כשהייתי בתיכון (כן...כן... באלף הקודם) היתה בשכבה שלי ילדה שהייתה שילוב מנצח של מכוערת ושמנה עם קורטוב של טמטום. היה לה גוף של מתאבק, שיער דליל וקול של נהג משאית.

אבל, אותה ילדה/בחורה הסתובבה תמיד בקבוצת "המקובלים". היא הייתה מוזמנת לכל המסיבות השוות, בילתה עם כל החתיכים והחברות שלה היו כולן מוש. באותה תקופה לא הצלחתי לשים יד על סוד ההצלחה שלה. במיוחד בתיכון, שלמראה החיצוני יש השפעה כה מכרעת על המסוגלות החברתית שלך, איך ייתכן שעם נתונים פיזיים כמו שלה יחד עם אישיות מרושעת, היא הצליחה למצב את עצמה כל כך גבוה?

כריזמה או יופי? (צילום: SHUTTERSTOCK, מעריב לנוער)
מכוערת ושמנה, אבל תמיד עם המקובלים | צילום: SHUTTERSTOCK, מעריב לנוער

מצד שני, היו בנות שנראו הרבה יותר טוב ממנה, או חכמות ממנה, שלא הצליחו להתברג ל-A LIST... אז מה הקטע?

הרבה שנים אחר כך, פגשתי אותה באקראי ברחוב. היא סיפרה לי על הקריירה המצליחה שלה, על בעלה ועל הילדים. היא עדיין לא נראתה טוב בלשון המעטה, אבל הפעם הסוד שלה היה ברור לי לגמרי – היא היתה כריזמטית בצורה בלתי רגילה. הבטחון בדיבור שלה, היציבה הבטוחה, העובדה שהיא שידרה שלמות פנימית, היו מדהימים. האישה הזו שעמדה מולי, הילדה של פעם, הייתה מרוצה מעצמה ברמות אחרות. יש מצב, כמובן, שבתוך תוכה, היו גם לה שלדים – סדקים בביטחון – אבל הם לא עברו הלאה. כלפי חוץ, היא נראתה כמו מישהי שיודעת מה היא רוצה, יודעת מה הדעות שלה, שלמה בגופה ובנפשה.

כריזמה או יופי? (צילום: SHUTTERSTOCK, מעריב לנוער)
כלפי חוץ, היא נראתה כמו מישהי שיודעת מה היא רוצה | צילום: SHUTTERSTOCK, מעריב לנוער

זו הייתה הסיבה שהיא הייתה מגנט חברתי. אנשים אוהבים להיות בחברת אנשים עם עמוד שדרה, חזקים!. תשאלו את עצמכם – את מי הייתם מעדיפים כחברה? את זו שנראית מיליון דולר, אבל כל הזמן בטוחה שהיא לא, או את זו שלא נראית מיליון דולר אבל בטוחה שהיא מיליארד?

למראה החיצוני יש משקל, אבל הרבה יותר נמוך ממה שאנחנו חושבים. אלו שמצליחים, אלו שמוקפים בחברים, הם לאו דווקא אלו שנראים טוב , אלא הכריזמטיים, המעניינים והבטוחים בעצמם והם יכולים להיות בכל משקל ובכל מראה. קחו לדוגמא, שחקנים וזמרים – תראו כמה לא חשוב לנו איך הם נראים. שחקן מכוער הופך להיות שחקן אופי מעולה, במקרה של זמרים בכלל לא חשוב לנו איך הם נראים, אלא איך הם שרים ומה הם מעבירים בשירה שלהם.

"למראה החיצוני יש משקל, אבל הרבה יותר נמוך ממה שאנחנו חושבים".

גייל זאבי

בשורה התחתונה, תפסיקו להמעיט בערך עצמכם, תפסיקו להסתכל על מה שאתם פחות אוהבים אצלכם, תפסיקו לחשוב מה חושבים עליכם – ותחשבו על מה שאתם רוצים שיחשבו – אם את רוצה שיחשבו שאת יפה, תתחילי להתנהג כמו יפה – לכי בגו זקוף בביטחון, אם אתה רוצה שבנות יסתכלו עליך גם אם הנתונים הפיזיים שלך לא מושלמים – תתחיל לחשוב שאתה כן, לשדר שאתה כן ובסוף זה יעבור הלאה.

גייל זאבי (צילום: גייל זאבי, מעריב לנוער)
בשורה התחתונה, תפסיקו להמעיט בערך עצמכם | צילום: גייל זאבי, מעריב לנוער
 

אז, מעכשיו, כולנו טווסים, חכמים, מוכשרים ושווים – ומי שלא נראה לו – שיקפוץ!