"התנדבות בסופר נגמרה במספר טלפון של בחור חתיך"

אלין, בת 17 מבת ים: "אני וחברה שלי התנדבנו בעמותת 'לתת' בסופר בעיר. אני זוכרת את זה כי זה היה ממש לפני ערב פסח, אנשים באים והולכים בלי הפסקה, עד שלפתע נכנס מישהו בדיוק בטעם של שתינו, גבוה עם הרבה קעקועים. חברה שלי נדלקה ראשונה, ואחריה גם אני, אבל לא חשבתי שנעשה עם זה משהו. אבל אז לקחתי דף, רשמתי עליו את הטלפון שלי והשם בפייסבוק, ובאמת חיפשנו אותו בכל המחלקות בסופר, עד שמצאנו ונתתי לו את הדף. הוא הופתע, ואמא שלו הופתעה יותר. אנחנו הובכנו וברחנו. אחרי שעה ראיתי שהוא הוסיף אותי בפייסבוק. משם זה התפתח, אבל לא למערכת יחסים רשמית. אנחנו חברים עד היום וצוחקים על זה כל פעם מחדש".

"התחלתי עם המפקד שלי בצבא"

רותם, בת 19 ממודיעין: "כשהגעתי לצבא המפקד שלי ממש מצא חן בעיניי. התחלתי איתו, וכל הזמן צילמתי אותו בסתר והשתמשתי בתמונות כתירוץ לשלוח לו הודעה בוואטסאפ. הוא נרתע מלדבר איתי בהתחלה, אבל לאט לאט הכרנו והתחברנו והיינו יוצאים לסרטים בחשאיות - כל אחד נכנס מכניסה אחרת ונפגשים באולם החשוך, כדי שאף אחד לא יראה ויזהה. מפה לשם נחגוג שנה בינואר, הוא כבר הספיק להתקדם בדרגות והיום הוא המפקד של המפקד שלי. אני לא מאחלת לאף אחד סודיות כזאת, עד היום החברות שלי מהצבא לא יודעות כלום".

"הוא התיישב לידי באוטובוס ושמע את המוזיקה שאני הכי אוהבת"

בר, בת 17 מתל אביב: "נסעתי כרגיל באוטובוס בדרך לבית ספר, ממש עייפה ורק מתפללת שאף אחד לא ישב לידי כי אין לי כוח לזה בבוקר. פתאום מישהו התיישב לידי למרות שיש מקום פנוי מסביב, ניסיתי להתעלם ולנסות להירדם עם הראש על החלון אבל למעצבן החתיך הזה הייתה מוזיקה חזקה מידי באוזניות ולא יכולתי להתרכז. ואז הבנתי שהוא שומע אחד מהזמרים האהובים עלי, ובאותו רגע ממש נדלקתי ופשוט התחלתי לדבר איתו ולצחוק והכול כי אני ילדה עם המון בטחון עצמי. פתאום כל העייפות נעלמה, אמרתי לו בישירות אם אפשר את המספר שלו כי בנים אוהבים ישירות וגם כי ראיתי שהוא ביישן מכדי לבקש ממני. באותו יום שלחתי לו הודעה ויצאנו כמה פעמים מאז".

"לקח זמן עד שהיה לי אומץ לגשת אליו"

כרמל, בת 18 מראשון לציון: "הכרנו בפסח, בטיול של התנועה שלנו 'אחריי' כבר ביום הראשון שמתי עליו עין. בהתחלה ממש פחדתי לגשת אליו, אז ניסיתי להכיר אותו דרך אנשים אחרים, ואז ביום השני תפסתי אומץ. ראיתי אותו יושב עם חבר שלו בצד. אני הייתי עם עוד שתי חברות. משום מה החלטנו לעצור לידם. שאלנו אותם משהו ואז אמרתי לו כזה 'אתה זוכר שאתה איתי במעיין נכון?' (בכלל לא הכרנו). הוא היה ממש מופתע ואז חייך וקרץ לי. יצאנו תקופה לא ארוכה ונפרדנו בגלל שטסתי לחו"ל לכמה חודשים".

"הכרנו במסדרון של התיכון, אני עשיתי צעד ראשונה"

מורן, בת 17 מפרדס חנה: "הכרתי את חבר שלי במסדרון של התיכון. הייתי בכיתה ט' והוא בי"ב. בהתחלה פלרטטתי איתו ואמרתי לו לעקוב אחריי באינסטגרם, הוא עקב ובערב שלחתי לו הודעה באינסטגרם ומשם עברנו לוואטסאפ. כעבור חודש של דיבורים ומבטים בתיכון החלטנו לצאת ביחד לטיול בפארק. אמרתי לו שאני מרגישה אליו משהו והוא אמר שגם הוא. הבנתי שאני רוצה אותו אחרי הנשיקה הראשונה. מאז אנחנו ביחד - כבר שנה ושמונה חודשים. אני שמחה שזה הגיע ממני וזאת הייתה אחת ההחלטות הכי טובות שעשיתי. אם זה לא היה מגיע ממני, זה לא היה מגיע ממנו".

