דברו אהבה

ישנן מילים שיש ביכולתן לחדור למקומות כל כך עמוקים בלב, שספק אם אלפי חיבוקים ונשיקות יצליחו להגיע לשם. אהבה היא לא רק מגע פיזי, היא יכולה וצריכה להתבטא בכל הדרכים האפשריות. הקורונה מאתגרת אותנו לחשוב אחרת. היא "מכריחה" אותנו לפנות לאפשריות נתינה והענקה שאולי לא היינו בוחרים בהן. כשאתם מדברים אהבה, ומביעים רגשות כלפי בן או בת הזוג, בין אם זה בשיחה פנים מול פנים או בטלפון, תדעו שאתם יכולים, במילים הנכונות, החמות, הדואגות והנדיבות שלכם לגרום לצד השני להרגיש הכי אהוב, מחוזק ומחובק שאפשר לתת לאדם להרגיש. למילים יש כוח אדיר. אומרים שחיים ומוות ביד הלשון, אנחנו מוסיפים שגם אהבה.

כתבו רגשות 

זה מה שאתם באמת חייבים לעשות השנה בחג
כתבו רגשות | אילוסטרציה: shutterstock, Nadezda Barkova

קשה לכם לדבר על מה שנמצא לכם עמוק עמוק בלב? אתם לא חייבים. הדף הלבן הארכאי או המקלדת המודרנית של הווטסאפ יכולים לשמש כלי נוסף (לא פחות מדהים ומרגש)  להבעה וליצירת אינטימיות בין שני אוהבים. יש שיגידו שהוא אפילו כלי נוח וקל יותר, מפני שכשכותבים אפשר למחוק, אפשר לסדר את הרגשות, אפשר לדייק אותם, אפשר לחשוב בצורה שקולה יותר על מה שרוצים להגיד. לא שולפים מהמותן, והדברים שנכתבים יכולים להגיע לרבדים של מורכבות נפלאה שיש שיגידו שניתן להגיע אליה רק באמצעות כתיבה. בקיצור, גם לאופציית הכתיבה יש כוח והיא ללא ספק דרך מעולה להפגין ולהראות אהבה.

צרו 

ניר נעלם להגר באמצע בילוי
תבלו ביחד | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12

יש אנשים שאוהבים לדבר במעשים. בדיוק בשבילכם, אותם אלה שחושבים שלא די במילים יפות כמה שיהיו כדי להביע אהבה אלא צריך גם אשכרה לעבוד בשביל זה, יצרנו את הפסקה הנוכחית. שלפו ממוחכם הקודח רעיון (שישלב גם חשיבה על מה שבן או בת הזוג שלכם אוהבים וגם יתחשב באפשרות הכספית שלכם ליישם אותו) ולכו עליו בכל הכוח. רעיונות יצירתיים בדרך כלל חוסכים כסף, מרגשים מאוד (כי לא סתם קניתם משהו, אלא ממש חשבתם ויצרתם והקדשתם מזמנכם), וזה גבירותיי ורבותיי מתכון מנצח לאהבה.

תבלו יחד (אבל שמרו מרחק) 

לרוני ונעם יש אהבה, אבל מה עם עבודה?
מתוך "חתונה ממבט ראשון 3" | צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת 12

"אהבה זה ריחוק" אמר ראש הממשלה ואנחנו לגמרי מסכימים איתו. שני מטרים? בלי חיבוקים ונשיקות? עדיין זה לא אומר שאי אפשר להיפגש ולעשות דברים ביחד שיקרבו אתכם אחד אל השניה ויגרמו לכם להפיץ אהבה מצד אחד ולקבל אהבה מצד שני. גם אם לא תלכו יד ביד אל עבר שקיעת השמש בים, תוכלו ליהנות מזמן משותף יחד ולעשות דברים שאתם אוהבים ומעשירים את זמן הביחד שלכם מבלי לסכן את עצמכם ואת הקרובים אליכם. איך בדיוק? אז האמת שזה מאוד פשוט. תעשו את כל מה שאתם אוהבים לעשות ביחד מינוס המגע והקרבה הפיזית. לדוגמא: רוצים לבלות ביחד בשקיעה רומנטית מול הים? תעשו את זה תוך כדי שאתם שומרים מרחק. תביאו שתי מחצלות, משקה שאתם אוהבים, תשבו אחד מול השניה במרחק סביר, תדברו, תצחקו, ותנו לעצמכם להתרגש ולרגש.

תציעו עזרה 

אינטימיות, סקס, אהבה
אינטימיות | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

מה היא אהבה אם לא רגעים שבהם ניתן בזמנים קשים להניח ראש על כתף תומכת? תהיו הכתף המטאפורית הזאת שמניחים עליה את הראש ומרגישים הכי בטוחים ומוגנים בעולם. זה לא משנה אם אתם בחורה צעירה או בחור צעיר. המין הוא לא זה שקובע מי זקוק לתמיכה ומי נתמך. אל תחכו שיבקשו מכם עזרה, תציעו אותה שניה לפני ותתכוונו אליה.  אהבה אמיתית נבחנת דווקא ברגעי משבר, והיא מתעצמת ומתחזקת מהם. אל תשכחו זאת לעולם.