שיילין וודלי (24), הזכורה כהייזל מ"אשמת הכוכבים", נעצרה ביום שני האחרון בעוון הסגת גבול – אבל בהתחשב בהיותה כוכבת מפורסמת וצעירה שהסתבכה עם החוק, היא נראית רגועה למדי. למעשה, תמונת המעצר שלה לא פחות מיפהפייה – כל שערה במקומה, עור הפנים מושלם גם תחת תאורת הפלורסנט הרצחנית, ההבעה שלווה ואפילו מדי המעצר הכתומים לא גורמים לה להיראות רע מדי. התמונה הזו היא לא פחות מנס.

אז למה וודלי כל כך רגועה? כנראה שהיא ידעה טוב מאוד לאן היא נכנסת. הסגת הגבול שלה אירעה כשהשתתפה בהפגנה של פעילי איכות הסביבה נגד ה-"Dakota Access Pipeline" – צינור תובלת נפט באורך 1,886 קילומטרים שיעבור דרך ארבע מדינות בארצות הברית. הבעיה עם הצינור, שיעבור גם דרך אדמות של אינדיאנים, היא שבנייתו משמעה פגיעה באיכות הסביבה.

וודלי התראיינה בזמן ההפגנה ואמרה: "קוראים לי שיילין וודלי. אני אישה בת 24 שאכפת לה לא רק מהדור הנוכחי, אלא גם מהדורות הבאים. אנחנו כאן כדי להגן על המים הנקיים, להגן על הקרקע ולחדש את החיבור של האנושות עם שורשיה – כדור הארץ". בנוסף, היא שידרה את המעצר שלה בשידור-חי דרך פייסבוק: "אני לא יודעת אם הצלחתם לשמוע אותי, אבל התחלתי לחזור לאוטובוס, שנמצא ממש קרוב, כדי שאוכל לחזור למחנה בלי בעיות, והם משכו אותי במעיל ואמרו שאסור לי להמשיך בדרכי. יש להם רובים ענקיים ואלות ואזיקונים, והם לא משחררים אותי". בסרטון נשמע שוטר שמודיע לה שהיא עצורה בעוון הסגת גבול. כשהיא שאלה אותו למה רק היא עצורה ולא אף אחר אחר מ-200 הנוכחים בהפגנה, הוא אישה לה שזה כי היא "מזוהה" – כלומר מפורסמת.

מאז וודלי כבר שוחררה לחופשי – וללא ספק הצליחה להשיג את המטרה שלה ולהפיץ את דבר המחאה הסביבתית ברשת.

שיילין וודלי (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
לא מתחרטת. וודלי | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL