1. התחלת לאהוב מאכלים שפעם לא יכולת להסתכל עליהם

אבוקדו, טחינה, ברוקולי, שוקולד מריר - יש מאכלים מסוימים שלא סבלת בתור ילדה, אבל בשלב כלשהו ובלי שום סיבה ברורה התחלת פתאום לאהוב. אגב, ההורים שלנו טוענים שזה יקרה לנו בהמשך גם עם חצילים, ו - שלא נדע - סודה. אבל יש לנו עוד כמה שנים טובות עד אז.

2. את מרגישה שאת באמת לא יכולה בלי החברות שלך

אם פעם החברות שלך היו בסך הכול הדרך שלך לבלות, להיות חלק ממסיבת פיג'מות שווה או לצאת לסרט שלא מתאים לראות עם ההורים - את מגלה שפתאום את ממש לא יכולה בלעדיהן. את מוצאת את עצמך מבלה שעות בשיחות טלפוניות איתן, מתחילה להכיר אותן באמת ונותנת להן לראות אותך כמו שאת, בלי צנזורה.

3. היחס שלך להורים משתנה

את כבר מזמן לא חושבת שההורים שלך הם על-אנושיים ויודעים הכול, אבל את כבר לא מתעצבנת על כל שטות כמו בראשיתו של גיל ההתבגרות. את פשוט מרגישה שאת יכולה להבין אותם. מזל טוב, התבגרת.

4. ופתאום האחים שלך לא כל כך מעצבנים אותך

את נעשית סובלנית יותר כלפי העולם, ובייחוד כלפי האחים שלך - האנשים שהחשבת עד לא מזמן בתור היצורים הכי מעצבנים עלי אדמות. הם אפילו נראים לך ממש חמודים מדי פעם. כשאת לא עסוקה בלצעוק עליהם.

5. מחזור וטמפונים כבר לא נשמעים כמו דברים מפחידים כל כך

קיבלת מחזור, עברת את השלב שבו את בלחץ מכל האירוע ואפילו הקונספט של טמפונים כבר לא מרתיע אותך. במקום זה, את כבר יודעת מה הסוג האהוב עלייך ומוודאת שיש לך תמיד כמה בתיק, רק ליתר ביטחון.

6. את נהנית להישאר בבית בשישי בערב

את כבר לא מרגישה את הצורך לצאת רק כדי לצאת או סתם כדי לא לפספס משהו. פתאום לראות את הסדרה האהובה עלייך בשישי בערב, עם אוכל טעים שהכנת בעצמך ועם החברה הכי טובה נראה הרבה יותר שווה ממסיבה.

7. הדבר החדש האהוב עלייך הוא קפה

כבר מזמן זנחת את השוקו לטובת חברך החדש והטוב - הקפה. את יודעת בדיוק איך את אוהבת את הקפה שלך, ואת לא מבינה איך חיית כל השנים האלה בלעדיו.

8. את מגלה שיש סדרות ילדים שאת בכלל לא מכירה

בערבים הרבים שבהם את מבלה כבייביסיטר, את מגלה שיש סדרות ילדים חדשות. במקום ארתור ובובספוג, הילדודס רואים דברים שאפילו לא נראים לך מוכרים, וכמובן שהם הרבה פחות טובים מהדברים שאת ראית כילדה.

9. את מתאהבת

זה לא עוד קראש על בחור יפה שאת לא באמת מכירה. את מכירה אותו טוב, את יודעת מה המגרעות שלו, ובכל זאת את אוהבת אותו.