"מעריב לנוער שלום,

יחסית אני נחשבת למאד מפותחת ויש לי חבר כבר שנתיים שגדול ממני. הבעיה שלי היא, שאני שונאת שהוא נוגע לי בציצי. זה מעצבן אותי ולא נעים לי בכלל, למרות שהוא עדין איתי ולא עושה משהו רע. הוא מת על הציצי שלי וזה מטריף אותי, במיוחד הנגיעה בפטמות. מצד אחד, אני לא רוצה לבאס אותו ומצד שני, אם זה היה תלוי בי, הוא לא היה נוגע בו בכלל, למרות שאני כן נמשכת אליו בכל מובן אחר. האם זה נורמלי"? 

זוג חושב (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
זוג חושב | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock

"המפתח למערכת יחסים מינית בריאה הוא תקשורת פתוחה בין שני בני הזוג"

ד"ר נטלי קורן, רופאות במחלקת נשים, בית חולים מאיר

היי ענת,

מיניות האדם היא דבר מאוד מורכב, אנשים שונים יכולים להנות מדברים שונים ומסוגי מגע שונים, וזה כמובן בסדר גמור... אומרים שאצל נשים המצב אפילו מורכב יותר בהשוואה לגברים. יכול מאוד להיות שאחד מבני הזוג יאהב מגע מסוים ובן הזוג השני לא, כמו שאת מתארת שהחבר שלך מת על החזה שלך, אבל המגע הזה לא נעים לך. המפתח למערכת יחסים מינית בריאה הוא תקשורת פתוחה בין שני בני הזוג. בייחוד בגילאים הצעירים, בהם אנחנו רק מתחילים להיחשף וללמוד על עצמנו - מה נעים לנו ומה לא ומה אנחנו אוהבים. אי אפשר לצפות מבן הזוג לנחש מה עושה לנו טוב. ככל שתהיי פתוחה יותר איתו, תדברי איתו, תסבירי לו מה נעים לך, איך את רוצה שהוא יגע בך ואיך לא, ככה הקשר ביניכם יהיה יותר מספק גם עבורך. אני בטוחה שהפתיחות שלך תוביל גם אותו לאותו מקום, וכך תוכלו ביחד לתת ביטוי מיטבי גם לקשר הפיזי ביניכם.

זה חשוב שבן זוגך יהיה קשוב לך ולמה שעושה לך נעים ויכבד את זה. כל עוד הכל נעשה מרצון הדדי של שני בני הזוג, ועם הנאה של שניכם, הקשר שלכם יהיה נעים יותר וחזק יותר.

גבר ואישה מתחבקים במיטה (אילוסטרציה: Kate Kultsevych, shutterstock)
Closeup romantic photo of lovers guy and girl who are hugging on the bed | אילוסטרציה: Kate Kultsevych, shutterstock

התשובות באדיבות ד"ר מיכל עובדיה וד"ר נטלי קורן, רופאות במחלקת נשים, בית חולים מאיר