1. הם לא מסכימים שתסתכלו להם בהודעות

הוא או היא לא מוכנים בשום פנים ואופן לתת לכם את הטלפון כדי שסתם תעברו על רשימת הצ'אטים בווטסאפ? משהו כאן חשוד. מי שאין לו מה להסתיר, יתן לכם לעשות את זה בלי חשש. זה נכון שאף אחד לא אוהב שמחטטים לו, אבל אם סתם ביקשתם לעבור על רשימת הצ'אטים לשניה, ונתקלתם בסירוב מבוהל פלוס מתקפה קטנה על איך בכלל העזתם לבקש דבר כזה, יש כאן ללא ספק סימן מובהק למשהו פישי.

בגידה
מי שאין לו מה להסתיר, יתן לכם לעשות את זה בלי חשש | צילום: shutterstock | nd3000
 

2. הם חושדים בכם

אין אדם יותר חשדן מאדם בוגדני. הוא או היא חושבים שמה שהם עושים, בוודאי גם עושים להם בחזרה. וזה מוביל למצבים של מריבות קטנוניות על, "למה אמרת להוא שלום?!" ו"מי זה שחייך אלייך בתור לקופה?!". הם חושדים בכל ובכולם, ואתם אלה שמשלמים את מחיר החשדנות המוגזמת והקיצונית.

3. הם בלחץ

בגדול זה משהו שאתם צריכים להרגיש. אין לכך פעולה ברורה או אמירה מובהקת, זה פשוט שם. האהבה שלכם מתנהגת באופן מאוד מאוד לחוץ. כשהם מסתובבים איתכם ברחוב – העיניים שלהם תמיד "מחפשות", כשהם נמצאים איתכם בחדר, ברגעים של אחד על אחת, הם תמיד משדרים אווירת, "אני חייב לעוף". בקיצור, הבנתם למה התכוונו. 

זוג רב בארוחת ערב
העיניים שלהם תמיד "מחפשות" | צילום: kateafter | Shutterstock.com
 

4. הם פתאום מפנקים בהגזמה

רגע אחד הם מתרחקים וברגע השני הם מגיעים עם זר פרחים או הארוחה שאתם הכי אוהבים ביד וזה קורה פתאום, בלי שום הכנה מוקדמת, ובניגוד מוחלט לאופי שלהם ולדפוס הפעולה שלהם בשיגרה. וזה קורה כי הם רוצים "לפצות" על העוול שנגרם לכם מהבגידה שלהם. 

5. הם נמנעים ממגע פיזי

הימנעות ממושכת ממגע פיזי אמורה להדליק נורת אזהרה בכל מערכת יחסים. אם אתם מרגישים שבן או בת הזוג שלכם כבר לא נמשכים אליכם כמו פעם (והירידה היא קיצונית ופתאומית), ובני הזוג שלכם כבר לא מחפשים את הקרבה הפיזית שלכם, יש כאן סיבה טובה לחשוד שאולי הם לא נאמנים לכם. 

6. הם נעלמים והתירוצים מפגרים

כשאדם נעלם פתאום, ואין לו שום סיבה לפחד או להסתיר משהו, הוא יענה בצורה מאוד רגועה ושלווה, ויתן סיבה מספקת והגיונית להיעלמות שלו. כשבן אדם בוגד, הוא ישיב בצורה מאוד לא רגועה, לעיתים תוקפנית מאוד, ויספק הסברים הזוים שהקשר ביניהם לבין המציאות תלוש. אם חשבתם לעצמכם, "מה לעזאזל הוא או היא אמרו עכשיו!" כשביקשתם לדעת איפה הם היו, תתחילו להפעיל את גלגלי המוח, תבדקו לעומק ותעמידו לבדיקה את האמון שלכם באהבה שלכם.

זוג במלון
שבן אדם בוגד, הוא ישיב בצורה מאוד לא רגועה, לעיתים אפילו תוקפנית
 

7. הם מתעסקים באיך שהם נראים 

כולנו מתעסקים באיך שאנחנו נראים, אבל החשד אמור להתעורר אצלכם כשאהבה שלכם מתעסקת במראה החיצוני שלה בהגזמה בדיוק כשהיא מתכוונת להיפרד מכם לשלום לעיסוקים אחרים. אם זה סתם ישיבה לצורך למידה למבחן אצל חבר טוב, לא צריך לשהות במספרה לפני, ולהתלבש כאילו הולכים לחתונה. 

8. הם רבים כדי להתרחק

אם אתם מרגישים שישנם המון מריבות שבהם בני הזוג שלכם "מחפשים אתכם" רק כדי להתנצח ולהתרחק מבלי שיצטרכו לתת הסבר, כדאי מאוד שתהבהב אצלכם נורת האזהרה. אנשים שבוגדים הם אנשים שרבים בלי סיבה רק כדי להתחמק מבן או בת הזוג שלהם ולפתוח לעצמם חלון להשתחרר ממחויבות וללכת לבגוד. כשהריב הוא מוצדק והגיוני – זה בסדר. כשהמריבה מגיעה משום מקום והנושא שלה ילדותי וסתמי – תתחילו לחשוד. בגדול.

9. הם נופלים  בשקרים 

אנשים שבוגדים משקרים כל הזמן ולשקר יש רגליים. מה שאומר שהוא בסוף יילך וגם יגיע לאותו מקום שבו הוא יתגלה. כשאדם משקר הוא בד"כ לא זוכר את השקרים שלו, ואז הוא "נופל" בהם. אם אתם מרגישים שמשקרים לכם, תזכרו את השקר ותבחנו אותו שוב במרחק זמן. אם ניתנה לכם תשובה אחרת, זה הזמן להבין שמשהו לא טוב קורה.

זוג נתפס במיטה
כשאדם משקר הוא בד"כ לא זוכר את השקרים שלו, ואז הוא "נופל" בהם | צילום: BlueSkyImage, ShutterStock
 

10. הם נמנעים מלהפגין אהבה בציבור

אחד הדברים היותר כיפיים הם הפגנת האהבה ברחוב. כשאתם מאוהבים – אתם רוצים להראות ולצעוק את האהבה שלכם לכל עבר. כשבן או בת הזוג שלכם נמנעים מללכת איתכם יד ביד ברחובות, ומבקשים מכם לא להפגין כלפיהם שום סוג של חיבה (במיוחד באיזורים מסוימים, ליד מקום מגורים ספציפי), זה מצב מעורר חשד. נכון שיש אנשים שלא אוהבים להפגין אהבה בציבור גם כשהם מאוהבים, אבל כשזה מגיע פתאום ורק באיזורים מסוימים (למשל באיזור מגורים מסוים) יש כאן סיבה טובה להאמין שהסיבה היא לא בדיוק ביישנות._OBJ