מי: 

אלסיה קארה (19) הייתה עד לא מזמן נואובדי מוחלטת שהעלתה קאברים ליוטיוב כמו אלפי נואובדיז אחרים - ואז יצא סינגל הבכורה שלה "Here" והפך ללהיט רשת שכבש מיליוני לבבות. החוזה שחתמה עם דף ג'אם, חברת התקליטים בה חתומים שמות כמו ריהאנה וקניה ווסט, התחיל להצדיק את עצמו, ולפני שהספקנו למצמץ היא כבר שחררה את אי-פי הבכורה שלה "Four Pink Walls". 

למה:

"Here" הוא שיר שמוקדש לקהל די מוזנח בדרך כלל: האאוטסיידרים, אלה שבסתר לבם שונאים מסיבות ובכל זאת ממשיכים ללכת אליהן בגלל הלחץ החברתי. אלסיה כתבה אותו יום לאחר שהייתה בעוד מסיבה איומה בה עמדה בפינה וחיכתה שהלילה ייגמר, והוא מכיל לא מעט תיאורים די מדויקים של מה שקורה במסיבות, רק מעיניים ממש לא מחמיאות: השתייה, העישון, הרכילויות, החיזורים הפתטיים וכל היתר. יש משהו מקסים במונולוג המריר הזה שלה, כנות מסוימת מאוד שמספרת אמת שלא זוכה להרבה חשיפה. חוץ מזה, האווירה הג'אזית והאפלולית והביט האדיר שלו מושלמים.

חייבים להישאר מעודכנים? הצטרפו אלינו בפייסבוק!

ואז גילינו ש:

"Here" הוא סמפול די טוטאלי של שיר של אגדת הסול אייזק הייז. כלומר, חוץ מהעיבוד, לאלסיה לא היה יד בכל מה שקשור למוזיקה עצמה. 

מה שמסביר את:

הפופיות המפתיעה והמאכזבת של האי-פי הזה. השיר הפותח "Seventeen" אמנם ניחן באווירה כיפית ובהוק ממכר שלא ייצא לכם מהראש, אבל כל חבריו לטרקליסט הם סתם שירי פופ ממוצעים שמבוצעים על ידי עוד צעירה מוכשרת במידה מתקבלת על הדעת. הם לא גרועים, פשוט אין בהם שום דבר מיוחד, ואפילו לא רמז לעילוי הסול וה-R&B שהבטיחו לנו.  

גזר הדין:

אנחנו באמת צריכים עוד זמרת פופ חמודה וגנרית? נקסט. 

הצטרפו לאתגר ה"יום ללא בשר" של מעריב לנוער!