1. הסדרות שיש להן 4 עונות ומעלה
  האנטומיה של גריי (צילום: יח"צ באדיבות yes)
  האנטומיה של גריי, עונה 15 מרדית' | צילום: יח"צ באדיבות yes

  באמת צריך להסביר? בין אם אתם צופים דרך הוי.או.די או שאתם מכורים לנטפליקס, אתם חייבים להודות שבינג' טוב יכול להציל לנו את היום (במקרה של האנטומיה את השבוע). אין כמו למצוא סדרה טובה, עם לפחות 4 עונות, דמות שאנחנו אוהבים להזדהות איתה ולשקוע לתוך עולמה, בלי לחשוב בכלל על המציאות. פשוט להנות מהבריחה. וכשהסדרה נגמרת? זה בסדר, תמיד יש עוד אחת.

 2. הקשר עם האקס בוקס שנולד מחדש
  המשחק GTA V (יח``צ: יחסי ציבור)
  המשחק GTA V | יח``צ: יחסי ציבור

  לא משנה מה המשחק המועדף עליכם, אם אתם בקטע של סימס, GTA או פורטנייט, המשחקים לגמרי הצילו אותנו. גם כאן, כמו בסדרות, אפשר לצלול לעולם לגמרי שונה, אך הפעם השלט בידינו ואנחנו שולטים בכל מה שקורה. מנהלים עולם שלם, מהספה הנוחה בבית שלנו.

 3. שיחות בזום

  כן, השיחות מהמורה ששואלת אם סיימנו את שיעורי הבית היא לא השיחה שרצינו לקבל, אבל השיעורים האלו והמפגשים הווירטואלים היו בעצם האופציה היחידה לפגוש את כל החברים בתקופה האחרונה. כמו שאף אחד לא נהנה ללכת לבית הספר כל הזמן, אף אחד גם לא נהנה מהשיחות בזום כל הזמן - אבל החברים הם היתרון. למרות שאפליקציית הזום הייתה יחסית חדשה עבור רובנו,  מצאנו בה יתרונות כמו החלפת הרקע לתמונות מצחיקות באמצע השיחה, או היכולת לדבר עם 30 חברים בו זמנית ואפילו לערוך מסיבת זום.

 4. המשפחה

  אנחנו מתלוננים עליהם כל הזמן, אמא חופרת לנו בשיחות ואבא לא משחרר, האחיות הקטנות שלנו כל היום נוגעות לנו בדברים ואח שלנו הגדול לא מפסיק לגנוב את השלט של הטלוויזיה, אבל בתקופה האחרונה המשפחה הגרעינית הייתה חבל ההצלה שלנו. חשבו על כל אלו שגרים לבדם, שעברו את התקופה האחרונה בסגר בלי אדם אחר בסביבתם ותוך רגע תבינו כמה אתם אוהבים את המשפחה שלכם וכמה לא הייתם מצליחים לעבור את התקופה האחרונה בלעדיהם.

 5. משלוחי אוכל 
  לירן, שליח וולט (צילום: חדשות)
  צילום: חדשות

  אין מסעדות, אין קניונים, אין שום אפשרות להתפנק חוץ ממשלוחים, וזה מה שהפך את השליחים ברחבי הארץ לגיבורים, לא פחות מצוותי הרפואה. משלוחי האוכל העלו לנו חיוך על הפנים ביום שבו לא היה משהו טעים במקרר, בתוכנית הפריים טיים בה צפינו יחד עם כל המשפחה ורצינו להתפנק ובימים שפשוט רצינו להרגיש כמו פעם, כשיכולנו פשוט לשבת במסעדה ולהזמין מה שנרצה.

 6. אינסטגרם

  הדרך האולטימטיבית להתעדכן, גם כשאי אפשר לצאת מהבית בכלל. כל מה שצריך לעשות זה להיכנס לאינסטגרם ולרפרף בסטוריז של כל החברים והמפורסמים על מנת להרגיש שהשגנו את מנת המידע היומית ועכשיו, אנחנו מעודכנים בכל מה שמתרחש. בנוסף, זו דרך מדהימה לשתף את החברים וגם להעביר את הזמן עם כל הפילטרים שאנשים עם המון זמן פנוי הכינו לנו בהשקעה רבה. תודה על פילטר השיזוף, תודה.

 7. טיקטוק
  טיק טוק, לוגו, טיקטוק (צילום: BigTunaOnline, ShutterStock)
  טיק טוק | צילום: BigTunaOnline, ShutterStock

  כמו אינסטגרם, הטיקטוק העביר לנו שעות של רפרוף בין סרטוני ריקוד, סיפק לנו אינסוף אתגרים שלקח לנו שעות להצליח ובעיקר העלה לנו חיוך. כל כוכבי הרשת והמפורסמים שהצטרפו לאפליקציה רק גורמים לה להיות טובה יותר, כי התחושה היא שכולם שווים, כולם מביכים באותה צורה וכולם נהנים באותה מידה. אנחנו בעד, רק בלי אתגרים מטורפים שיפגעו בכם, לנשום קינמון זה לא מגניב בעיני אף אחד.

 8. האחווה הישראלית

  ברגע שהאיטלקים התחילו לשיר במרפסות, כל עם ישראל הבין שאנחנו חייבים להעלות את הרמה. ממסיבות מרפסת בכל הערים בארץ, משאיות שטיילו בין השכונות והעבירו מסרים חיוביים לתושבים, זמרים ששרו לתושבים מתחת לבניין, משפחות שלמות שהגיעו לשמח את סבא וסבתא במרחק המותר עם בלונים ומוזיקה והתנדבויות שלא נגמרות. כל הדברים האלו, מוכיחים כל פעם מחדש שעם ישראל ערבים זה לזה.

 9. יוטיוב
  יוטיוב (צילום: Thais Ceneviva | shutterstock)
  צילום: Thais Ceneviva | shutterstock

  זה היה הזמן הטוב ביותר להיות בו יוטיובר, כולם היו סגורים בבית ללא שום תעסוקה ורק חיכו לסרטון הבא של קווין רובין או ליאל אלי. הוולוגים לא רק גרמו לנו להעלות חיוך, אלא המחישו לנו שהכוכבים שלנו הם בדיוק כמונו, נעולים בבית ושומרים על ההוראות, ובכל זאת מצליחים לשמח אותנו ולהעלות את המורל.

 10. החגים

  כן, היה קשה יותר לחגוג את פורים ללא מסיבות ענק ואת ליל הסדר במתכונת מצומצמת ושלא נדבר בכלל על ל"ג בעומר ללא מדורות, אבל אולי דווקא כל ההגבלות האלו גרמו לנו להתעמק ולהבין יותר את מהותם של החגים, של המסורת שלנו והצליחו לשבור את השגרה הלא שגרתית הזו, של הבדידות וההסגר. מה שבטוח, בשנה הבאה כולם יעריכו ויתנדבו להקפיץ את סבתא חזרה הביתה.