סטפן לגר - "תראי מה עשית"

הכוכב הישראלי, שכרגע גם הולך ומתקרב לפריצה בינלאומית, חידש את שירם של להקת טיפקס, "מה עשית". בקליפ רואים את סטפן בבית, מנסה למצוא לעצמו עיסוקים בבידוד שנכפה עלייו על ידי הנחיות משרד הבריאות נגד נגיף הקורונה. "בגללך אני לא עובד, תראי מה עשית. כל היום אני בודד, תראי מה עשית. אני מנגב את הדמעות, תראי מה עשית. לא נשארו לי מפיות".

עדן מאירי - "חצי חיים"

מאירי, שממשיך לעבוד על אלבום בכורה ולא נותן לשום קורונה לעצור אותו, מוציא שיר שיכל לתפוס גם בתקופה אחרת, אבל דווקא עכשיו הוא נוגע בכולם בצורה חזקה במיוחד. "חצי חיים שוב מתרחק, מחברים מהילדות. חצי בוכה חצי צוחק, על הפחדים, על הבדידות". בזמנים בהם כל אחד בביתו, מבודד וחושב על המציאות והשגרה שנעלמה לנו, עדן מצליח לרגש ולגרום לכולם להבין שהם לא לבד.

דנה עדיני ודניאל סלומון - "רבות הדרכים לקורונה"

לא בטוח שתזהו את השיר הזה בגרסתו המקורית, כי הוא יצא לפני כמעט 15 שנה, אבל לא צריך גיל כדי להתחבר למילים הנוגעות לתקופה ולקליפ שבו דנה ודניאל עוטים מסכות ושרים, "הכי בטוח זה בבידוד". נוסטלגיה במיטבה, תשאלו את ההורים (או האחים הגדולים).

חנן בן ארי - "געגועים לבני אדם"

בן ארי, שמרגש אותנו גם בימים רגילים לחלוטין, מוציא שיר על הגעגועים, על העובדה שאי אפשר לפגוש חברים, בני משפחה רחוקים ואי אפשר אפילו סתם לצאת לרחוב ולהגיד שלום אקראי. "איך החזרת את השפיות, געגועים לבני אדם, פתאום שורפת הבדידות. כבר לא טסים מפה לשם, כל הפארקים נעולים, חתונות כמעט בלי איש, כמעט איבדנו את עצמנו, כמעט הפסקנו להרגיש".

אייל ואלין גולן וכוכבי הנוער של HOT - "ילדי המרפסות"

השיר, שנכתב על ידי דולי ופן, מציג את אייל גולן ובתו, אלין במרפסת ביתם שרים שיר עידוד לכל עם ישראל, ואליהם מצטרפים כל הכוכבים של חברת הכבלים "HOT" וביניהם קים אור אזולאי, עומר חזן, קווין רובין, שירלי לוי, אנה זק, שירה לוי, גפן ברקאי, טל מוסרי, דניאל ליטמן, גאיה גור אריה, יובל סמו, דניאל גד, שירן סנדל, אורי לייזרוביץ ועוד מגוון כוכבי הנוער, כל אחד קיבל קטע קצר לשיר ממרפסת ביתו, הקליפ מסתיים בחיבוק גדול בין אייל ואלין, שמחזק עוד יותר את תחושת המשפחתיות, את תחושת ה"כולנו ביחד באותו מצב".

ניתן בן ארי, לידור ויצמן ועומרי 69 סגל - "אסור לצאת מהבית"

אחד השירים היותר קלילים ברשימה, על נושא לא קליל, כמו ההסגר. אולי זה הסגנון של ניתן בן ארי, שגורם לנו להרגיש שהכל לא כל כך נורא. "עוד מעט הכל יהיה חדש, מנסה לא לחשוב על כל השקט ברחוב". המסר של השיר, תהיו רגועים, זה יעבור, תמצאו את הטוב - גם בתוך הבית.

יונתן מרגי - "לא יוצא למסיבות"

השיר הקליל והמגניב הזה, היה מצליח גם אם לא היה יוצא בזמן הקורונה, אבל העובדה שאנחנו באמת לא יכולים לצאת לשום מסיבה, גורם לנו להזדהות במיוחד עם הלהיט החדש של נסיך הפופ, מרגי. גם אם השיר נכתב לפני שהתחילה המגפה הגדולה, משפטים כמו,  "לא יוצא למסיבות" או "בואי נוריד את המסכות", מקבלים משמעות חדשה לגמרי.

המחברת של אליה עם עומר אדם - "השתגע העולם"

כל שיר שעומר אדם יוציא לאוויר, יהיה להיט במהירות, ואליה רוסיליו מסתמן כאחד מכותבי השירים החזקים ביותר בתקופה הקרובה. את הפרויקט "המחברת של אליה" הוא הציג יחד עם סיפור החיים המרגש שלו, ו"השתגע העולם" הוא הראשון מתוך רבים. לשיר זה גוון מיוחד, של אחדות, של רגש, של הבנה שתמיד קורה כאן משהו ואנחנו צריכים פשוט לבחור ולהתגבר, ביחד. שיר של תקווה. "אנשים רוקדים כשהם בודדים ואנחנו שם עוד בין כולם. בואי נשכח הכל, גם ככה השתגע העולם".