1. שתן של פרה

גם אתם מתעצבנים על המלצרית בכל פעם כשהיא מציעה לכם פפסי כתחליף לקולה? אז לא היינו ממליצים לכם לטוס להודו ולהיקלע למקום שאין בו קולה -אלא תחליף שלה, שאמור להיות בריא יותר. הכירו את ה-"Gau Jal" – מי פרה. מדובר במשקה קל המופק, ובכן, משתן של פרה. כידוע לכם, ההודים רואים את הפרה כקדושה, ולכן גם רואים לנכון לנצל את השתן שלה לייצור משקה בריאות. 

2. פפסי בטעם מלפפון

לא כל אחד זוכר איפה הוא היה בקיץ 2007, אבל זה לגמרי לא בסדר, כי בקיץ 2007 קרה משהו בלתי נשכח: הושק ביפן "Pepsi Ice Cucumber", הלא הוא משקה קל בטעם מלפפון. מים בטעמים כמו אפרסק וענבים כבר יצא לנו להכיר, לטעום ואפילו לאהוב, אבל פפסי בטעם מלפפון סתם מעורר בנו געגועים למשקאות נורמליים כמו פפסי בטעם פפסי או מים בטעם מים.

3. המיץ של הסלט

יש דברים שרק הורים אוכלים; זה כאילו תלוש הילדים בתעודות הזהות שלהם מעורר בהם תיאבון בלתי מוסבר לריבת משמש, לכבד אווז ולמצות. אבל הדבר שהם הכי אוהבים לעשות מהרגע שהם הופכים להיות הורים זה לנגב את הלחם במיץ של הסלט. אז אתם מוזמנים להכיר להורים שלכם את המים בטעם הכי מוזר שתיתקלו בו בחייכם – מים בטעם סלט ירקות. לא בדקנו אם מדובר בסלט עם בצל או בלי בצל, אבל אם אי פעם בער בכם חשק עז לטעם של סלט בפה שלכם – זה המוצר בשבילכם. ובשביל ההורים שלכם.

4. מיץ בצל

למקרה שהמיץ שבסעיף הקודם בכל זאת היה בטעם סלט בלי בצל, הקוריאנים חשבו על אוהבי הבצל ורקחו מיץ בצל ששותים ממש כמו כל מיץ אחר. מסתבר שמיץ בצל ידוע כמחמם מאוד, ולכן המיץ הזה נוצר פחות בשביל הטעם ויותר כדי להיות שימושי בתקופת החורף. סוודר דווקא נשמע לנו כמו רעיון סבבה לגמרי.

5. בירה בטעם חלב

היפנים האלה אף פעם לא יפסיקו להפתיע אותנו. לא ברור למה הם חשבו שזה יכול להיות רעיון טוב לשלב שני משקאות אהובים לכדי קוקטייל אחד מוזר ביותר – ה"בילק", שילוב לא ממש מוצלח של Beer ו-Milk. הרעיון עלה כשהיה על תעשיית החלב היפנית למצוא פתרון לעודפי חלב גדולים שהיו ברשותה. התוצאה – משקה בטעם פירותי, כך לפחות טוענים היפנים. רעיונות למילה עברית מוצלחת שמחברת בירה וחלב יתקבלו בברכה.

6. בירה בטעם פיצה

אם לא הספיק לכם השידוך ההזוי בין בירה לחלב, קבלו שידוך שלנו דווקא נשמע בעל פוטנציאל גדול מאוד – בירה בטעם פיצה! לדבריהם של ממציאי השילוב, הרעיון שהצמיח את השילוב הנפלא הזה היה פשוט "לזווג" בין בירה לכל מיני מאכלים אהובים. ראשית הם מצאו מתכון לבירה ובו שום, כוסברה, פלפל חריף, סירופ מייפל, דבש וקליפות הדר, ולאחר מכן ניסו לתת את הטאץ' האחרון שממש יהפוך את כל העניין לפיצה, וצירפו אליו עגבניות. וזה אפילו טבעוני!

7. משקה אצבע כרותה

האמיצים שביניכם מוזמנים להגיע לדוסון סיטי שבקנדה ולקחת על עצמם את אתגר האצבע המוחמצת, בבר שקרוי על שמו של אותו משקה מפורסם המוגש בו – "Sourtoe Cocktail Club". בבר הזה, מאז שנת 1973 אתם יכולים להזמין כל משקה שתרצו ולבקש שאותה אצבע כרותה ומשומרת תצוף לכם בתוך הכוס, אך יש חוק אחד: אתם יכולים לשתות לאט, אתם יכולים לשתות מהר, אבל אתם חייבים שהשפתיים שלכם יגעו באצבע לפחות פעם אחת. לא אחד, לא שניים, אלא תשעה אנשים בלעו את האצבעות האלה (בטעות או במטרה לגנוב אותן). כרגע הקנס על בליעת האצבע עומד על 25,000 דולר. תודה, אבל אנחנו מעדיפים להשקיע את החסכונות שלנו במשהו יותר טעים.

8. בירה לכלבים

למה באמת שרק אנחנו נהנה? גם לכלבים מגיע לשתות בירה, אז יאללה רוצו וקנו להן את "Snuffle". עם כל המשקאות המטורפים שנתקלנו בהם עד עכשיו ברשימה, היה אפשר לצפות שמדובר בבירה שעשויה מכלבים, אבל אפשר להירגע – זו בירה לכלבים. כמובן שאין בה אלכוהול והיא גם לא מוגזת (כי הדבר האחרון שאנחנו צריכים בבית זה כלב שיכור ומגהק, ובכלל – מעריב לנוער לא מעודד צריכת אלכוהול!), כי מדובר בבירה במובן הרגשי של המילה. בסך הכול משקה שכלבים ייהנו ממנו. וואלה ריגשתם.

9. מיץ וואסאבי ותמנונים

אחד ממותגי המשקאות הפופולריים ביותר ביפן הוא "ראמון", הידוע במגוון הרחב של טעמי המשקאות שהוא מציע. נוסף על טעמים שמרניים כמו תפוזים, מנגו, תפוחים, ליצ'י ובננה, יש ל"ראמון" בקולקציית המשקאות גם דברים שאנחנו מבטיחים לכם שמעולם לא טעמתם במיץ. הכינו את עצמכם: אגוז מוסקט, תמנון, טריאקי, וואסאבי (גוש האבוקדו הזה שמגישים ליד הסושי, אבל הוא לא באמת אבוקדו אלא פלסטלינה חריפה אש, שתמיד עובדים על מישהו בשולחן שהיא אבוקדו), מסטיק ומרק תירס.

10. יין נחשים

את היין הסיני הזה אין מצב שתתנדבו לטעום - אפילו לא שלוק פצפון. אולי אפילו לא תסכימו להסתכל עליו! היין הזה, הקרוי בסינית "פיניין" ובקוריאנית "במג'ו", נפוץ בסין, בוויאטנאם ובכל רחבי דרום-מזרח אסיה, ומה שמייחד אותו הוא שבתהליך ההכנה מכניסים נחש שלם לצנצנת יחד עם שני סוגי אלכוהול שונים ו... מקווים לטוב.