הגיע הזמן להגיד את זה בקול רם: ווטסאפ היא אפליקציה שטומנת בחובה לא מעט מלכודות שאליה אנחנו נופלים ברוב טיפשותנו באופן כמעט יומיומי (אם לא דקתי). בשביל להימנע מכל אותן תקריות גרועות במיוחד, הכנו רשימת דברים שהם ביג NO NO בכל מה שקשור בהתנהלות בתוך האפליקציה שהיא חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. תודו לנו אחר כך באמצעות מדבקת לב ענק

1. לרכל

אנחנו מניחים ששמעתם על "צילומי מסך" נכון? אז זהו, שאפשר לצלם את כל מה שכתבתם ולהוכיח בקלות שכתבתם אותו, משהו שקשה הרבה יותר לעשות במציאות. אם כבר ריכלתם, תעשו את זה בחוכמה ובלייב ומאוחרי הגב, כמובן. 

אצבעות מכוונות אל בחורה צעירה
אצבעות מכוונות אל בחורה צעירה | צילום: ShutterStock
 

2. להשאיר את הנראה לאחרונה

אל תשאירו את הנראה לאחרונה. זה רק מזמין חקירות ותשאולים בנוסח "למה לא ענית?" והערות כמו "ראיתי שהיית מחובר/ת!". תורידי אותו ועל הדרך תורידו מעצמכם מעמסה גדולה.

3. לשלוח תמונות אינטימיות

כשאתם שולחים תמונות אינטימיות שלכם בווטסאפ, אתם בעצם שולחים אותם לעולם כולו. גם אם זה היה "רק לחבר" כי אותו "חבר" יכול (בטעות אפילו) לשלוח לחבר אחר ואז הלך עליכם או פשוט לא להיות "חבר" יותר. 

זוג בחדר חשוך
זוג בחדר חשוך

4. להיפרד

בואו תהיו בני אדם ואל תסיימו קשרים בצורה מזלזלת ופוגענית. אם אהבתם מישהו או מישהי (גם אם לזמן קצר) תנו לו או לה את הכבוד הראוי להם וסיימו את הקשר כשאתם מסתכלים להם בעיניים. זה המעט שאתם יכולים לעשות. 

פרידה כואבת
פרידה כואבת

5. להפוך לבלשים

אל תהפכו את הווטסאפ לכלי חקירות לגיטימי. אתם רוצים לדעת משהו, תשאלו. אל תעשו את מה שלא הייתם רוצים שיעשו לכם. אל תבלשו אחרי אף אחד.

6. לשלוח הודעה מוקלטת באורך שעה

בפעם האחרונה שבדקנו לא הדלקנו את הטלוויזיה על "פסטיבל מספרי סיפורים" אז די לחפור. קצר, קולע, תמציתי. תשננו לעצמכם בבקשה.

הודה קולית
צילום: shutterstock
 

7. לשקר

אם שיקרתם בווטסאפ, יש את זה עכשיו כתוב שחור על גבי ירוק. לא הצעד הכי חכם. אל תשקרו בכלל, אבל אם אתם כבר עושים את זה – אז בטח ובטח שלא בווטסאפ.