1. עקרבים

לעזאזל, פעם ניסו להרוג את ג'יימס בונד עם אחד – אבל האמת היא שהם לא כאלה נוראים. יש כ-1,750 מיני עקרבים, כולם ארסיים – אבל רק 25 מהם מוגדרים מסוכנים לאדם (ומתוכם רק 3 נמצאים בישראל), והסיכוי שלכם למות מעקיצה של אחד מהם הוא 1% (למבוגרים – בילדים הוא מזנק ל-10%). אז אתם בטוח תסבלו, אבל כנראה שגם תשרדו כדי לספר. 

2. מיכל דלק שמתרוקן במהלך הטיסה

נכון, הדלק אמנם נגמר, אבל זה לא שהמטוס פתאום יצנח מטה בבת אחת. הוא ימשיך לנוע קדימה (וגם למטה, כמובן), וזה אמנם לא יהיה קל ולא הכי נעים – אבל יש לו סיכוי טוב לבצע נחיתת חירום על הקרקע מבלי לפגוע באף אחד. רק לשם הדוגמה, בשנת 2009 מטוס סילון שיצא משדה התעופה לה גווארדיה שבניו יורק שותק בגובה של קצת פחות מקילומטר (!) כשציפורים נכנסו לשני מנועיו. הטייס הצליח להישאר באוויר במשך 4 דקות עד שביצע נחיתת חירום ונחת בנהר ההדסון מבלי שאף אחד נהרג.

3. ירייה מחץ וקשת

גם זה יהיה מאוד לא נעים, אבל בהחלט יש לכם סיכוי לשרוד – גם אם ירו בכם באמצע החזה – וגיגול זריז יעלה לא מעט סיפורים כאלה. יריית אקדח, לעומת זאת, היא הרבה יותר מסוכנת: הכדור עובר דרך הגוף, קורע כלי דם, שרירים ועצמות, ומשאיר את הכול פתוח ומדמם. החץ, לעומתה, נשאר בתוך הפצע, וממתן את הדימום.

4. חשמול באמבטיה

להרוג מישהו על ידי זריקת מכשיר חשמלי לתוך האמבטיה שהוא שוכב בה כמו שרואים בסרטים זו לא תוכנית ריאלית. לא כי אין סכנת התחשמלות – בהחלט יש – אלא כי לרוב המכשירים החשמליים בימינו יש מנגנון בטיחות שינתק אותם ברגע שהם נוגעים במים. שוב – אין שום דרך להיות בטוחים שהמכשיר שלכם מוגן, ותמיד חובה להיזהר כשמשתמשים בחשמל ליד מים, אבל היי, אף פעם לא ראינו את הרוצח בסרטים מוודא שאין לפן מנגנון בטיחות לפני שהוא זורק אותו לאמבטיה...

5. פיצוצי מכוניות

אם תזרקו גפרור לתוך שלולית דלק שמובילה אל המכונית, אתם תיצרו שריפה – אבל לא התפוצצות מיידית כמו שרואים בסרטים. דלק הוא חומר בעירה מצוין כי הוא מתלקח בקלות – אבל גם לא קל להתפוצץ. התפוצצות תתרחש רק כשמיכל הדלק שבמכונית יתפוצץ, ואז תקבלו כדור אש יפה כמו בסרטים – אבל עד אז, המכונית פשוט תישרף בשלווה. ועדיין, שוב – עשו לכולם טובה והימנעו מכל הצתה פצפונת של להבה בקרבת דלק, טוב?