"התחלתי עם המאבטח במסיבה"

שני, בת 18 מתל אביב: "הייתי במסיבה כצוות הפקה, ובין לבין רקדתי ונהנתי. אחד המאבטחים היה חתיך ברמות קשות והיה כזה 'קשה להשגה'. התחלתי לדבר עם כל המאבטחים חוץ ממנו. אחר כך התקרבתי לאזור שלו ורקדתי ואמרתי לעצמי שאני חייבת לנסות. עשיתי לו עיניים (למרות שלדעתי פשוט פזלתי) ואז הוא הסתכל עליי וחייך. לא ידעתי מה לעשות עם עצמי באותו רגע כי הייתי ממש נבוכה. חברים שלי שם, אנשים שאני אחראית עליהם, עובדים. חייכתי חזרה והורדתי את הראש. הלכתי לסדר משהו ושמתי לב שהוא עדיין מסתכל. כשהגעתי למקום שלו דיברנו, הוא היה ממש חמוד, אפילו החלפנו מספרים - אבל אז הוא אמר לי שהוא בן 27, אז זה פחות הלך".

"עד שנישקתי אותו הייתי בטוחה שהוא גיי"

אמה, בת 18 מעפולה: "הכרתי את חבר שלי דרך חברים משותפים. התחלנו לדבר אחד על אחד, הוא שאל שאלות ונראה שהוא מעוניין בי בצורה מסויימת אבל לא משהו שהוא מעבר לידידות. נפגשנו כמה פעמים ולאחר מכן הקשר התנתק. חזרנו לקשר אחרי שלושה חודשים כשפניתי אליו כי חיפשתי את חבר שלו, באותו הזמן לא ייחסתי לו חשיבות מיוחדת וגם לא היה לי רצון לקשר אבל התחלנו לדבר. דיברנו כל יום, כל היום, אבל ברגע שנפגשנו פנים מול פנים שום דבר לא קרה. אני הייתי מתקרבת אליו והוא היה מתרחק ממני, ניסיתי לחבק אותו והוא בקושי שיתף פעולה. באסמסים נראה שהקשר מתקדם, אבל במציאות זה לא הלך לשום מקום. הזמנתי אותו לסרט ולהיפגש אולי 3 פעמים, בסרט אפילו הבהרתי לו פיזית שאני לא מעוניינת ברק ידידות והוא מצדו לא הגיב, כרגיל. אחרי הפגישה האחרונה פשוט שאלתי אותו אם הוא גיי או שהוא פשוט לא מעוניין, הוא קצת נרתע ממני באותו רגע אבל ביקש להבהיר שהוא מעוניין ופשוט ביישן קצת. בפגישה הבאה אני נישקתי אותו בחמש דקות הראשונות. אנחנו ביחד כבר יותר משנתיים".

"התחלתי איתו כי הוא הזכיר לי את היוטיובר שאני אוהבת"

דנה, בת 18 מגדרה: את החבר שלי (היום כבר אקס) הכרתי בבית הספר. הוא היה מאוד גבוה ויפה, אז הוא בלט מעל כל שאר הבנים בשכבה שלו. הוא היה בכיתה י"ב ואני ב-י׳. החלטתי שאני נורא רוצה להכיר אותו כי הוא נראה נורא חמוד וילד טוב כזה, והוא גם היה דומה ליוטיובר שאני אוהבת. אז אמרתי לעצמי ׳למה לחכות שהוא יפנה אליי, אם בכלל, יאללה יולו!׳ והכנתי לעצמי מראש תסריט בראש מה להגיד לו שאתחיל לדבר איתו. ואז יום אחד ניגשתי אליו בהפסקות בין השיעורים וחברה שלי הייתה לידי ואמרתי לו 'היי, תגיד אתה במקרה גיימר? כי אתה מזכיר לי איזה יוטיובר... תשמע, אני חייבת ללכת עכשיו, אבל תבוא לדבר איתי' ואז הלכתי משם כשחברה שלי מושכת אותי. זה היה יום כזה משמח עבורי! המשכנו לדבר בבית הספר ואחרי כמה זמן יצאנו לדייט (הדייט הראשון בחיי). היינו ביחד שנתיים וחצי".