גיל: 16

מקום מגורים: אשדוד

לומדת ב: כיתה י"א בבית ספר מקיף ח' אשדוד

כוכבת אינסטגרם ומיוזיקלי, השתתפה בריאליטי המוזיקלי "להיות זמרת" והפרזנטורית של "אופיס דיפו" ו"TOPTEN"

בואי נחזור רגע להתחלה – מתי נולדה אנה זק? הרי בתעודות הזהות את רשומה בשם אחר...

"נכון, אנה קוזנקוב. השם הזה נולד אחרי שהשתתפתי ב'הבנים והבנות' בשנת 2014. הסוכן שלי אז הציע שנבחר לי שם אחר, קליט יותר. אני פשוט זרמתי, זה היה נשמע לי מגניב. לא חשבתי שזה הופך אותי למוצר או משהו כזה, פשוט הייתי בהלם מכל מה שקורה סביבי, לא הבנתי עוד מה רוצים ממני".

איזו מין ילדה היית באמת?

"הכי ביישנית בעולם – לא הייתי מדברת עם אנשים, מפחדת לעשות להם שלום. היום אני כן מנסה להכיר אנשים ולהיפתח לעולם וזה כיף - ראיונות כבר לא מביכים אותי, אבל אני עדיין ביישנית בדברים מסוימים... אם למשל יבוא בחור ויתחיל איתי או יחמיא לי אני מיד אחזור להיות ביישנית. מה שכן, אני יודעת שעשיתי תהליך. אפילו בתוך 'הבנים והבנות' שמתי לב שהטסטות (עדויות מצולמות) שנתתי בתחילת התכנית הן ממש מהוססות ומבוישות ובסוף התכנית כבר נפתחתי ודיברתי".

ואיך התמודדת עם הפרסום שאחרי התכנית?

"התהילה לאחר התכנית היא קצרה מאוד, יש אנשים שיודעים לנצל אותה ויש כאלה שלא. אחרי התכנית דגמנתי בעיקר, הצטלמתי לכל מיני פרסומות ואחרי שנה גם מספר העוקבים שלי עלה, אבל לא הלכתי לתכנית כדי להתפרסם, זה במקרה יצא כך. לאחרונה ראיתי את תעודות הזהות (בתכנית 'הבנים והבנות') של האנשים שהיו השנה והיו כאלה שאמרו שהם הגיעו לשם כדי להתפרסם ואני לא מבינה את זה, למרות שגם לא שופטת. בעיניי זה משהו מהנה וחווייתי שאפשר ללמוד ממנו ולבוא להתפרסם רק כדי לעשות כסף זה פחות כדאי".

A post shared by ✾Anna zak ✾ אנה זק ✾ (@annazak12) on

מתי התחלת בקריירת המיוזיקלי שלך? ומתי התחיל הפיק הרציני של העוקבים?

"לפני שנה וקצת. פתחתי את המיוזיקלי שלי כמו שפתחתי מלא אפליקציות חדשות, אבל ממש התחברתי לעניין והתחלתי להעלות סרטונים. בהתחלה לא היו לי לייקים בכלל, חמישה פה חמישה שם. במיוזיקלי יש מה שנקרא 'פיצ'רז' שזה בעצם המומלצים של האפליקציה שמופיעים בדף הראשי שלה בכל העולם וכשסרטון מקבל את הסימון הוא זוכה להמון חשיפה ולייקים. את ה'פיצ'ר' הראשון שלי קיבלתי ממש במקרה על סרטון ריקוד פריסטייל, הכי פשוט. הבנתי שבאפליקציה אוהבים ריקודים והתחילו לעלות לי העוקבים. עם הזמן קיבלתי עוד ועוד 'פיצ'רז' וצברתי תאוצה, עד שבשלב מסוים הנהלת מיוזיקלי כבר פנתה אליי כדי שאשתתף בכל מיני אתגרים או אצור אתגר משלי. מיוזיקלי זה כיף, אבל אני לא עושה ממנו כסף. זה יותר להנאה שלי. מה שכן, הוא עזר לי לשדרג את האינסטגרם".

יש חוקים למיוזיקלי? נגיד חובה להעלות שירים שהם טרנדיים או משהו כזה?

"אני חושבת שאין חוקים. לדעתי הסיבה שהצלחתי היא כי עשיתי רק מה שאני חושבת. מיוזיקלי זה דבר אישי מבחינת הביצוע שלו – אתה מחליט מה לעשות ומה ללבוש. אני מניחה שזה בטח עוזר להעלות שירים טרנדיים".

באיזה שלב את או הסוכן הבנתם שהדברים שאת מעלה לאינסטגרם הם גם דרך להרוויח כסף?

"אני חושבת שגילינו את זה בשלב די מוקדם, שאנשים מתחילים לבקש ממך לערוך שיתוף פעולה. בהתחלה זה מאוד החמיא לי שבכלל פונים אליי ומציעים לי דברים חינמיים בתמורה, אבל אז הבנתי שזאת עבודה לכל דבר ושאף אחד לא עושה לי טובה. בחצי השנה האחרונה אני בסוכנות חדשה והסוכן שלי לימד אותי דברים על התחום הזה, גרם לי להבין כמה אני שווה וגם עזר לי לפרוץ בעולם כוכבי הרשת. יש היום המון כוכבי יוטיוב ואינסטגרם ואם יום אחד תעלם הרשת, לא שזה יקרה, אז מה יקרה אז? אם פתאום ייעלמו האינסטגרם והמיוזיקלי אז תכל'ס מי יכיר אותי? אבל עכשיו אני מתחילה לעשות עכשיו עוד דברים, הייתי מאוד רוצה להיות שחקנית".

