הבנים של וואן דיירקשן הם אמנם חיות במה ופופסטארים בנפשם, אבל גם נשמות לא קטנות. כמו הרבה אמנים אחרים, גם הם מנצלים את מעמדם ואת יכולותיהם הכספיות למטרות טובות - למשל, רק בשנה שעברה תרמו סכום שווה ערך ל-3.5 מיליון שקלים לעמותה לחקר הסרטן "Stand Up to Cancer". אבל הפעם הם באמת התעלו על עצמם: הם לא צריכים שתקנו שום דבר, כי לא מעורב בעניין כסף. הם צריכים רק את הקול שלכם. ולמה הם צריכים אותו? טוב ששאלתם: כדי לשנות את העולם.

חברי הלהקה פצחו בקמפיין בשם "Action/1D" יחד עם תנועת "Action/2015", המאגדת מעל 1,600 ארגונים מרחבי העולם, ששמו להם למטרה להפוך את עתיד האנושות לטוב יותר, תוך התמקדות בשלושה תחומים: שינויי האקלים, העוני וחוסר השוויון. כחלק מהקמפיין, הם מבקשים ממכם לשלוח מכתבים, תמונות וסרטונים למנהיגי העולם, ולדחוק בהם להוביל לשינוי.

"2015 היא שנה יוצאת דופן, ואנחנו רוצים שתהפכו אותה למשמעותית באמת. אתם מדהימים ולאורך השנים הראיתם לשנו מה אתם יכולים להשיג אם אתם משלבים כוחות", אומר הארי סטיילס בסרטון המסביר על הפרויקט, ומוסיף: "בספטמבר ובדצמבר יתקיימו שתי ועידות פסגה. מנהיגי העולם יקבלו החלטות שישפיעו על נושאים אנושיים חשובים כמו עוני קיצוני, חוסר שוויון ושינויי האקלים". 

לואי מסביר שאתם יכולים לעזור "לפעול, להשמיע את קולנו, להראות שאכפת לנו. אנחנו יכולים להיות חלק ממשהו שבאמת ישנה את עתידנו ויעזור לאנשים שצריכים את התמיכה הזו". 

ומה זה אומר הלכה למעשה? כדי להיות חלק מהמאמץ המשותף, היכנסו ללינק הבא והשלימו אחת מהמשימות הזמינות. נכון להיום (ה'), זמינות בו שתי משימות: לצלם את עצמכם מריעים וחוגגים למען השינוי, או לצלם סרטון קצר בו אתם מתארים איזה שינוי אתם רוצים שיתרחש בעולם. משימה שלישית אמורה, על פי התכנונים, להיפתח מחר.

אז האם 1D אכן ישנו את העולם? ימים יגידו. אבל עצם העובדה שהם פתחו ביוזמה כזו הספיקה כדי לרגש אותנו.