ממש ברגע בו עלתה אמש ריף כהן על הבמה, מחויכת כרגיל ולבושה בשמלה אשר החמיאה במיוחד לבטנה ההריונית, היא הזכירה לכולנו מדוע התאהבנו בה: המבט האישי והכובש לקהל, שגורם לכל אחד להרגיש כאילו זה רק היא והוא בחדר - ולא משנה כמה גדול המקום יהיה.

ב2012 פינקה הזמרת את חובבי המוזיקה הישראלית עם אלבום הבכורה "A Paris", ששילב בין פופ, רוק ומוזיקה מזרחית. "A la menthe", אלבומה השני שאך יצא, מסתמן כעדין אך נועז יותר מקודמו. החגיגה החלה עם השורה הראשונה ששרה, ואף אחד מהקהל לא יכל לסרב לאינסטינקט הראשוני שהורה לו פשוט לרקוד. אבקת הקסמים הצרפתית, כמובן, לא מותזת לעבר הקהל אך ורק מגרונה של כהן, אלא גם מכלי הנגינה של חברי הלהקה המוכשרים שלה, שהצליחו להשכיח מאתנו את כל הצרות ופשוט ליהנות מהרגע.

ריף כהן בהשקת האלבום החדש (צילום: ספי ניניו, מעריב לנוער)
צילום: ספי ניניו, מעריב לנוער

כהן היא פרפורמית מעולה. לא שחסרות לנו כאלה בישראל, אבל יש בה משהו שמייחד אותה מהאחרות, משהו בצניעות שבמבטה ובדינמיקה שלה עם קהל המעריצים המגוון שמילא את המקום - טינאייג'רים, סטודנטים, זוגות נשואים וגמלאים. לא הכול עבד – הבלדות האיטיות יותר, למשל – והשירה בצרפתית שוטפת קצת מונעת מהקהל לשיר איתה ביחד את המילים, אבל הוא אכן זרק פרחים באוויר ב"רוצה פרחים", מחא כפיים ב-"J'aime" ועלה לבמה בהמוניו ב"הנה האור".

ריף כהן בהשקת האלבום החדש (צילום: ספי ניניו, מעריב לנוער)
ריף ודודו טסה | צילום: ספי ניניו, מעריב לנוער

המשפט שאמרה כהן הכי הרבה פעמים לאורך הערב היה "אני רוצה להזמין לבמה את...". בין האורחים נמנו רביד כחלני, דודו טסה ובנות להקת A-WA, וכמו כן גם רקדניות שריריות, רקדן בטן וכלה ומגדת עתידות מסיפור אימה מרוקאי שהפחידו את הקהל. הקונספט: להפיח חיים בקליפים של השירים "Que De Boner", "Marrkech" ו"Helas" מתוך האלבום החדש ולהעלות אותם מחדש על במת הבארבי בלייב.

ריף כהן בהשקת האלבום החדש (צילום: ספי ניניו, מעריב לנוער)
ריף ובנות להקת איווה | צילום: ספי ניניו, מעריב לנוער

ריף כהן היא אחת מהאמנים היחידים בישראל שמבינים בדיוק על אילו כפתורים ללחוץ כדי להוציא את המקסימום מההופעה: מבחירת השירים, דרך האורחים ועד הדינמיקה עם הקהל. ואם הופעה כמו שלה לא תצליח להשכיח מכם ולו לערב אחד את העולם שבחוץ וצרותיו, שום דבר כבר לא יעזור.