אחרי עונה מלאת כשרונות צעירים של נינג'ה ישראל ילדים ששודרה בערוץ הילדים לצופי סלקום tv ופרנטר tv, אנחנו גאים להכריז על המנצח הגדול של העונה: גבע לוין. לוין בן ה-16 הצליח לגבור על חמשת המתמודדים והיה היחיד שהצליח לסיים את כל המסלול, ובכך זכה בתואר הנינג'ה הצעיר הראשון של ישראל.

את החלק הראשון של המסלול סיים גבע לוין בזמן מצוין של דקה ו-56 שניות, ומיד לאחר מכן המשיך לשני המכשולים האחרונים: הלוחות הקשוחים וארובת הגמר. כשסיים את מכשול הלוחות הקשוחים, עקף את אלון ברנשטוק והתמקם במקום הראשון. הוא חתם סופית את תואר הנינג'ה הצעיר של ישראל כשטיפס את שבעת המטרים של מכשול ארובת הגמר ולחץ על הבאזר, אחרי 48 שניות בלבד.  

גבע לוין
הנינג'ה הצעיר הראשון של ישראל. גבע לוין | צילום: ערן לוי, באדיבות ערוץ הילדים

גבע, מה עבר לך בראש אחרי הזכייה?
"ממש התרגשתי והייתי מאוד מסופק, כי כבר מהמוקדמות מאוד רציתי לנצח כי אני מאוד תחרותי. אם אני נכנס למשהו, אני הולך עליו עד הסוף, אז כשניצחתי ממש שמחתי".

באותו רגע האמנת שהגעת לזה או שהיית באופוריה?
"לקח לי כמה זמן להבין את זה. באותו רגע זה לא דבר שאתה חושב עליו – 'מה עשיתי פה עכשיו'. ואז אחרי שחיבקתי את המשפחה, הבנתי שזה מטורף, שאני הנינג'ה הצעיר הראשון". 

מה היה לך הכי קשה במסלול?
"דווקא המכשול האחרון היה לי קשה, לא בגלל רמת הקושי אלא בגלל שהייתי כבר מאוד קרוב לסוף. כשהסתכלתי למעלה וראיתי את הבאזר, מצד אחד זה נתן לי המון דרייב, מצד שני הייתי עייף אחרי כל המסלול ומנטלית זה מאוד קשה להתחיל את המכשול האחרון כי כבר רוצים שזה ייגמר. לא יודע אם ראו את זה או לא, אבל כשהייתי על המכשול ממש נלחמתי. וכשמעתי את אחותי צועקת לי, זה מה שנתן לי כוח לסיים את זה". 

איזה תגובות אתה מקבל מהמשפחה ומהמתמודדים האחרים?
"המשפחה תומכת כמו תמיד, כמו גם בטיפוס. כל המתמודדים, גם אלה שהיו איתי בגמר, הם חברים טובים שלי ומאוד מפרגנים".

ההורים הופתעו?
"אני חושב שהסיטואציה היא מאוד משונה. הייתה הפתעה, אבל לא כי הם חשבו שאני לא מסוגל, אלא בגלל שהכל קרה מאוד מהר, ובבת אחת היה צריך לעכל שדבר כזה מטורף קרה. הם האמינו בי כי הם יודעים למה אני מסוגל". 

אם השם לוין מוכר לכם, לא טעיתם. גבע הוא אחיו של רם לוין, פיינליסט ומתמודד ב'נינג'ה ישראל' הבוגרים, והוא הגיע לכבוש את המסלול ולהצליח איפה שאחיו נפל. לוין הצעיר החל לטפס באופן מקצועי בעקבות אחיו הגדול, והוא חלק מנבחרת ישראל לטיפוס. לגבע זכיות והצלחות רבות בתחום הספורטיבי: הוא אלוף ישראל לנוער בטיפוס, מקום רביעי באליפות הארץ לבוגרים ומקום עשירי באליפות העולם ובאליפות אירופה. ועכשיו לכל התארים האלה, מצטרף גם התואר 'הנינג'ה הצעיר הראשון של ישראל'.

איזה טיפים קיבלת מאחיך הגדול לפני התחרות ולפני הגמר במיוחד?
"לפני שהגעתי למוקדמות, הוא אמר לי פשוט להתרכז ולהיות רגוע, ולא לתת למצלמות ולקהל להשפיע עליי לרעה, אלא להפך. להפוך את זה למשהו חיובי שאקח ממנו כוח. לפני הגמר הוא פשוט אמר לי 'אתה מפרק את זה'. אולי זה לא כזה טיפ, אבל זה הדבר הכי מחזיק שהוא היה יכול להגיד לי". 

גבע לוין
מציב לעצמו יעדים גדולים גם לשנה הבאה. גבע לוין | צילום: ערן לוי, באדיבות ערוץ הילדים

מה היעד הבא שאתה רוצה לכבוש?
"השנה הייתי רוצה לנצח בגמר אליפות העולם לנוער בטיפוס, כי שנה שעברה פספסתי את זה ממש על הקצה וסיימתי עשירי. נראה לי שזה הדבר הכי מתוק שיהיה, לנצח בתחרות. וגם אולימפיאדה 2024 בפריז. זה החלום הגדול".