1. כי היא מטילה את האשמה על בקי עם השיער היפה במקום על בעלה

די לחפור על בקי עם השיער היפה. את חושבת שמעניין אותנו מי עשה לה את השזירה או באיזו מסיכה היא משתמשת? מצדנו שתהיה שקוואנדה עם הקשקשים. במקום להפוך אותנו לפסיכולוגים שלך ולחרפן אותנו עם כל המסרים המוצפנים והניחושים מי זו ההיא שהעזה לגנוב לך את הבעל, תושיבי את ג'יי זי על הספה, טפטפי לו לימון לעיניים ותכריחי אותו להודות שהוא דוש בוגדני. זה שכולם שונאים את בקי ולא את ג'יי-זי זה פשוט לא נכון – הרי הוא זה שחטא פה.

2. כי היא משתמשת בפוטושופ

את מטיפה כל היום ליופי טבעי נטול פוטושופ ופילטרים ורוצה שנאמין שאת באמת קמה פלולס ונראית גודס 24/7, אבל איכשהו בסוף מתפספס לך פה ושם, ואז פתאום אנחנו מגלים שהטבעי הוא לא באמת כזה טבעי, ושאופס, בעצם כן אמרת איי דו לאיזה פילטר חמוד שפילרטט איתך והבטיח להפוך אותך מ-99.9% מושלמת ל-100% עגול ויפה (כמו תמונות הביקיני שהעלית מספר פעמים והואשמת בהן בהוספת רווח בירכיים בפוטושופ).

3. כי היא זמרת מדהימה, אבל מוזיקאית בשקל

המליכו אותך למלכת העולם ומהללים כל גרעפס שיוצא לך מהפה, אבל בתכל'ס, את לא באמת כותבת את המילים ללהיטים הגדולים שלך, את לא מלחינה אותם, את לא מפיקה את הקליפים שלך או מביימת אותם, וסביר להניח שאת גם לא אחראית לכל המובס ההיסטריים בכוריאגרפיה. בקיצור, איך אומרות הנשמות המפרגנות? את אובררייטד.

4. כי היא רק מדברת ולא עושה

די כבר עם כל הפוליטיקה. את כל כך רוצה להיות בבית הלבן? אז במקום לשיר ולרקוד עם אובמה, מייק א צ'יינג' פור ריל. תרוצי לבית הלבן, תהיי נשיאה. אם דונלד דאק, סליחה, טראמפ יכול, אין שום סיבה שאת לא. וחוץ מזה, עם כל החשיפה הציבורית שאת מקבלת, היינו מצפים ממך שתתייחסי קצת יותר לפוליטיקה בראיונות – ולא רק תנצלי אותה לטובתך כדי שימתגו אותך כאמנית "רצינית".

5. כי היא יומרנית בקטע מעייף

את מנסה כל כך חזק להיות אדג'ית וחדשנית ופרשית וכל המושגים המפוצצים האלה, שנראה לא פעם שזה בא על חשבון המוזיקה והיצירה האמיתית שלך. תתעסקי בלעשות מוזיקה מצוינת, ולא בכל העטיפה החיצונית הצעקנית והצבעונית. "למונייד" היה אולי האלבום הכי אמנותי שלך, אבל בתכל'ס, אין בו כמעט שירים מעיפים.

6. כי היא לא כזאת מכונת להיטים

בכנות, אפילו עם כל הרעש והמכירות המכובדות של האלבום האחרון שלך, ואת יודעת מה, אפילו שניים אחורה, את באמת יכולים למנות חמישה להיטים גדולים אמיתיים שלך מכל אלבום? כאלה שכו-לם יודעים את המילים שלהם גם ברוורס ולא מפסיקים לטחון בפלייליסטים? תשאלי מישהו מהרחוב אם הוא יכול לתת שם של שיר אחד שנכלל ב"למונייד" ונראה מה הוא יענה.

7. כי הקליפים שלה נוצרו רק בשביל הגברים

בכל הקליפים שלך את לובשת מינימום בד או אאוטפיטים סופר צמודים, מתהדרת בפאה או שזירה נפוחה וכמעט עפה מאפקט המאוורר. סבבה; זכותך. אבל את גם כורעת בפני הגברים, רוקדת בשבילם, עושה פוזות סקסיות בשבילם, ולבטל את עצמך ככה בשביל מישהו אחר זה הדבר הכי לא פמיניסטי שיש.

8. כי השירים שלה לא באמת מעצימים נשים

איך את יכולה להציג את עצמך כפמינסטית וכמודל חיקוי והערצה לנערות ונשים כשהטקסטים לשירים שלך הם כמעט תמיד הכל חוץ ממעצימים נשים? קחי לדוגמה את השורה "I just wanna be the kind of girl your like" מהשיר "Partition", או את המסרים המיניים הכנועים מאותו שיר שלא נטרח אפילו לצטט.

