אומרים שמוחות גדולים חושבים בצורה דומה, ואולי זה יכול להסביר את קווי הדמיון המפתיעים שמתגלים כשמשווים את יצירתם של אמני פופ גדולים מהשנים האחרונות. אפשרות שנייה, כמו שאמר סטרווינסקי, היא ש״אמנים קטנים מחקים - אמנים גדולים מעתיקים״. ואכן, נראה שהפעם דמי לובאטו נתפסה על חם במשהו שאינו חיקוי - אלא חד-וחלק העתקה.

בשנה שעברה, כשיצא אלבומה ״Confident״, שיר אחד ממנו משך את תשומת הלב של להקת הנויז-פופ המעולה Sleigh Bells. לשיר קוראים ״Stars״, והוא לא משך את תשומת הלב הזו כי הוא טוב במיוחד - אלא כי נראה שהוא כלל העתקה בוטה משירם של סליי בלז ״Infinity Guitars״. בעצם, לא העתקה - אלא ממש סמפול, דגימה של קטע מהשיר המקורי אל תוך השיר החדש.

סליי בלז צייצו בזמנו, בציוץ שכלל תיוג של דמי: ״אנחנו מוחמאים שסימפלתם את Infinity Guitars ו-Riot Rhythm בשיר Stars, אבל זה לא תואם מולנו. צריך להבהיר את העניינים״. מבחינתם, המצב ברור לחלוטין: דמי סימפלה קטע משיר שלהם ללא אישור. המפיקים של דמי, לעומת זאת, מכחישים, וכך מצא העניין את דרכו לבית המשפט.

סליי בלז (אלקסיס קראוס ודרק מילר) מבקשים סכום פיצויים צנוע יחסית של 150,000 דולר, ועצירה מיידית של ההפצה, המכירות וההופעות של השיר המכיל את הסימפול. האם הם יקבלו את מבוקשם? ימים יגידו.

ובינתיים, אתם מוזמנים להאזין לשני השירים בעצמכם ולהתחקות אחר קווי הדמיון.