“No” 

מייגן טריינור, שפרצה לחיינו עם הלהיט “All About That Bass”, לימדה אותנו לאהוב את עצמינו בכל מידה והוכיחה לנו את קיומן של אמניות פופ אותנטיות שלא מסתפקות בקלישאות לעידוד המעריצים, אלא מהוות דוגמה אישית. בסינגל המחאתי שלה מהאלבום האחרון היא מעבירה מסר חשוב נגד הטרדות מיניות – אם את לא בעניין, פשוט תגידי לא. זו זכותך המלאה!

“Run the World”

בעולם פטריארכלי כל כך, קל לשכוח שבתכל'ס, נשים הן אלה שמנהלות את העולם - בין אם בפוליטיקה (הילרי קלינטון, מישל אובמה) ובין אם בתרבות (שרית חדד, משפחת קרדשיאן - וביונסה בעצמה). ביונסה לא מפחדת להטיח את האמת הזאת בפרצוף, לא מתוך אמונה שהנשים עליונות על הגברים - אלא כדי להזכיר שיש להן עוצמה שווה.

"Shake It Off"

הבלונדינית הכי שווה בתעשייה השיקה את הסינגל הראשון מתוך האלבום "1989" לפני יותר משנתיים, ומאז הוא התפשט ברשת כמו אש בשדה קוצים. אנשים אומרים עליה שהיא לא יפה מספיק, לא מוצלחת מספיק, שהיא רודפת גברים או שהיא אדם רע - אבל לא אכפת לה. היא פשוט מנערת את זה.

"Big Girls Cry"

למרות שנראה בהתחלה שהפך הוא הנכון, השיר הזה של סיה הוא אחד הפמיניסטיים ביותר שלה. בשיר היא מספרת שבכי לא הופך אותך לחלשה, אלא לאנושית, לאדם עם רגשות. בכי הוא הדבר הכי לגיטימי בעולם, בעיקר כשמדובר בעצב שצריך לפרוק.

"Send My Love"

אדל מוסרת לבן זוגה לשעבר שיעביר את אהבתה למאהבת החדשה שלו, ושיתנהג אליה יפה יותר משהתנהג אל אדל. בכך היא משדרת שני מסרים חשובים: אחד על אחוות נשים ואחד על עוצמה נשית. מדוע אחוות נשים? כי למרות שאותה מאהבת לקחה את בן זוגה, היא סלחה לה ומקווה שיתנהג אליה יפה, כי לכל אישה מגיע שיכבדו אותה. ומדוע עוצמה נשית? כי היא מוכיחה לבחור שזרק אותה שהיא כבר תסתדר בלעדיו, מפני שהיא בחורה עצמאית שיודעת להצליח בכוחות עצמה.

"Roar"

קייטי פרי מוצגת בקליפ כאישה שאיבדה את אהוב לבה ביער לאחר התרסקות מסוק. אבל היא לא נכנסת להיסטריה, וגם לא נטרפת על ידי החיות: היא לומדת לחיות בהרמוניה עם הטבע, ושרה: "יש לי עיניים של נמרה, של לוחמת, רוקדת מול האש, כי אני אלופה - ואתם תשמעו את השאגה שלי".

"Applause"

"אני חיה בשביל מחיאות הכפיים, בשביל הדרך בה אתם מעודדים אותי ומריעים בשבילי", שרה מלכת הפופ. בעבר, לו זמרת הייתה רוצה לדבר על כסף או תהילה, סביר להניח שהצנזורים היו סותמים לה את הפה ושהמבקרים היו קוטלים אותה. כיום זה לגמרי מתקבל בברכה. ליידי גאגא מציגה דמות אישה חזקה שניזונה מהקהל, מהעשייה שלה, מהעסקים שלה - ולא מתביישת בכך. אם לגברים מותר, למה לה לא?

"Touch My Body"

עברה שנה מאז הופעתה כאן בישראל, אבל את הטעם הטוב שהשאירה מריה קארי עדיין אפשר להרגיש בפה. השיר הזה היה אחד הטובים ביותר בהופעה, ובו היא מבקשת מהמאהב שלה שיאהב אותה, יפנק אותה, או בקיצור - "יעניק לה את מה שמגיע לה". כי לכל אישה מגיע.

"Walk This Way"

"כל החיים צעדתי לצלילי הקצב של התופים בתוך הראש שלי", שרה מו, החתומה על הלהיטים "Lean On" ו-“Cold Water”. לא אכפת לה מה אחרים אומרים - היא הולכת בעקבות האינטואיציה שלה ומאמינה שזה מה שיוביל אותה להישגים בחיים. צודקת לגמרי!

 “How to Be a Heartbreaker”

"חוק מספר אחת - את חייבת לעשות כיף", שרה מרינה אנד דה דיימונדס. השיר הזה הוא מדריך הומוריסטי שיסביר לך כיצד להיות שוברת לבבות. הטקסט אמנם ציני, אבל הליבה שלו הוא להיות חזקה, עצמאית ושובבה - ועם זה אנחנו לגמרי מסכימים.