קחו את ה"פופיות" וה"גרוב" של סטטיק ובן אל, יחד מכונת הלהיטים מבית ג'ורדי, תוסיפו לזה את הפופולריות, השירה, והביקיני של אנה זק - ותקבלו להיט פסיכי. 

אבל שנייה לפני שהוא לא יוצא לכם מהראש, בואו נשחק משחק קצר - תקראו את המילים של השיר כאילו היו טקסט בלבד:

"השמש מביאה לי ת'מוזה, אל תתחיל איתי זה ביזבוזה
שורפת לך ת'לב מדוזה, אז יאללה שים ביט ונזוזה". 
אנה זק בקליפ "קוביות" (צילום: מתוך הקליפ "קוביות", יוטיוב)
נו, איך הטקסטק בלי המסביב? | צילום: מתוך הקליפ "קוביות", יוטיוב

 לא יודע מה עובר לכם בראש וזה גם לא משנה  - כי פזמונאות זו לא שירה, ואף אחד לא מצפה מהטקסט לעמוד בפני עצמו. אבל גם בפופ, מצופה מ'שורה פה שורה שם', לקפוץ למחשבה בזמן שלא מצליחים להפסיק לזמזם את הפזמון הקליט. הבעיה שלי עם 'קוביות', היא שהשורה היחידה שקופצת לראש, מרגיזה ביותר. 

לא עוד אחת, אבל לגמרי עם מחשוף 
אנה זק בקליפ "קוביות" (צילום: מתוך הקליפ "קוביות", יוטיוב)
אנה הצליחה כי יש לה את זה, לא בזכות תמונות ביקיני באינסטגרם. | צילום: מתוך הקליפ "קוביות", יוטיוב

 

"אנ'לא מאלה עם המחשוף,
ולא פה לקשט את הנוף,
יש בנות יפות בלי סוף
יש הרבה דגים בים אבל אני על החוף",

יצא לי לעבוד לפני כמה שנים עם אנה, ואני יכול להעיד שהשורה הזו מדויקת לגביה.

אנה לא עוד אחת "עם מחשוף", היא הגיעה לאן שהיא הגיע בזכות עבודה קשה, יכולות מקצועיות שנתנו לה פור על כל כוכבי הרשת האחרים (צילום, עריכת וידיאו וכו'), וכמובן הלוק הנכון לזמן הנכון – בקיצור, אנה הצליחה כי יש לה את זה, לא בזכות תמונות ביקיני באינסטגרם. הפיסקה מ'קוביות', מעבירה מסר כללי יפה, ואולי אפילו טיפה "בועט" כשהוא יוצאת מהפה של אנה.

אנה זק בקליפ "קוביות" (צילום: מתוך הקליפ "קוביות", יוטיוב)
ברור לי שכמו אנה בביקיני מושכת קהל. לפחות את הבית הזה יכול להעביר אחרת. | צילום: מתוך הקליפ "קוביות", יוטיוב

אבל - יש משהו טיפה ציני בלשיר "אני לא מאלה עם מחשוף" בזמן ש האלמנט הבולט ביותר בהפקה הגרנדיוזית הזו - זו אנה עם הביקיני המינימלי מצדפות (וכבר סיכמנו שאי אפשר להפריד את הוידאו מהמלל).

זה לא בהכרח סותר, אבל זה מגכח את הפסקה בפרט, וגורם לתהות במקום שיש למילים בפופ הישראלי - דור סטטיק ובן אל בגדול. 

אנה זק בקליפ "קוביות" (צילום: מתוך הקליפ "קוביות", יוטיוב)
הקליפ פנומנלי, וההצלחה ראויה להערצה. אבל איזו שורה תיקחו מהשיר? | צילום: מתוך הקליפ "קוביות", יוטיוב

אני לא שמרן בשום צורה. אנה דוגמנית וזמרת, הגיוני לחלוטין ללהק אותה על תקן ה"בייב", ואני די בטוח ש-95% מכם הקליקו על הכתבה בגלל שבחרתי לשים את התמונה שלה כ'בייב' בתחילת הכתבה, ועדיין, לפחות את הבית הזה בשיר, יכלו להעביר בצורה פחות אבסורדית.

תנו לדור הצעיר לאהוב את השירים שלכם גם כשיגדל

אח שלי הקטן, מעריץ גדול של הצמד, וכל השנים ראיתי בזה משהו מציון. להעריץ הצלחה, לא פחות 'נשגב' בעיניי מלהעריץ יצירות מופת. אבל ב"קוביות" יש מחסור אמיתי בשורות בעלות משמעות - שורות שבעוד שנים, כשאחי הקטן יתאהב או יפרד לראשונה, יקפצו לו לראש ויעלו לו חיוך.

סטטיק בן אל ואנה זק (צילום: משה נחומוביץ,  יח"צ)
Remember life is more than fitting in your jeans. אתם במעמד לעצב דור. | צילום: משה נחומוביץ, יח"צ

אני לגמרי בעד שבירת הפוליטיקלי-קורקט הישראלי שבא לידיי ביטוי בשירים של הצמד, (עיינו ערך: "הבנים מראים ת'קוביות והבנות חמות כמו עוגיות", החפצה? בהחלט. אבל שוויונית ולגיטימית בעולמות הפופ), ואני חד משמעית חושב שגם אנה זק, וגם סטטיק ובן אל הם יוצרי (או לפחות מייבאי) הז'אנר בתחומם,  ואני יודע שהסינגל יגיע ל-TOP CHARTS, ושהם זכו באהבת הקהל ביושר, והם כאן להישאר,

ודווקא בגלל זה - תנו לדור שמעריץ אתכם, לגדול ולדעת שהערצה שלו הייתה מוצדקת. שהג'אנר, וה"עולם החדש" שאתם מייצגים, ייזכר כראוי.

מעריב לנוער מייצג 'עולם ישן', אבל אין עוררין על זה שהעולם הזה היה ראוי לכל הקרדיט שקיבל. גם עולם הפופ יכול וצריך להיזכר ככה. בארץ, זה בידיים שלכם.

 _OBJ