9. כי היא מרוכזת בעצמה

אנחנו יודעים שאת מלכת העולם והכל, אבל לחתוך במכוון את קלי רולנד מתמונת אינסטגרם שהעלית לזכר הזמרת המנוחה אליה רק כדי שכל הפוקוס יהיה עלייך כרגיל זה הכי מין גירל שיש.

10. כי היא מתנשאת

עם כל כמה שאת משתדלת לשדר תדמית מתוקה ונגישה, את יודעת יפה מאוד מה את שווה - ואת גם דואגת שאנחנו נדע, אפילו אם זה אומר לפעמים לשתול לנו בתת מודע את המסר שאת הכי טובה בעולם, ואנחנו? אנחנו קצת פחות טובים ממך. ב-"Flawless", למשל, שרת: "אני יודעת שכשהייתן ילדות קטנות / חלמתן להיות בעולם שלי / אל תשכחו את זה, אל תשכחו את זה / תראו כבוד, תקודו, כלבות".

11. כי היא הכריזה על טבעונות – ולבשה עור

למרות שהכרזת על אתגר טבעונות יחד עם ג'יי זי, זה לא הפריע לך להופיע במסעדה טבעונית לבושה באאוטפיט מעור ופרווה. גם אם הם סינתטיים, לגמרי פספסת את הנקודה.

12. כי היא חסרת טקט

זוכרת שלא ממש חשבת עד הסוף על הרגשות של האמריקאים בכלל ומשפחות האסטרונאוטים במעבורת החלל צ'אלנג'ר שהתרסקה ב-1986 וגבתה את חייהם של 7 אסטרונאוטים בפרט, וסימפלת קטעי אודיו מאירוע ההתרסקות בסינגל "XO"? אז כן, התנצלת ואמרת שהכל נעשה מאהבה וכבוד, אבל בינינו, את יודעת שזה היה לגמרי לא במקום.

13. כי לה מותר מה שלשאר האזרחים אסור

את ובעלך החלטתם לחגוג את יום הנישואים החמישי דווקא בקובה, מכל היעדים בעולם. אבל קובה נתונה תחת אמברגו סחר מצד ארה"ב כבר 53 שנה, ונחשבת למדינה עם שלטון טוטאליטרי ומדכא, מה שהופך את הביקור בה על ידי תושבי ארה"ב לאסור. התירוץ שנתתם היה "תוכנית חילופין חינוכית" בה לקחתם חלק, אבל תעשו לנו טובה.

14. והיא מנצלת את זה כל הזמן

בעוד בני התמותה נאלצים להצטופף מאחורי חבל ואבטחה במוזיאון הלובר בצרפת שם מוצגת תמונתה של המונה ליזה, את וג'יי זי תועדתם מצולמים במרחק נגיעה מהתמונה.

15. כי העובדות המייצרות את מותג האופנה שלה עובדות בתנאי עבדות

עובדות במפעל בסרי לנקה המייצר את "אייבי פארק", קולקציית בגדי הספורט שהכנת לטופשופ, חשפו כי הן מועסקות בתנאי עבדות מודרנית, עובדות שעות ארוכות בשער זעום ומתגוררות בתנאים קשים. תזכירי לנו שוב איך זה מתיישב עם האג'נדה הלוחמנית והשוויונית שאת מקדמת?

16. כי היא משתמשת בפלייבק

כולם אומרים שאין עלייך בלייב, אבל זה ממש לא מה שקיבלה האומה האמריקאית בטקס ההשבעה של נשיא ארה"ב ברק אובמה ב-2013. את הודית בפשע על שם בריטני ספירס: שירה עם פלייבק. "לצערי לא היה מספיק זמן לערוך את החזרות שהייתי זקוקה להן", תירצת את המחדל. ליים, בי, ליים.

17. כי לא שכחנו את שערוריית אנה פרנק

ב-2014, בזמן ביקור בבית אנה פרנק באמסטרדם, הצטלמת על רקע תמונתה של אנה פרנק כשאת לבושה בבגדים מרשת טופשופ. הרשת לא היססה לנצל את המאורע, ובאופן חסר רגישות פרסמה את התמונה תוך שהיא חותכת את פניה של אנה פרנק ולא מציינת כמובן את ההקשר בו צולמה, כדי להשיג באזז לקולקצייה החדשה שלהם. זה ממש לא הוסיף לך נקודות.

18. כי פשוט נמאס

נמאס לנו מההערצה העיוורת אלייך, נמאס לנו מזה שהמסיבות מפוצצות בשירים שלך, נמאס לנו מזה שכל חיטוט שלך באף הופך לאייטם במדורי הרכילות. פשוט נמאס לנו ממך. אז או שתחזרי לעשות מוזיקה מעולה שתצדיק את מעמדך, או שפשוט פני את המקום לבאה אחרייך.