>> רוצים לראות את הקליפקול הקורע של אנה? הורידו את האפליקציה עכשיו

>> הכירו את קליפקול, האפליקציה החדשה של מעריב לנוער

יותר מחצי מיליון איש עוקבים אחרי אנה זק באינסטגרם. זה מספר בלתי נתפס, בטח לאור העובדה שמדובר בנערה שעוד לא חגגה את יום הולדתה ה-16. אין ספק שיש לה את המראה הנכון והגישה הנכונה, אבל בשיחה איתה מתגלה נערה רגילה כמעט לחלוטין, ללא גינונים של כוכבת ובטח לא של דיווה, שפשוט אומרת ש"תמיד אהבתי מצלמה ותמיד הייתי מחוברת למצלמה".

היא החלה את דרכה בתכנית "הבנים והבנות" של ערוץ הילדים, שם מצאה את המקפצה לעולם הדוגמנות. מאז עשתה אינספור קמפיינים, וכיום שמה הוא אחד השמות המבטיחים בתחום. חשבון האינסטגרם שלה מתעד את חייה – סלפיז מחמיאים ותמונות סטודיו מושקעות, אבל גם חיים נורמליים של נערה, כולל זלילת גלידה עם חברות והתכוננות למבחנים. מבחינתה, אין משהו שהיא לא מוכנה לחשוף ברשת. "לא משנה איפה אני נמצאת, אם בא לי להעלות משהו, אני פשוט מעלה. אין לי מה להסתיר, כולל מפגשים עם החברות או המשפחה".

אנה זק למעריב לנוער (צילום: שרבן לופו, מעריב לנוער)
צילום: שרבן לופו, מעריב לנוער

איך המשפחה מגיבה להצלחה שלך?

"המשפחה בצד שלי ומאוד תומכת בי. אני מודה להם על זה ובטוחה שלא הייתי מצליחה ללא התמיכה שלהם. אני לא שוכחת לרגע שאני בכל זאת עדיין נערה ולא מבוגרת, ואני כן צריכה את העזרה שלהם".

אז אולי היא עדיין לא מבוגרת, אבל היא לגמרי בוגרת. לא ברור איך, אבל אנה מצליחה לג'נגל בין הלימודים לקריירה בצורה מצוינת, ולדבריה, חלק מהמורים בכלל לא שמו לב לעובדה שהיא מנהלת קריירה מצליחה לצד הלימודים. "אף פעם לא נתקלתי בבעיה, הצילומים בדרך כלל לא מפריעים לי ללימודים", היא אומרת, אבל מעידה באותה נשימה שהיא בהחלט נדרשת להשקיע קצת יותר ביחס לתלמידים רגילים. "כן צריך להשקיע וללמוד קצת יותר כי אני מפספסת חומר. אני במגמת ביו-טכנולוגיה שזה ביולוגיה וכימיה, ככה שזה לא פשוט".

לדבריה, היא לא מרגישה שהיא פספסה את ההתבגרות הרגילה שלה באיזשהו אופן, למרות שהיא התפרסמה בגיל צעיר מאוד: "אני מאוד אוהבים לעשות דברים ולא רק לשבת בבית, תמיד אהבתי לנסות דברים חדשים ולעשות דברים שונים, אז אני לא מתחרטת לרגע על כל מה שקרה לי בשנים האחרונות. זה היה מאוד כיף, הבנתי המון דברים על החיים וזה ביגר אותי".

אנה זק למעריב לנוער (צילום: שרבן לופו, מעריב לנוער)
צילום: שרבן לופו, מעריב לנוער

יצא לך לקרוא תגובה מרושעת פעם ברשת? אם כן, מה היא הייתה, והאם הגבת עליה?

"יש המון תגובות לא חיוביות ופוגעות, אבל אני מנסה שלא להתייחס ולא לענות לתגובות כאלה, כי לדעתי זה רק נותן לאלה שכותבים את זה במה, וברגע שהם יראו שמתייחסים אליהם, זה רק ידרבן אותם להמשיך. כן, פעם זה הציק לי ורציתי לענות למישהו, אבל החזקתי את עצמי והגעתי למסקנה שעדיף שלא". בבית הספר, לעומת זאת, אנה מעידה שהתגובות קצת יותר חיוביות, כשהרוב המוחלט מפרגן ומעודד. "תמיד יהיו את אלה שלא יהיו בצד שלי, אבל אני פחות מתייחסת אליהם".

איפה את רואה את העתיד שלך – במשחק? בדוגמנות? אולי בכלל בתחום אחר לחלוטין?

"אני מאוד רוצה להגיע לחו"ל. כרגע אני רק בדוגמנות, אבל בא לי גם לנסות את תחום המשחק, זה משהו שמעניין אותי מגיל צעיר, ואני מקווה להצליח גם מעבר לים ולהגיע הכי גבוה שיש". ואיזו עצה יש לה לחבר'ה צעירים בדיוק כמוה, שחולמים להגיע יום אחד למעמד שלה? "להשקיע ולעשות את מה שאוהבים, ואם זה צריך לקרות, זה יקרה. צריך להשקיע ובעיקר לרצות את זה מאוד".

 

אנה זק למעריב לנוער (צילום: שרבן לופו, מעריב לנוער)
צילום: שרבן לופו, מעריב לנוער

אנה זק

מספר עוקבים באינסטגרם: 516 אלף.

כמה פעמים ביום את מעלה פוסט לאינסטגרם? "אין משהו קבוע – אני משתדלת להעלות תמונה בכל יום. לפעמים זה לא יוצא, אבל בערך פעם ביום".

פילטר אהוב: "בסנאפצ'ט - הזר פרחים. באינסטגרם - מעצבת את התמונות בתוכנה ובכל פעם משתמשת באפקט אחר, אז מה שיותר מתאים לתמונה".

פוסט או סטורי? "סטורי".

מיוזיקלי או סנאפצ'ט? "מיוזיקלי".

טיפ להגדלת מספר העוקבים: "מאוד חשוב להשקיע בתמונות, שיהיה כיף להסתכל עליהן, שיהיו מושכות את העין, ופשוט לפרסם דברים שאתם אוהבים - ואז גם אנשים אחרים יאהבו את התמונות".

כוכב רשת אהוב: "אין מישהו ספציפי".

אפליקציה אהובה: "אינסטגרם".

מה דעתך על האפליקציה clipcall של מעריב לנוער? "אני חושבת שהרעיון של האפליקציה הזו ממש מגניב ומעניין, ושזה לא דומה לשום דבר אחר שיצא עד עכשיו".

>> רוצים לראות את הקליפקול הקורע של אנה? הורידו את האפליקציה עכשיו