עשרת היוטיוברים הרווחיים ביותר של השנה, לפי מגזין ״פורבס״, עשו השנה סכום מדהים של 70 מיליון דולר וחצי. השנה הזו, שנמדדה בין יוני 2015 ליוני 2016, הראתה עלייה של 23% ברווחיהם בהשוואה לשנה הקודמת. שווה להיות יוטיובר!

ואלו שמות:

7. Rhett and Link ומירנדה סינגס (קולין בלינגר) - 5 מיליון דולר

לצמד הבחורים יש תכנית בוקר בשם ״Good Mythical Morning״ שמצליחה להביא סלבס כמו דניאל רדקליף ואיימי שומר. סינגס היא קומיקאית פרועה שהוציאה בשנה שעברה את הממואר ״Self-Helf״.

6. מארקיפלייר (מארק אדוארד פישבאק) ו-German Garmendia - 5.5 מיליון דולר

הגיימר מארקיפלייר אסף 15.7 מיליון עוקבים בקצת יותר משנה: ״יוטיוב נתן לי את החופש להיות מי שאני רוצה להיות ולעשות מה שאני רוצה לעשות״. הקומיקאי והמוזיקאי הצ׳יליאני נהנה מ-48 מיליון עוקבים על 3 ערוצים.

5. רוזנה פנסינו וטיילר אוקלי - 6 מיליון

השפית-קונדיטורית אומרת: ״אני חושבת שאנחנו באחת התקופות המדהימות ביותר אי פעם לתעשיית הבידור״, והיא צודקת. אנחנו מניחים שגם פעיל זכויות הלהט״ב אוקלי, שהוציא בשנה שעברה את רב המכר ״Binge״ והשנה חתם על חוזה עם חברת ההפקות של אלן דג׳נרס, היה מסכים איתה.

4. Smosh (איאן הקוקס ואנתוני פדילה) - 7 מיליון דולר

ערוץ היוטיוב המקורי של צמד הקומיקאים נפתח ב-2005, ומאז התפצל לעוד 6 ערוצים נוספים שעובדים עם לא מעט ספונסרים.

3. ||Superwoman|| (לילי סינג) - 7.5 מיליון דולר

לראפרית-קומיקאית-רקדנית הקנדית יש כסף כמעט כמו כישרונות.

2. רומן אטווד - 8 מיליון דולר

המתיחות של אטווד אולי לא מצאו חן בעיני הנמתחים, אבל כן הוכיחו את עצמן כעסק די משתלם - ועזרו לו לסגור עסקאות ענק, כמו למשל עם חברת נייר הטואלט Scott.

1. פיודיפאי (פליקס ארוויד אולף שיילברג) - 15 מיליון דולר

הקטע העיקרי של השוודי המצליח הוא לצלם את עצמו משחק במשחקי מחשב תוך כדי זריקת הערות שנונות - ויש לו 50 מיליון עוקבים שלא מפספסים אפילו סרטון אחד. השנה הוא גם הוציא ספר בשם ״This Book Loves You״, שמכר מעל 112,000 עותקים.