תפנו מקום 

אהבה ראשונה (צילום: Shutterstock)
תפנו מקום | צילום: Shutterstock

רוב הזמן אנחנו חיים את חיינו כשאנחנו שמים את עצמנו ואת טובתנו בהעדפה ראשונה. כשאנחנו מפנים את המקום הראשון, ומניחים בצד את טובתנו האישית ומעדיפים את טובת האחר על פניה, אנחנו מראים אהבה בצורה הכי חזקה שאפשר. עצם העובדה ששמנו אדם אחר, שהוא לא אנחנו, במקום הראשון והורדנו את הרצונות שלנו למקום השני, שמה אותנו במקום אוהב במיוחד, גם מבלי להשתמש במילים יפות ככל שיהיו.

תיגעו 

זוג בדייט (צילום: Goran Bogicevic, Shutterstock)
תיגעו | צילום: Goran Bogicevic, Shutterstock

הרצון שלנו במגע הוא צורך טבעי. הדרך הזאת, דרך המגע, היא דרך מדהימה להראות אהבה. לטיפה אחת יכולה להביע מה שמיליון לבבות אימוג'י בווטסאפ לא יוכלו. חיבוק חם או נשיקה יכולים ליצור קרבה עמוקה יותר ממכתב ארוך ארוך בן עשרות דפים עם מילים חמות ונעימות ככל שיהיו. דרך הקרבה הפיזית נוצר חיבור שאין לו תחליף והוא בעיננו דרך בסיסית לקיום קשר אהבה רומנטי, חברי או משפחתי.

תחלקו 

זוג מאוהב (צילום: ShutterStock | Antonio Guillem)
תחלקו | צילום: ShutterStock | Antonio Guillem

כשאנחנו אומרים לחלוק, אנחנו מתכוונים בכל המובנים. גם לחלוק במובן הפיזי של המילה, וגם לחלוק חוויות ולשתף. כשאתם חולקים במשהו שהוא שלכם, אתם בעצם אומרים "בוא, קח ממני, אני רוצה לתת לך" ולעניין הזה יש חשיבות גדולה בהפגנת אהבה. גם כשאתם חולקים סודות ומשתפים בפרטים האינטימיים בחייכם אתם בעצם אומרים לאותו אדם "אני מכניס אותך לעולם הכי פרטי שלי, וזה אומר שאני סומך עליך ואוהב אותך".

תכבדו 

זוגיות (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
תכבדו | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

כבוד הוא הבסיס לכל הפגנת אהבה. כשאתם מכבדים את האדם שמולכם אתם מפגינים כלפיו אהבה באופן אוטומטי. כשאתם מכבדים אדם, ונמנעים מלזלזל בו, אתם גורמים לו להרגיש טוב יותר, אתם שמים אותו במקום טוב יותר, וכל אהבה מסתכמת בסופו של דבר ביצירת חוויה טובה שעיקרה לגרום לאדם שאנחנו אוהבים להרגיש טוב.

תוותרו 

זוג רב (צילום: shutterstock | iofoto)
תוותרו | צילום: shutterstock | iofoto

לא פעם האנשים הקרובים אלינו מגיעים למצב שבו הם פורקים עלינו תסכולים אחרי יום רע או מעצבן שעבר עליהם. כשאנחנו נותנים להם את המקום הזה, שבו אנחנו סופגים את האש, אנחנו בעצם מניחים את האגו שלנו בצד ואומרים  "אני אוהב אותך גם ברגעים שאתה כועס עליי, שלא בצדק, כי אתה חשוב לי יותר מהאגו שלי". כשאתם מנסים להבין ולהכיל את האדם הכועס, במקום להגיב לו באש מצדכם, אתם מפגינים כלפיו אהבה אדירה.

תקשיבו 

שיחת נפש (צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ, shutterstock)
תקשיבו | צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ, shutterstock

אנחנו חיים בעולם שפחות ופחות מקשיב. כולנו עסוקים מדי, ממהרים מדי, טרודים מדי. אוזן קשבת הפכה לעניין נדיר מאוד בחברה שלנו, וחבל. כי כשאנחנו מקשיבים אנחנו מביעים אכפתיות ודאגה, ואכפתיות ודאגה הן הילדות הקטנות של האהבה. דרך האוזן אפשר להגיע ללב. תשתמשו בה כדי להעצים את האהבה.

תחלמו יחד 

זוג צעיר (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
תחלמו | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

תכללו את האנשים שאתם אוהבים בתכניות העתידיות שלכם ובכך תגרמו להם להבין כמה הם חשובים בחיים שלכם, וכמה רחוק, יציב, וחשוב אתם רואים את הקשר בינכם. תחלמו יחד על דברים משותפים ולא פחות חשוב: עשו גם על מנת להגשים אותם.