא אותי אני אמשיך לעשות את זה, אבל ברגע שזה יפסיק לעשות לי טוב, אני אפרוש". ספראוס מרבה לדבר על החיים שלו כילד-שחקן, ובריאיון האחרון שהוא נתן ל"טין ווג", הוא סיפר גם על חוויית ההתבגרות שלו בעולם הבידור, שעלולה לגרום לתחושת כוח מזויפת: "כשהייתי בן 15 או 16, הפרסום עלה לי לראש, ולקח לי זמן להתגבר על זה".

ברומאנס או רומאנס?

ספראוס סיפר ל"טין ווג" גם על החברות הגברית המיוחדת שיש בסדרה בין ג'אגהד לארצ'י: "לרוב, מערכות יחסים גבריות שכאלה נשארות מחוץ למדיה הפופולרית", כשהוא כמובן מתכוון לברומאנס הכי לוהט בשטח. שני חברים שיעשו הכול אחד למען השני, אפילו אם הם היו באמצע ריב רק לפני שנייה. "אני אוהב את הדרך שבה החברות של ארצ'י וג'אגהד מוצגת - הם מבינים זה את זה ויש ביניהם תקשורת פתוחה". בריאיון אחר ל"Collider" הוא נשאל שוב על החברות של ארצ'י וג'אגהד, והסביר שהיחסים האלה נרקמו כי הם הבינו ש"הם חייבים להיות חברים, הם יכולים לסמוך רק זה על זה". אז אם אתם במקרה מחפשים עוד מידע על הברומאנס הכי מתוק שיש, נספר לכם שברשת רץ סרטון סופר-חמוד, שבו קול וקיי.ג'יי מקריאים זה לזה מחמאות ממעריצים. היסטרי!

ואם כבר אנחנו מדברים על חברות, אז מה בדיוק קורה בין ספראוס לבין הקולגה שלו, לילי ריינהרט? האם יש סיפור אהבה גם מאחורי הקלעים? ובכן, אם תשאלו את המעריצים השרופים, הם יספרו לכם שקול ולילי החזיקו ידיים בפסטיבל קומיקון האחרון ומאז כולנו מחכים בקוצר רוח להכרזה רשמית שזה באמת קורה. עם זאת, לצערנו הרב אף אחד מהצדדים עוד לא הכחיש או אישר את הזוגיות. ומי יודע - אולי ככה קול יבין שאהבת אמת מחכה לו ממש כאן, בישראל.