שירה קאי כהן, בת ה17 וחצי מגבעת אבני שבצפון, מגדירה את עצמה קודם כל זמרת, למרות ההצלחה בתחום המוזיקה, היא מבינה שהרבה מהבאזז סביבה משויך לאפליקציית הTIKTOK "יש לי 270 אלף עוקבים בטיקטוק", מספרת שירה, "התחלתי בשביל הכיף ולא ציפיתי לכמות עוקבים כזו, אבל אני נורא אוהבת לרקוד והתלהבתי מאתגרי הריקוד והטרנדים. הטיקטוק הוא חלק גדול מקריירת השירה שלי, רוב הקהל שלי שם ואפשר לקבל הרבה חשיפה באפליקציה. כשהשיר השני שלי "תזוז" התפרסם, הוצאתי אתו אתגר שהרבה עשו".

 

@shirakaicohen

Tag your best friend @_annebenzion

♬ Sex Talk - Megan Thee Stallion

 

הסרטון הכי נצפה של שירה, היה דווקא בהקשר של כוכבת טיקטוק אחרת, שמוכרת בכל העולם "תמיד הייתי מקבלת הרבה תגובות שאני דומה לצ'ארלי דמיליו, שהיא כוכבת הטיקטוק הכי גדולה בעולם כרגע. ובאותה תקופה היה טרנד שמעלים תמונה של מפורסם וכותבים שיש לו תאום ואז אתה מופיע. עשיתי סרטון כזה בקטע של צחוקים וכיף כשהייתי בבית ספר ונכנסתי לשיעור. בסוף השיעור ראיתי כמות צפיות מטורפת, אנשים מחו"ל, מפורסמים הגיבו לי והיום אני מקום חמישי בסאונד הזה בכמות הלייקים ויש לו מעל ל8 מיליון צפיות. בחיים לא חשבתי שזה יגיע לסדר גודל כזה". 

שירה קאי כהן (צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער)
צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער

מה את אוהבת באפליקציית הטיקטוק?

"כל אחד יכול להביא את עצמו, לא חייב תוכן מסוים, אפשר ריקודים, אפשר שירים, אפשר אפילו בישול- וזה מה שיפה בטיקטוק". 

את רואה את הטיקטוק כמקצוע לעתיד, אפשר לחיות מזה?

"בהתחלה עשיתי את הטיקטוק נטו בשביל הכיף, אבל כשיש הרבה עוקבים זה לגמרי הופך למקצוע, צריך כל הזמן להעלות ולשתף דברים כדי לא לאכזב את הקהל שלי, וכמובן אני מקבלת קמפיינים פרסומות וכו', שהופכים את הטיקטוק למשהו הרבה יותר רציני מעבר לתחביב". 

שירה קאי כהן (צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער)
שירה קאי כהן | צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער

מה את חושבת על כל התופעות האלימות, האתגרים המסוכנים וכל הדברים האלו, שלא ממש מתאימים לחשיפה של ילדים ונוער?

"אני חושבת שכמו בכל דבר בחיים יש צד טוב ורע ובטיקטוק יש צד אפל שמלא בטרנדים אלימים ולא חינוכיים ובעיניי זה מזעזע וצריך להיות יותר פיקוח מצד האפליקציה בנושאים האלו, כי בסוף זו אפליקציה של ילדים וילדים נחשפים לדברים לא חינוכיים שלגמרי יכולים להשפיע עליהם. גם באופן כללי, אנשים בטיקטוק עושים הרבה דברים פרובוקטיביים כדי לקבל חשיפה ואני חושבת שזו טעות ללכת בדרך הזו".

יש לך מה לעשות עם זה, יש דרך לעצור סרטונים שהתוכן בהם מסוכן?

"צריך למחוק או לחסום את כל הסרטונים עם התוכן האלים או המסוכן. למשל, היה טרנד של קפיצה על שולחנות וטיקטוק פשוט שמו אזהרה מתחת לסרטונים שזה מסוכן ולא לנסות בבית, אבל האזהרה לא אפקטיבית כי הסרטונים מגיעים למיליוני לייקים ואז אנשים עושים את זה גם כדי להגיע גם לכמות הלייקים הזו, אז צריך פשוט לחסום".

שירה קאי כהן (צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער)
שירה קאי כהן | צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער

כמה זמן ביום את מקדישה לטיקטוק, והאם את גם צופה באחרים או רק מעלה תוכן?

"זה חלק מאוד גדול מהחיים שלי. אני קמה בבוקר, ישר מסתכלת בפוריו, בודקת איזה אתגרים חדשים יש ומתעדכנת בהכול, בצהריים עושה לפחות 2-3 טיקטוקים ולפעמים גם לייבים אז לפחות כמה שעות ביום. אני צופה בכולם הרבה, במיוחד בטיקטוקרים גדולים כמו אדיסון וצ'ארלי, שמקדמות את רוב הטרנדים ואני שואבת השראה מהרבה טיקטוקרים. אני חושבת שכל אחד מביא משהו אחר וזה מה שיפה באפליקציה".

מה התוכניות לעתיד?

"יש עוד הרבה הפתעות שקשורות למוזיקה ולטיקטוק אז יש למה לחכות, וגם סדרת הרשת של Samsung שבה גם אני מתמודדת"

ולסיכום, מה את מאחלת לבני הנוער לשנה החדשה?

"אני מאחלת לכולם שנת לימודים מוצלחת ומהנה, תשקיעו ותתנו מעצמכם. אני השנה סיימתי בית ספר ואני כבר מתגעגעת. אני מקווה שהקורונה תעבור כמה שיותר מהר ונחזור ללימודים סדירים. תשתדלו להיות אנשים טובים, גם בטיקטוק אנשים קוראים את התגובות שלכם אז תשתדלו לפרגן ולהפיץ אהבת חינם". 

שירה קאי כהן (צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער)
שירה קאי כהן | צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער