שם מלא: לאה לב

גיל: 21

מקום מגורים: חולון

עיסוק: סטנדאפיסטית ויוצרת תוכן

מתי התחלת לעשות בסטנדאפ?

"כמו כולם אני מאוד נהנית מקומדיה, אבל באיזשהו שלב הבנתי שאני יותר נהנית ליצור אותה. כל סטנדאפיסט מתחיל מזה שהוא מצחיק את החבר'ה ואז מחליט לקחת את זה לבמה. זה גם מה שקרה לי. בגיל 17 חברה טובה עודדה אותי לעלות לבמה הפתוחה בקאמל קומדי קלאב, ומאז אני פשוט ממשיכה להופיע".

מהו האתגר הכי גדול בלהיות סטדנאפיסטית?

"הדבר הכי מאתגר בשבילי בסטנדאפ זה אשכרה לכתוב את זה. זה לא שאני אומרת 'טוב, עכשיו אני כותבת סטנדאפ', מתיישבת מול מחברת ומתחילה לכתוב פאנצ'ים. זה משהו שיוצא במהלך היום. אז זה סוג של מרדף אחרי הבדיחה הבאה, ואם אני אומרת משהו מצחיק לחברה, אז צריך לרשום את זה בצד כי אולי זה יכול לעלות במופע. זו אובססיה מאוד מביכה".

מה השאיפה הכי גדולה שלך?

"למלא את קיסריה. אחרי קיסריה אני פורשת".

אין תמונה
לאה לב

פעם קרתה לך פאדיחה על הבמה?

"לשמחתי לא היו לי יותר מדי פאדיחות, אבל יש סיפור שדי קשה לשכוח על איזו פעם שירדתי על מישהו בקהל. יש לי קטע במופע בו אני שואלת אם יש רוסים בקהל, והוא ענה לי שהוא רוסי. שאלתי לשמו והיה לו שם חריג, אז ירדתי עליו קצת, ובהמשך המופע גם די התלבשתי עליו ולא פניתי לאנשים אחרים בקהל אם אילתרתי. אחרי שירדתי מהבמה גיליתי שהוא מבקר תרבות בעיתון מפורסם. הביקורת עליי בהופעה הזאת לא הייתה מדהימה, אבל כן הוגנת מאוד. הוא יצא אחלה גבר".

יש לך מסר לקוראים שלנו?

"תישארו בלימודים, אל תעשו סמים ותעשו לי לייק בעמוד".

ציטוטים נבחרים מהסרטונים של לאה לב:

"אין סיבה להשוות בין היטלר לביבי. היטלר לא היה מוותר על הגז".

"ברית מילה זו התעללות. בואו נודה, חותכים לילד את האיבר שלו. זה מטורף! אם לוקחים את כל העניין הזה של ברית מילה, מוציאים את כל האלמנט הדתי, כל האוכל, כל האורחים, שמים עכשיו בן אדם מבוגר עם תינוק ש... חותכים לו. צריך לקרוא למשטרה! וחוץ מזה, יש לנו תרי"ג מצוות. דווקא על המצווה הזו נתפסתם? אפשר לשמור שבת, אפשר להניח תפילין. אבל זה? לחתוך לילד?".

"אנשים חושבים שבגלל איסור מכירת המאפים של נפתלי בנט יקום שוק שחור של מאפים. זה לא נשמע לכם כמו שטויות? לא נראה לי ששמיניסטים ושביעיסטים ירדדו בצק ומרגרינה במרתף של בית ספר וימכרו 20 גרם תמורת סכום כספי. פשוט קחו סלט".

"אני לא סובלת ילדים! הם מטריפים אותי! אין על מה לדבר איתם. הם עוד לא חוו את הפוליטיקה והתקשורת הדרעק של המדינה הזו".

"מה הקטע של אלה שפונים אליך ושואלים מה המצב? מה אני אמורה לענות להם? ברור שלא משהו. בכל זאת, ביבי בשלטון, אני לא מרגישה בטוח ללכת ברחוב, לא יודעת אם אקנה אי פעם דירה. פשוט חרא מצב".