1. האישה ששינתה את שמה כדי שחשבונה לא יושבת

ג'מה רוג'רס בת ה-30 בסך הכול רצתה להימנע מהצעות חברות מביכות ומיותרות של חברי עבר. לכן היא החליטה לפתוח חשבון תחת שם בדוי (והזוי משהו) – ג'מריוד פון לה-לה. ביוני האחרון היא קיבלה הודעה מפייסבוק ובה נתבקשה לספק תעודה המוכיחה שזהו שמה האמיתי. מתוך דאגה לכך שחשבונה יוסר, רוג'רס החליטה לזייף תעודה שתישא את השם ג'מריוד, אך הדבר לא עזר וחשבונה הושעה. אבל היא לא הרימה ידיים: ג'מה שינתה את את שמה במשרד הפנים וכעת היא באמת נקראת ג'מריוד פון לה-לה. ג'מריוד שלחה לבסוף את התעודות (הפעם אמיתיות) הנושאות את שמה, אך כנראה שאיבדה את אמונו של מארק צוקרברג, כי חשבונה עדיין מושבת.

2. הגבר שנחסם כי שמו "משהו ארוך ומסובך"

בדרך כלל ניתן להאשים את ההורים בשמות המוזרים של הילדים. זה לא המקרה של משהו ארוך ומסובך (כן, זהו שמו של הבחור), שכן כשנולד, הבחור הלונדוני בן ה-30 בכלל נקרא וויליאם ווד. אלא שב-2007 משהו ארוך ומסובך החליט לעשות מעשה מפתיע ושינה את שמו. לא מזמן הוא גילה שחשבונו נחסם מכיוון שפייסבוק חשבה ששמו מזויף. לבסוף משהו שלח את רישיון הנהיגה שלו לחברה, וחשבונו הושב לפעילות. אנחנו כמובן שמחים עבור משהו ארוך ומסובך, שלבעיה שלו היה פתרון קצר ופשוט.

3. האיש שמנסה כבר שנים להשתמש בשמו האמיתי

דניאל בולס (Balls) הבריטי הצטרף לפייסבוק בחוסר רצון, לדבריו, והחליט להשתעשע ולקרוא לעצמו "Bad Boy Ballsy". בפייסבוק, כמובן, לא התלהבו מהרעיון, ולאחר זמן מה חשבונו הושבת. מאז בולס פתח מספר חשבונות תחת שמות בדויים משעשעים, בין השאר בעקבות ההתעקשות של פייסבוק על שימוש בשמות אמיתיים. אולם פייסבוק בטוחים שגם שמו האמיתי הוא זיוף. לכן, לאחרונה קורא לעצמו בולס בפייסבוק "Daniel Shlong" ("דניאל הכלי"), שם שהתקבל ע"י החברה, באופן מפתיע. לעומת זאת, לדבריו של בולס, אשתו פחות מתלהבת מהשם החדש.

4. הבחור שנקרא "אוואטר" והורחק מפייסבוק "מפני שאינו כחול וענק"

אולי אם הבחור הזה היה גדול וכחול ובעל דרקון מעופף, חשבון הפייסבוק שלו לא היה נסגר. באליזאר אוריון אוואטר, בשמו המלא, נתקל בקושי להשתמש בשמו מאז הצלחת הסרט "אוואטר". פייסבוק מחקה את החשבון שלו בלי אזהרה. מצד פייסבוק נטען כי "אוואטר" הוא בין השמות שמאותרים באופן אוטומטי על ידי מערכות החברה. בני הזוג אוואטר, מצדם, מתכננים לשלוח רישיונות נהיגה לחברה ולהתחבר מחדש לעולם הווירטואלי.

5. הנער שחשבונו הושעה בגלל ד"ר הו

אלכס גלובר, נער אוטיסט בן 19, הוא מעריץ גדול של ד"ר הו. הוא כל כך אוהב את הסדרה עד ששינה את שמו בפייסבוק ל"פיטר קפלדי", השחקן שמגלם את ג'ון פרובישר בסדרה. הדבר התברר כהפרה של תנאי השימוש של פייסבוק, וחשבונו הושעה. כעת אחותו רבקה מנסה נואשות לגרום לפייסבוק להפעיל מחדש את חשבונו, מפני שזו הדרך היחידה שבה תקשר אחיה עם רבים מחבריו. בינתיים, לטענת המשפחה, פייסבוק לא עונה לפניותיהם.

6. האישה שנקראת "דאע"ש"

לאחרונה חסם פייסבוק את חשבון המשתמש של יזמת מקליפורניה בשם ISIS, הלא הוא שמו באנגלית של ארגון הג'האד העולמי דאע"ש. לטענתה, גם הצגת הדרכון שלה לא סייעה. בתגובה, אייסיס העלתה ציוץ בטוויטר עם צילום מסך ובו הודעה שחשבונה נחסם, והכיתוב הבא: "בפייסבוק חושבים שאני טרוריסטית". לפחות בטוויטר לא חסמו אותה, עדיין.

7. האינדיאנים שנחסמו בשל "חשבונות מזויפים"

האינדיאנים יכולים לרשום נקודה לטובתם: הם הצליחו לגרום לפייסבוק להודות שיש לה עוד עבודת שיפור משמעותית שעליה לבצע, לאחר שסגרה כמה מחשבונותיהם, שהיו בעלי שמות מסורתיים יוצאי דופן במיוחד, כמו "הורג את האויב", "דב זוחל" או "דנה גבעה בודדה".

8. הצעיר ששינה את שמו כדי לחסוך 178 דולר

לא בחרתם בשם אחר בפייסבוק מחשש שחשבונכם יושעה? ובכן, זו לא הסיבה היחידה שבגינה אתם צריכים לחשוש. אביה של בת הזוג של אדם אמסטרונג, צעיר אנגלי בן 19, החליט להפתיע את הזוג הצעיר בחופשה לחו"ל. עד כאן הכול טוב ויפה, אלא שכשהאב הזמין כרטיסי טיסה, הוא גילה שאינו יודע מה שם המשפחה של אדם. כמו כל אדם סביר, הוא החליט לבדוק בפייסבוק, אלא שהוא לא ידע שאדם משתמש שם בשם אחר – "אדם ווסט", כמחווה לשחקן באטמן. כשהתבררה הטעות, לאחר שהוזמנו הכרטיסים, חברת התעופה דרשה לא פחות מ-336$ לתיקונה. במקום זאת, אדם החליט לשנות את שמו האמיתי ל"אדם ווסט", וכך למעשה שילם 158$ בלבד עבור דרכון חדש. העיקר החיסכון.

9. הבחורה שתבעה את הממשל האמריקני לאחר שהתחזה לה בפייסבוק

מקרים של התחזות ברשתות החברתיות הם דבר די שכיח, אך בדרך כלל לא מדובר באנשי חוק שעושים את זה. אישה אמריקנית שנעצרה בעבר תחת אשמת סחר בסמים הופתעה לגלות משתמש עם השם שלה, כשמעולם לא פתחה חשבון פייסבוק. מסתבר שבלש מטעם המנהל לאכיפת חוקי הסמים פתח חשבון תחת שמה, והעלה אליו מידע עליה ותמונות, חלקן פרובוקטיביות במיוחד, שנאספו ממנה במהלך חקירתה - זאת, במטרה לאתר פושעים נוספים שהיו עמה בקשר. כעת היא תובעת את הממשל האמריקני על הפרת זכויותיה. 

(מקור)