יש מוצרים שמציעים לך לפרסם ואת חושבת שהם ממש גרועים ולא רוצה?

"ברור. לא על כל דבר שמציעים לי אני אומרת כן. בסופו של דבר האינסטגרם שלי הוא אני, הסיפור שלי. לאחרונה הציעו לי לפרסם מגני אסלה ולא הבנתי מה נסגר, כאילו, למה שאני אפרסם דבר כזה? איך זה קשור אליי?".

A post shared by ✾Anna zak ✾ אנה זק ✾ (@annazak12) on

היו לאחרונה שמועות על כך שהתקבלת לפרויקט שיורכב מכוכבי רשת מהעולם כולו. איפה זה עומד כיום?

"עדיין אין לי את כל המידע, אבל הם מצאו אותי במיוזיקלי, הזמינו אותי לאודישן ולא מזמן חזרתי ממחנה אימונים בלוס אנג'לס. זאת להקה שמקים סיימון פולר, מייסד ה'ספייס גירלז' ושתכלול כוכבי רשת. זאת תהיה קבוצה של 14 אנשים שרוקדים ושרים וחוץ מזה יש אותי ושתי בנות נוספות שאנחנו מעין פרזנטוריות או הפנים של החבורה. אני מודה שאני עדיין לא יודעת את כל הפרטים, אבל כשזה יתחיל כנראה שאצטרך לטוס לתקופות".

יש חלומות שהצלחת להגשים בזכות העובדה שאת מרוויחה יותר מבת 16 ממוצעת?

"אני חוסכת ולא בא לי לעשות שטויות עם הכסף, זה לא נכון לדעתי. גם כשאני מבזבזת אני מודעת לזה ומגבילה את עצמי. יש לי כרטיס צעיר שאמור לגהץ עד סכום של 400 שקלים, אבל איכשהו הוא עובר לי גם עם יותר (צוחקת), אל תספרו".

היה לך פעם חבר? את רוצה?

"לא היה לי. בנים בגיל שלי לפעמים קצת ילדותיים. לפעמים אני מדברת עם בנים, אבל המון פעמים אני מרגישה שמתחילים איתי רק בגלל המראה שלי. אני רואה דרך השיחה אם אני באמת מעניינת אותו אז שזה רק בגלל החיצוניות. אם השיחה זורמת אז כיף לי לדבר, ואם לא אז זה לא מעניין. אני מחפשת מישהו מצחיק".

אילו סוג של מחמאות הכי משמחות אותך? אני מכיר אנשים יפים שקצת מתבאסים שמחמיאים להם רק על היופי...

"מחמאות על האופי שלי. כשהתחלתי להתפרסם היה חשוב לי להישאר עם רגליים על הקרקע, אז מרגש אותי שאנשים אומרים לי שאני צנועה. האמת היא שרוב האנשים מחמיאים לי על המראה החיצוני ויחסית מעט מחמיאים על האופי, אבל במחנה האימונים שבו הייתי, ניגשה אליי אמא של ילדה אחת שאמרה שהיא רואה שאני אדם טוב וזה ריגש אותי".

מהי מידת ההשפעה שיש לרשתות החברתיות על החיים שלכם כבני נוער?

"מצד אחד יש המון בריונות ברשת שזאת דרך פחות כיפית להעביר את הזמן, אבל יש גם אנשים שבוחרים לעשות דברים טובים עם הזמן שלהם וליצור קמפיינים נגד דברים כאלה. אני בעצמי השתתפתי בפרסומת כזו לאיגוד האינטרנט שבה הקראתי טוקבקים רעים שנכתבו עליי. בקיצור, כל אחד בוחר לאן לקחת את זה".

A post shared by ✾Anna zak ✾ אנה זק ✾ (@annazak12) on

המבוגרים אוהבים לומר ש"הנוער של היום זה לא הנוער של פעם" – מה את יכולה לספר לנו על הנוער של היום מנקודת מבטך? מה הכי מאפיין את הדור שלכם?

"יש המון ביקורת על הדור הזה ועל העובדה שהטלפונים הניידים הם חלק גדול מהחיים שלנו, אבל אני חושבת שיש בזה גם דברים טובים כי הרשת פתחה לי דלתות והתקדמתי בחיים בזכותה".

מהם האתגרים העיקריים שיש לבני נוער בישראל היום לפי דעתך?

"אני חושבת שהעובדה שיש המון שעות לימוד לא מאפשרת לנו להיפתח מספיק לדברים שאנחנו אוהבים".

מה היית רוצה למסור לשר החינוך, נפתלי בנט?

"שהייתי גם שמחה אם היו מחלקים את הבגרויות בין כיתה י' לכיתה י"ב ולא מרכזים אותן בשנתיים האחרונות".

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

"אני רוצה לנסות להיות שחקנית, אולי לעבוד בחו"ל. אני בעיקר רוצה לנסות לעשות משהו משמעותי בחיים שלי – להשפיע על משהו".

מה הטיפ שלך להצלחה?

"אם יש לכם איזושהי מטרה, אל תוותרו עליה ואל תחפשו דרכים קלות כי אין. פשוט תאמינו בעצמכם ותעשו את הדברים שאתם אוהבים, בלי להתייחס לקולות מסביב".