עד כמה אתם מאמינים למחמאות? מהממת, מושלמת, מדהימה, אין דברים כאלו... התגובות באינסטגרם או בפייסבוק מלאות מחמאות שלא קשורות למציאות, אמירות פתטיות שבינן לבין האמת העגומה מרחק שנות אור.
לפעמים השיערות סומרות למראה משהי בלבוש זול, שלא מחמיא לה בשום אופן , שחבריה מפרגנים לה ברמות מטורפות, מה שמסביר למה היא מתלבשת ככה - כי אף אחד פשוט לא אומר לה את האמת. עם היד על הלב - מתי בפעם האחרונה אמרתם את האמת למישהו על איך שהוא נראה?

מסתכלת במראה
צילום: shutterstock

"השיערות שלך ממש דלילות ודקות - את חייבת לעשות עם זה משהו ועל הדרך לצבוע גם שורשים", "תקשיב, החולצה שלך - עבר זמנה והצמיג במותניים הרבה פחות הולם אותך מהריבועים שהיו לך פעם בבטן", "פוזת הצילום איומה והפרצוף שאת עושה ממש דבילי", "השמלה ממש לא יפה לך, והנעליים לא קשורות בכלל" - ומנגד, יש משהו מאד יפה בלראות מישהו לא יפה שכל כך הרבה אנשים מרימים ומפרגנים לו.
מוחמאים
צילום: shutterstock

אז מתי אנחנו יודעים שהמחמאה שקיבלנו אמיתית? שמחמאה לא מונעת מאינטרסים או מזה שאוהבים אותנו לא משנה מה? מתי באמת אנחנו יכולים להרגיש טוב עם עצמנו? התשובה, לדעתי, היא - אף פעם לא!
הדרך היחידה לדעת אם המכנסיים שבא לך לקנות יפים לך - היא פשוט להסתכל במראה - לא המוכרת ולא החברה הכי טובה שלך יהיו אובייקטיביות, וכמה אנחנו מכירים את זה ששכנעו אותנו בחנות לקנות פריט לבוש, הגענו הביתה, מדדנו שוב, וזו היתה הפעם האחרונה שהפריט נלבש.
גייל זאבי
צילום: גייל זאבי, מעריב לנוער

מתי באמת אנחנו יכולים להרגיש טוב עם עצמנו? התשובה, לדעתי, היא - אף פעם לא!
לפני כמה שנים טובות נתקלתי באתר בריטי עם קונספט היסטרי - שולחים אליהם תמונות פנים וגוף וצוות של אנשים אומרים לכם איך באמת אתם נראים - הם נותנים ציון כללי למראה וגם יורדים לרזולוציות מדוייקות - מה יפה אצלכם ומה לא, והדובדבן בקצפת - בני כמה אתם נראים. לצורך כתבה בעיתון החלטתי להיענות לאתגר ושלחתי להם תמונות._OBJ
אני לא זוכרת את הניתוח המלא של דמותי, וזה גם חסר חשיבות עכשיו כי זה היה מזמן, אבל דבר אחד לא אשכח אף פעם - הם אמרו שיש לי אף קצת בולבוסי, כלומר, שהקצה שלו הוא קצת כמו תפוח אדמה קטן...
מאז, כמובן שזה הדבר שהכי בולט לי כשאני מסתכלת בתמונות שלי - האף הבולבוסי שלי! את זה, כנראה, לא הייתי שומעת אפילו לא מבעלי.