ברגע כתיבת הטור הזה השיר החדש של נטע ברזילי, "נה נה בננה" גרף מעל מליון צפיות ביו טיוב, אז אם אתם לא מתגוררים באוהל במדבר, סביר להניח שגם אתם נחשפתם אליו.


נטע היא הדבר הבא, או בעצם, היא הדבר הנוכחי. היא הביאה עם הזכייה שלה באירוויזיון ואפילו עוד קודם, כשלקחה את הגמר ב"כוכב הבא" משב רוח רענן וחדש. הכישרון העצום שלה, חדוות החיים והווייב המטורף שלה שמו אותה על המפה הבינלאומית והכי בצדק!

נטע ברזילי  (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
ההשלמה שלה עם הגוף שלה מעוררת הערצה, אבל מה עם הנושא הבריאותי? | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock

 

בל, עם הזכייה שלה, נטע גם לקחה על עצמה תפקיד – להיות סוג של פרזנטורית של כל אלו הסובלים מבעיית משקל עודף. שוב ושוב היא מעבירה את המסרים שלה, דרך המילים בשירים, בראיונות בתקשורת ובטיפוף על מסלול הדוגמנות בבגד ים – ששום דבר לא צריך לעכב אתכם בחיים -  גם לא משקל עודף. 
ההשלמה שלה עם הגוף שלה מעוררת הערצה. לצעוד על מסלול הדוגמנות לצד נטע אלחמיסטר בבגד ים כשעיניי כולם נשואות אליה, הוא דבר שדורש תעצומות נפש גדולות ואומץ רב והיא עשתה את זה ובגדול.

"אני גאה במי שאני, די להתבייש" (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, שידורי קשת)
השמנה מהווה גורם סיכון לתמותה ולתחלואה בסוכרת, מחלות לב וכלי דם, סוגים שונים של סרטן ומחלות נוספות | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, שידורי קשת

 

מצד אחד, אני מעריצה אותה. אני חושבת שהיא מעבירה מסר חשוב לחברה בנושא קבלת האחר והשונה. אנחנו צריכים להתייחס לכל בני האדם כשווים בין אם הם רזים מדי, שמנים מדי, יפים או מכוערים. אידיאל היופי אינו אחד ואינו אחיד.
מצד שני, וצריך לדבר גם על זה, משקל עודף הוא בעייתי מאוד, ממש כמו רזון מופרז. 


נטע היא יוצרת מוכשרת שמעבירה מסר חשוב וצודק, אבל לדעתי זה מסוכן  ש"תהיה מה שאתה" יתורגם ל"תאכל כמה שאתה רוצה ותסבול ממשקל יתר." מה שאתה זה לא המשקל שלך – ועל אכילה בריאה חשוב להקפיד, בעיקר בגיל שמעריציה של נטע, קוראי "מעריב לנוער", נמצאים בו.
נטע עשתה שירות מדהים לכל אלו שהגוף שלהן הוא לא במידות של דוגמנית מצויה והשיר שלה- די כבר להגיד שהוא לא אינטליגנטי, לא כל השירים צריכים להיות ביאליק – הוא כייפי וקצבי ושמח. וזה בהחלט מספיק. רק על הדרך,  בואו לא נהפוך משקל עודף למודל לחיקוי.