ג'ואל היא ערבייה ישראלית, בת 16 מיפו, כוכבת טיקטוק עם יותר מ-400 אלף עוקבים, שלא נכנעת לסטיגמות ולא עושה עניין מהמוצא שלה: "תמיד יש תגובות על צניעות, נגיד אם אני לובשת חולצת בטן, יהיו כאלה שיגידו אבל את ערביה - זה לא הולך ביחד. אבל יש גם את הצד השני, שמפרגנים, גם בחברה הערבית וגם בכללי".

למרות שלדעתה של ג'ואל הסיבה היחידה בצפייה בסרטונים שלה היא המראה החיצוני שלה, יש גם מספיק סרטונים בהם היא נלחמת בבריונות ברשת, עם או בלי כוונה. בכמה מהסרטונים שלה היא מסבירה לצופים שלא אכפת לה מהדעות השליליות ושכל אחד צריך לשים לב לצורה בה הוא מתבטא. בסרטון אחד ספציפי היא מתייחס לטרנד בו מעלים סרטון עם שמות נפוצים ומגדירים אותם כ"שמות של בנות צבועות". הסרטון מתחיל במחשבה שגם היא נשאבת אל הטרנד, אבל בסוף היא מתנגדת לו ומסבירה להם שאסור לשפוט אנשים על פי השם הפרטי שלהם. לוחמת צדק במסווה של ריקודים. 

בייבי ג'ואל (צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער)
תמיד יהיו תגובות | צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער

חוץ מהתגובות החשוכות, מהם ג'ואל לא מתרגשת, הסביבה הקרובה שלה מפרגנת לסרטונים, היא מתלבשת בצורה שהיא אוהבת, וההורים שלה הורידו את אפליקציית הטיקטוק כדי לצפות ולעקוב אחרי הסרטונים, אמא שלה אפילו הייתה חלק מהסרטון הכי נצפה שלה "עשיתי סרטון עם אמא שלי שאני מדברת איתה בערבית וזה הגיע כמעט ל2 מיליון צפיות". 

 

@babyjoelle_

 

♬ original sound - babyjoelle_

 

מה השתנה בך בעקבות הטיקטוק?

"לפני הטיקטוק הייתי ממוצעת מבחינה חברתית, אבל ברגע שמתפרסמים המעגל חברים הולך וגדל והכרתי אנשים חדשים והיום הגעתי למצב שכל החברים שלי מהרשתות".

מה מייחד אותך, למה כל הצפיות והעוקבים האלו בחרו בך?

"רוב התגובות שאני מקבלת הן על המראה שלי, אז אני חושבת שזה מה שמושך תשומת לב בסרטונים שלי, שהמראה שלי לא תואם ללאום שלי". 

בייבי ג'ואל (צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער)
בייבי ג'ואל | צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער

מה את חושבת על כל התופעות האלימות, האתגרים המסוכנים וכל הדברים האלו, שלא ממש מתאימים לחשיפה של ילדים ונוער?

"אני חושבת שסרטונים כאלה יכולים לתת לגיטימציה לילדים קטנים לעשות דברים כאלה, אבל בכל פלטפורמה יש את הצד הפחות חיובי ויש גם סרטונים שכן חינוכיים".

יש לך מה לעשות עם זה, יש דרך לעצור סרטונים שהתוכן בהם מסוכן?

"הרבה פעמים יוצא לי להיתקל בסרטונים עם תוכן לא טוב או תוכן מסית ואני מתחילה ויכוחים בתגובות וגם בסטורי באינסטגרם".

בייבי ג'ואל (צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער)
צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער

כמה זמן ביום את מקדישה לטיקטוק, והאם את גם צופה באחרים או רק מעלה תוכן?

"בין 10 דקות לשעתיים תלוי בסרטון שאני עושה. אין לי איידול או מישהו שאני לוקחת ממנו השראה".

מה התוכניות לעתיד?

"הפרסום נכנס לי לחיים בסוף כיתה י' ולא הצלחתי לשלב את זה עם הלימודים, יצא מצב שחצי שנה של כיתה יא' לא הלכתי לבית ספר. אבל עכשיו נרשמתי לבית ספר אקסטרני כדי להשלים את כל הבגרויות ואני חושבת שאני כן אצליח בסוף לשלב את זה עם הלימודים, וכמובן להמשיך עם מה שאני עושה, הייתי רוצה גם להמשיך עם מה שאני עושה עכשיו ולפתח לכיוון של משחק או ריקוד מקצועי ולהופיע על במות קבוע". 

בייבי ג'ואל (צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער)
בייבי ג'ואל | צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער

האם את רואה את הטיקטוק כמקצוע לעתיד, אפשר לחיות מזה?

"מבחינתי זה מקצוע לכל דבר כי האפליקציה מביאה לי עבודה, מביאה לי פניות והצעות מכל מיני עסקים".

ולסיכום, מה את מאחלת לבני הנוער לשנה החדשה?

" מאחלת לעצמי ולעוקבים שלי לשנה החדשה שנשאף להיות אנשים יותר טובים מיום ליום ונשפר את עצמנו כל הזמן ותמיד נהיה עם ראש קדימה". 

בייבי ג'ואל (צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער)
בייבי ג'ואל | צילום: מתוך instagram, מעריב לנוער