אופיר, בת 17: "לכלכתי את הספה החדשה של אמא שלו"

"היה לי חבר והיינו ביחד בסביבות חודש. באתי אליו הביתה ובדיוק העבירו לו לסלון ספת עור ממש יקרה בצבע לבן-שמנת שאמא שלו קנתה. ישבנו על הספה, ראינו סרט, התלהבנו ממנה, ואמא שלו לא הסכימה לשבת עליה. הוא קם לשירותים והרגשתי מגעיל ולא הבנתי למה, חשבתי שאולי הזעתי או משהו כי ישבנו קרובים אחד לשני. קמתי לקחת מים ואז גיליתי שהמחזור שלי החליט להקדים. על הספה היה כתם ענק של דם. למזלי אמא שלו צחקה הרבה ושלחה את הספה לניקוי יבש".

אריאל, בת 21: "מצאתי את עצמי אוכלת קוויאר באירוע יוקרתי בעודי לובשת פיג'מה מוכתמת דם"

"לפני שנתיים היה איזה אירוע אמנות שהתפרש על כל מיני גלריות בתל אביב, ואני ואמא קבענו לבלות יום כיף ביחד. בדיוק יום לפני כן קיבלתי מחזור מטורף, אז למורת רוחה של אמא שלי הסתובבתי עם מכנסי פיג'מה ורודים. לקראת הצהריים הגענו לגלריה האחרונה, וגילינו שם שזה היה למוזמנים בלבד. אמא שלי החליטה שאנחנו נכנסות בכל זאת, ושכנעה את הסדרנים לתת לנו להיכנס. בערך בשלב הזה הבנתי שהלחות וההליכה עשו את שלהם, והתפשט לי על כל אזור הירכיים כתם אדום ענק. ככה שלא רק שהתפלחנו לאירוע אמנות יוקרתי, גם מצאתי את עצמי אוכלת קוויאר ושאר מתאבנים בעודי לבושה בפיג'מה מוכתמת דם".

מיקה, בת 20: "הגביעונית שלי נשארה על הכיור בשירותים הציבוריים"

"אני משתמשת בגביעונית, קאפ רב-פעמי שקוף, דומה לטמפון אבל לשימוש חוזר. לאחרונה הייתי בטיול בארה״ב, וכנראה שבאחד הביקורים שלי בשירותים ציבוריים משותפים לגברים ונשים הוצאתי את הגביעונית, שטפתי אותה, ו...שכחתי להחזיר לתיק. היא נשארה על הכיור שם. נותר לי רק לתהות מה יחשוב הבנאדם הבא שיראה אותה, בעיקר אם זה גבר."

סתיו, בת 16: "באמצע שיעור ספורט גיליתי שיש לי חור במכנסיים ושאני מדממת"

"הייתי בכיתה ח', זה היה במחזור הראשון שלי והיינו באולם הספורט. כשקמנו בשביל ללכת למגרש הרחתי ריח של דם ושאלתי את הבנות מי קיבלה מחזור. בשלב כלשהו רכנתי כדי להרים את כדור הכדורסל – ולא רק שנקרע לי המכנס, אלא שהוא היה מלא דם. רק אז קלטתי למה הבנות הסתכלו עליי מקודם. מאז בכל פעם שאני במחזור אני לוקחת איתי סווטשירט בתיק שאוכל לקשור סביב המותניים אם זה יקרה שוב".

הדר, בת 18: "קיבלתי מחזור באוטובוס, כנראה שאנשים ראו ולא אמרו לי"

"עליתי על האוטובוס הביתה בדקה האחרונה. וכשעליתי ראיתי שכל המושבים תפוסים, רובם על ידי חיילים ודתיים, אז ישבתי עם עוד שתי בנות על רצפת האוטובוס. שמתי אוזניות והעברתי את הנסיעה באי נוחות וקצת כאבי בטן שלא נראו לי מיוחדים מדי. ישבתי עם רגליים פתוחות, מכנס לבן, הכנסתי אוזניות לאוזניים ולא שמתי לב לסביבה. כשהגיעה התחנה שלי ירדתי מהאוטובוס והרגשתי תחושה לא נעימה באזור התחתונים, אז רצתי מהר לשירותים. מסתבר שקיבלתי מחזור וכל התחתונים, כולל המכנסיים הלבנים וכנראה קצת מרצפת האוטובוס, היו מלאים בדם. החלק הכי נפלא הוא שאפילו פד לא היה לי, אז רצתי לקנות כמה בסופר פארם וחזרתי שוב לשירותים בריצה. למזלי היה לי מכנס להחלפה בתיק, אבל המבוכה כבר קרתה ולעולם לא אדע אם האנשים באוטובוס ראו שקיבלתי מחזור ולא אמרו לי, או שהמחזור הגיע רק כשירדתי מהאוטובוס".

עמית, בת 21: "באמצע הסאמר-סקול הבנתי שאני נוטפת וצריכה להחליף טמפון"

"כשהייתי בת 13 הייתי בסאמר-סקול באנגליה והיה לי מחזור ממש קשה של שבועיים, לאורך כל הסאמר סקול. אני בן אדם נטול חוש כיוון לחלוטין, והסאמר סקול היה בקמפוס של בית ספר שהשתרך לאורך שטח ממש גדול, עם טירות וכאלה. פתאום שמתי לב שאני נוטפת, והייתי צריכה ללכת להחליף טמפון - אבל איבדתי את הדרך. הסתובבתי כמו במבוך במשך חצי שעה עד שמצאתי את אחת מהמדריכות, והייתי צריכה לבקש ממנה ללוות אותי לחדר שלי כדי שאוכל לקחת טמפון. עשינו את הדרך לשם בשקט מוחלט".

דנה, בת 17: "התחלתי לדמם באמצע הדייט"

"הייתי בת 14 או 15. היה לי אז חבר, והוא לקח אותי לדייט בים, פיקניק עם האוכל האהוב עלי. הורדנו בגדים ונכנסנו לים עם בגד ים. היה שם שובר גלים שעליו הייתה רמפה ענקית שכולם קפצו ממנה לים, אז הלכנו לשם גם אנחנו. אחרי אחת הקפיצות רציתי לצאת מהמים, וראיתי שיורד לי קצת דם על הרגל... הובכתי נורא, אבל חשבתי שנחתכתי מאיזשהו סלע בתוך הים. נכנסתי יותר עמוק לתוך הים ואז הבנתי שזה מחזור. למזלי הבחור היה מבין ומכיל אז הוא הלך מהר לקנות לי טמפונים, הביא לי מגבת ועזר לי לצאת מהמים בלי יותר מדי פאדיחות, אבל בכל זאת זה היה נורא מביך כי היינו רק שבועיים ביחד".

יעל, בת 18: "קמתי מלאה בדם של עצמי"

"הייתי בצימר בצפון וישנתי עם אחי הקטן במיטה זוגית נפתחת. בבוקר גיליתי שאני במחזור ושכל המיטה מרוחה. זאת היה חופשה משפחתית בקיץ, היה נורא חם, אז לא מספיק שאנחנו ישנים דבוקים בזיעה אחד לשני, גם קמתי מלאה בדם של עצמי, מה שהיה נורא מבהיל. לא כזה נעים להסביר לילד בן 9 למה אחותו הגדולה דיממה עליו כל הלילה".